0 : 2
(0:1)
Maksimir, Záhřeb

Dinamo Záhřeb - FC Porto 0:2

Fotbalisté Záhřebu předvedli v minulém ročníku Ligy mistrů velice ostudný výkon, nyní proti portugalskému Portu dlouho drželi naději na bodový zisk. V podstatě selhali až v závěrech obou poločasů, a proto nakonec prohráli 0:2. Favorit utkání se na výhru pořádně nadřel a dlouho to vypadalo, že může o všechny body přijít.

V úvodu zápasu sice hosté drželi míč na svých kopačkách, jenže se nemohli dostat do žádné výraznější šance. Chorvatský celek dobře bránil a dlouho si plnil svůj úkol uhrát alespoň nerozhodný výsledek. Porto mělo několik náznaků šancí a obstřelovalo brankáře Kelavu, co to šlo, nicméně domácí strážce nemusel nějak výrazněji zasahovat. Ovšem v 41. minutě dokázal portugalský celek skórovat a soupeři zasadil hřebíček do rakve.

Po centru do vápna se k míči dostal Lucho González a svou dorážkou uklidil míč do sítě. Po poločase se hra ještě zrychlila a bylo k vidění také více vážnějších situací. V 64. minutě po výkopu Heltona doplachtil míč až na Rodrigueze a ten se po hrubé chybě defenzívy chorvatského celku ocitl tváří v tvář Kelavovi, nicméně gólman Dinama předvedl skvělý zákrok a svůj celek zachránil.

V dalším průběhu se domácí snažili ohrozit Heltona, ten ale většinou ze vzduchu sbíral lehké míče, nebo do náruče snadno chytal zblokované střely. Pět minut před koncem se před Kelavou objevil Atsu, jenže Kelava i tentokráte vyrazil a poté mu pomohla obrana. Nakonec se Porto dočkalo ve druhé nastavené minutě, když domácí až trestuhodně nechali otevřené okénko v obraně.

V protiútoku dva na jednoho Atsu uvolnil nabíhajícího Stevena Defoura a ten si poradil, Kelava byl bez šance. Porto tak v přijatelné skupině získalo velmi důležité body, Dinamo však určitě ještě bude minimálně o třetí místo bojovat.

Autor: Viktor Sandev / soccernet.com