24.07.2012 18:30 CET
2 : 0
(0:0)

Shmona napokon postupuje cez Žilinu

Žilina nezvládla odvetu v Izraeli podľa svojich predstáv, keďže prehrala 0:2, čo znamená koniec v Lige majstrov už v 2. predkole. Kiryat Shmona bol celý zápas aktívnejší a postup si zrejme aj zaslúžil.

Domáci začali za horúceho počasia aktívne. Už v 2. minúte pohrozil Abihazira, ale jeho pokus z ľavej strany nebol presný. O tri minúty neskôr sa ten istý hráč opäť dostal do šance, ale znovu nebol dôrazný v koncovke. Žilina bola v úvode dosť opatrná a defenzívna, takže sa málokedy dostala k slovu. Tesne pred štvrťhodinou hry pohrozil domáci Badash, ktorý z hranice šestnástky úplne sám nedokázal prekonať Dúbravku. V 27. minúte mali domáci opäť sľubnú šancu, keď center z ľavej strany posunul hlavou Gabai na Solariho, ktorý ale z uhla tesne minul pravú žrď Dúbravkovej brány.

V 34. minúte mohla nečakane udrieť Žilina: Šulek prudkou nahrávkou našiel Majtána, ktorý z otočky len tesne minul Amosovu bránu. Domáci však stále mali väčšiu aktivitu a snažili sa o rýchly gól, ktorý by vyrovnal šance oboch klubov. V závere polčasu zahrával Solari dva priame kopy v priebehu pár minút, a pri oboch bol Dúbravka pozorný. Prvý polčas sa tak skončil bezgólovou remízou. Počas prvej časti hry boli domáci oveľa aktívnejší, ale nedokázali si svoje šance premeniť.

V druhom polčase najprv pohrozila Žilina. V 49. minúte nacentroval z pravej strany Majtán na hlavu Picha, ten však mieril iba do náručia Amosa. V 64. minúte mala Žilina poriadne šťastie. Po rohovom kope sa lopta odrazila ka Abihazirovi, ktorý z pravej strany nastrelil brvno! O šesť minút neskôr však doteraz pevná defenzíva MŠK dostala prvý úder. Angelovič si na ľavej strane nepokryl Gabaia, ktorý nacentroval do malého vápna, kde loptu Abed dokopol do siete - 1:0. Tento gól Shmonu veľmi nakopol a hneď sa snažili aj o druhý gól. To sa im podarilo už v 78. minúte. V zadných radoch vtedy veľmi zaváhal Leintner, ktorého chybu využil Abuhazira - 2:0. V závere Žilina bojovala o gól, ktorý by jej zabezpečil postup, ale Izraelčania aj napriek šikovnému a občas prehnanému zdržovaniu dokázali udržať dvojgólové víťazstvo, ktoré ich posúva do 3. predkola Ligy majstrov.

Žilina sa tak lúči s Ligou majstrov už v 2. predkole, čo je pre slovenský futbal veľká škoda. Síce jej defenzívna taktika vychádzala do 70. minúty, neskôr až do konca zápasu už inkasovala dvakrát, čo už izraelský súper udržal.

Autor: Filip Kubaliak