19.09.2012 20:45 CET
0 : 0
(0:0)

Celtic FC - SL Benfica 0:0

Celtic doma s Benficou odehrál jediný bezbrankový zápas dnešního hracího dne. Pro skotský velkoklub, který před utkáním platil za lehkého papírového outsidera, to znamená relativně úspěšný výsledek, lisabonský celek si dost možná po loňské úspěšné jízdě Lize mistrů myslel na víc; utkání však bylo vyrovnané a výsledek je tak zasloužený.

Skotský šampion předvedl bojovný výkon, ale po celý zápas nezaznamenal žádnou větší šanci. Benfica na druhé straně zahrozila alespoň střelami Rodriga v první a Ezequiela Garaye v druhé půli, ale oba pokusy zlikvidoval domácí gólman Fraser Forster.

Celtic, podporovaný hlučnými a euforickými fanoušky, vstoupil do zápasu odhodlaně a dvojice Commons - Miku se pokoušela hned od začátku hrozit, ale obrana hostí byla pozorná. Jenže přece jen kvalitnější Benfica se po chvíli oklepala a převzala otěže zápasu do vlastních rukou. První ze dvou šancí Portugalců si po půlhodině hry připsal již zmiňovaný Rodrigo; Perez vytáhl přesný centr a Forster musel ven z brány, aby vybíhajícímu zakončovateli znemožnil skórovat. V prvním poločase jinak padlo na obou stranách více žlutých karet než bylo vypáleno střel, což je informace jasně svědčící k bojovnému charakteru celého zápasu.

I ve druhé půli měla Benfica o něco více ze hry, což vedlo k další šanci. Po hodině hry se k zahrávání rohového kopu postavil slavný Argentinec Pablo Aimar, nacentroval na hlavu Ezequiela Garaye a Forster se musel vytasit s klíčovým zákrokem celého zápasu. Celtic zareagoval sérií rohových kopů, ale Benfica bránila pozorně a brankář Artur tak zůstal střelou neprověřený. V 75. minutě se do dobré pozice dostal hostující Nicolas Gaitán, ale ve skórování mu zábranil obětavě blokující Rogne.

Celtic se následně pokoušel zaskočit gólmana hostí prostřednictvím Commonse, jehož dalekonosná střela však příliš vzruchu nevzbudila. Jak se utkání chýlilo ke konci, napětí se stupňovalo, a domácí fanoušci hnali své favority za gólem, který by s nejvyšší pravděpodobností znamenal výhru; to vyústilo v závěrečný tlak Celticu, který se však ukázal jako neefektivní. Klíčovým okamžikem byl pád Jamese Forresta ve vápně, jenže rozhodčí Rizzoli posoudil zákrok bránícího Melgareja jako čistý. A když v 88. minutě Cardozo nedokázal hlavou usměrnit Almeidův centr mezi tři tyče, oba celky se rozešly zaslouženou remízou.

Autor: Dominik Zezula / soccernet.com