20.11.2012 18:00 CET
0 : 2
(0:2)

BATE Borisov - Lille OSC 0:2

Fotbalisté BATE Borisov zaznamenali svou třetí porážku v řadě a po skvělém úvodu a dvou výhrách nyní definitivně přišli o naději zahrát si osmifinále Ligy mistrů. Bayern s Valencií totiž remizoval. Běloruský celek po výhře v Lille a senzačně nad Bayernem prohrál v obou utkáních s Valencií a nyní v domácím prostředí nestačil ani na francouzského soupeře, který do té doby nezískal ani bod.

I když běloruský celek prohrál 0:2, vzhledem k úvodní výhře 3:1 a tříbodovému rozdílu si už definitivně zajistil postup do Evropské ligy. Francouzský celek naopak selhal na plné čáře, a i když alespoň teď předvedl dobrý výkon, tak z toho nakonec s předstihem bude jen poslední místo ve skupině. Hosté rozhodli o svém vítězství už v prvním poločase, kde se během půlhodiny trefili hned dvakrát a dále si díky dobré obraně stav už pohlídali.

V závěru sice ještě chtěli vsítit branku naděje, BATE ale další zaváhání už nepřipustil. Lille k tomu mohlo být za tento výsledek rádo, když poslední čtvrthodinu hrálo o deseti. Lille po necelé čtvrthodině hry zužitkovalo první vážnější situaci zápasu, když se prosadil Djibril Sidibé. Ten se ve 14. minutě šťastně dostal k odraženému balónu a propálil vše před sebou. Lille poté skvěle bránilo a následně dokázalo opět zužitkovat povedenou akci.

Borisov totiž v defenzívě zaváhal, po krásném průniku Lucase Digneho po levé straně si seběhl do vápna Gianni Bruno a chytrou ranou k tyči zvýšil vedení svého týmu. Domácí se poté snažili srovnat, jenže do poločasu si žádnou větší příležitost nevytvořili. Nicméně pět minut po přestávce jim mohla blýsknout jiskřička naděje. Po zmatcích v defenzívě francouzského celku se ke střele dostal Vitali Radyjonaw, brankář Elana ovšem skvěle zasáhl.

Poté si už ale žádnou vážnější možnost nevypracovali, nicméně Lille si mohlo zkomplikovat situaci v 74. minutě. Autor branky Sidibé totiž obdržel druhou žlutou kartu za neopatrný zákrok. Nicméně francouzský celek byl i v oslabení lepší a ještě mohl zvýšit svůj stav v 80. minutě, Bennoít Pedretti ale osamocen chtěl najít lépe postaveného spoluhráče a to se mu vymstilo. V závěru se už nestalo nic zajímavého a Lille tak ukořistilo první výhru.

Autor: Viktor Sandev / soccernet.com