19.09.2012 20:45 CET
1 : 3
(0:3)

Lille OSC - BATE Borisov 1:3

Lille nedokázalo potvrdit roli favorita a hned na úvod si připsalo ztrátu v boji o postupové body. Francouzský celek doma podlehl BATE Borisov a žehrat může na první poločas.

Domácí začali dobře a ve velké šanci byl Kalou, jenže nedal a skóre se ovšem měnilo na druhé straně. V 6. minutě napřáhl z dálky Volodjko a Landreau plachtil vzduchem zbytečně - 0:1.

Odpovědí Lille byla nepřesná hlavička De Mela, Gorbunov se pak zapotil po pokusu Debuchyho. Ve 20. minutě přišel druhý šok, na konci brejku přihrával Pawlaw a Radyjonaw zakončoval do prázdné brány. Lille se v tomto případě mohlo oprávněně hněvat na pomezního rozhodčího, zakončující hráč totiž byl v ofsajdu.

Domácí ještě přidali pod kotlem a Gorbunov se musel činit po trestném kopu Payeta. Vedle pak střílel Debuchy, další pokus Payeta následně zablokoval Simić. A znovu se opakoval stejný scénář, na který v první půli došlo potřetí - domácí se snažili, branku ale dali hosté. Ve 40. minutě neuspěl sám před brankářem Olechnovič, obrana Lille následně trestuhodně zaspala, Olechnovič rychle dostal další přihrávku a napodruhé už Landreaua překonal - 0:3.

Po změně stran přišly v dresu Lille na hřiště čerstvé ofenzivní síly, BATE se znovu dostalo pod tlak a nakonec také inkasovalo. V 60. minutě zahrával Payet rohový kop, na který si naskočil Chedjou a hlavičkou o břevno vykřesal pro domácí naději - 1:3.

V závěrečné půlhodině přišel očekávaný tlak favorita, který měl několik šancí. Nepřesně z dobrých pozic zakončovali Payet a Mendes. Prvně jmenovaný poté znovu zkusil štěstí z trestného kopu a opět ho vychytal Gorbunov.

Zmar Lille v zakončení pak dokumentovali Balmont a po něm Kalou, který hlavičkoval nepřesně z malého vápna.

Autor: Tomáš Pavlík / soccernet.com