15.02.2012 18:00 CET
3 : 2
(1:1)

Zenit po divokém závěru porazil Benficu

Zenit prolomil smůlu ruských týmu v domácím prostředí a dokázal Benficu v domácím prostředí přehrát. Hosté se sice dostali do vedení, jenže domácí srovnali a dvacet minut před koncem otočili stav zápasu. Portugalský tým sice ještě tři minuty před koncem vyrovnal, ovšem neuběhla ani minuta a Zenit nakonec urval cenné vítězství ve svůj prospěch.

Ruský celek tak v odvetě osmifinále bude mít lepší výchozí pozici, avšak jedna branka s inkasovanými góly na vlastní půdě rozhodně žádnou jistotu nedává. Ve 20. minutě se Benfica radovala po přímém volném kopu, ke kterému se postavil Oscar Cardózo. Jeho ránu sice u levé tyče brankář Ževnov vyrazil, jenže Maxi Pereira už měl snadnou úlohu a zakončoval do prázdné branky. Zenit se ale nevzdal a za sedm minut vyrovnal.

Po krásném centru Hubočana se na hranici šestnáctky opřel do míče Roman Širokov a z voleje trefil přesně místo u levé tyče, Artur zůstal stát jako opařený. Poté diváci žádné velké šance neviděli a museli si počkat až na závěrečných dvacet minut. Nejprve ještě nebyl úspěšný Cardozo, který po kolmici Emersona vypálil k tyči, jenže jeho rána nebyla příliš razantní a gólman Ževnov konečky prstů vyrazil pěkně kolem tyče.

A proto ihned na to přišel na druhé straně trest. Po patičce Keržakova uvolnil Bystrov okamžitou přihrávkou Sergeje Semaka, ten se v pohybu otočil kolem protihráče a další patičkou k tyči dostal Zenit do vedení. Postupně se zdálo, že už se Benfica na odpověď nezmůže, avšak jako většina portugalských celků srovnala stav v samém závaru. Mírný tlak hostů vyvrcholil brankou aktivního Cardoza.

Ten se sice poprvé do míče netrefil, místo něho však zakončil Gaitán. Ževnov fantasticky ránu vyrazil, jenže dorážející Cardozo nemohl zblízka odkrytou klec minout. Zenit ale ukázal velkou sílu a o minutu později šťastně skóroval. Po centru Anjukova chyboval Pereira, Širokov nakonec s velkým štěstím dotlačil balón za Artura a přidal svou druhou branku v zápase. V nastavení si ještě mohl dát vlastní branku Anjukov, Ževnov ale fantasticky zasáhl na brankové čáře.

tip1 2:1

Zenit si poradil s Portem a poradí si i s dalším týmem z Portugalska.Tady vidím těsné vítězství Rusů.Důležité ovšem bude nedostat doma gola.

FC Porto FC

diastan

Ruský klima určitě udělá svý, na druhou stranu rozehranost a hlavně forma Benfiky je úžasná... tipuju že v ruský zimě to nebude moc pohlednej fotbal, ale Benfica si odveze domů výsledek, kterej doma dotáhne v postup... 0:0

0:0

Benfika hraje zatím výborně v lize, navíc je na její straně rozehranost, ale Zenit by si měl hravě poradit, navíc má být v Petrohradu tou dobou kolem -13...Tip 2:0, v odvetě pohodový postup

domingo

Tohle bude skvely zapas, pri pohledu na formu obou tymu...

Zenit do toho

I přes ty mrazy, a ten kotel na Petrovsky Stadium věřím Benfice, že uhraje dobrý výsledek. 0:0 nebo 0:1 by bylo ideální.

2:0

Shevchenko

Zenit 3:1

1:0

FANUSIKOVIA FUTBALU PROSIM a aj všetci ostatny podarilo sa mi dostat do sutaze z pomedzi mnohych do hlavnej 10 o 2 DRESY... http://www.olympique-et-lyonnais.com/concours hlasujte za číslo 6 prosim PROSIM čISLO 6 ..............sekundicka.....to je....a .Dakujem

valloire

dal jsem hlas 4,neva?

Věřím v zázrak...Benfica budí ohromný respekt.

zima im nepomoze dopadnu podobne ako vcera kazan

remka

0:3

vetsina ste hodne mimo a budete hodne prekvapeny, Benfica hraje vyhraje

mluvi pro me spousta veci: rozehranost, forma, kvalita, marodka zenitu,... pocasi a domaci prostredi neni vsechno

FC Porto FC

Když Zenitu bude chybět 7 hráču včetně golmána kterej vychytal Porto tak tohle Benfica musí dát

k0udy

Porto hraje letos hovno

FC Porto FC

Vítor Pereira

stas87

hm,tak sance su bohuzial asi 35 ku 65 pre portugalcanov nevyhoda je aj prvy zapas doma,skratka verim v akukolvek remizu,hlavne neprehrat dnes doma snad sa dnes ukaze viktor fajzulin toto moze byt jeho velky zapas a moze chytit sancu.. tip 1-1

Ževnov je stejne kvalitni brankar jako Malafejev, Bucharov při uzdravenym Keržakovovi by stejně seděl na lavicce a ostatni maji rovnoceny nahradniky. Akorat Lazovic s Dannym budou docela citelne chybet v utoku ...presto verim aspon v remizu a v Lisabonu s plnou sestavou se poprat o postup

Bystrov

raduinho

Komu přát ? Zenit pro mě jasné číslo 1 v Rusku , to samé Benfica v Portugalsku. Asi to budu přát víc Benfice, jejich hra se mi líbí víc. Tip : 1-1

2:1

Kouči Zenitu Lucianu Spallettimu přibyly další vrásky na čele.....on už jich ma tak dost za chvilku je nebude mit kam davat (nic proti Luciano je super trener )

lampard11

1:3 Keržakov - 2 Matič, Cardozo

FC Porto FC

fan Chelsea vždy podporuje své hráče i když odejdou

vanGomm

Benfica mě sice příjde fotbalovější,ale v tamních podmínkách by mohla být pro odvetu s remízou i spokojena.Tip X.

penepi

V Petrohrade som bol a Zenit mám rád najmä kvôli Criscitovi, ale myslím, že Benfica postúpi.

1:3

Virtuos

Som veľmi zvedaví na Zenit čo ukážu, bude zaujímave sledovať ich prejav potom čo sa im zranil Danny a tým nechcem tvrdiť, že je ich celá hra založená na ňom.

Odkud ze prijel ten tym Benfiky? ...v sestave ani jeden portugalec - tak to je tym k pobliti

FC Porto FC

No to je zjištění.... v Portugalsku prakticky nerozlišujou Brazilce a Portugalce pro ně je to skoro to samý

No a? ....cech nebo slovak - ale sestava Sparty plna jenom slovaku taky nebude uplne OK, ze?

FC Porto FC

mě je to jedno já sestavu neřeším

Hlavně že u týmů jako Anži nebo City nadáváš že tam hraje víc cizinců než domacích

FC Porto FC

co to meleš?

Nevím to je tady ještě nějaký "FC Porto FC" který nejvíc blije když je článek třeba o Anži?

no to je krasny travnik... :)

Co si cekal v tech mrazech co ted jsou? - golfovej koberecek?

no nečekal sem to až tak moc špatné no

FuckT

ten center dal Hubocan ?

Ano

Benfica vypada zatim hratelnejsi nez Porto - dneska se urcite musi hrat o vitezstvi

Kily

jj, mít peníze někde na netu, tak tam tu jedničku dám

FC Porto FC

se dívej na ten terén................

Mas pravdu - spatnej teren je vzdycky na strane braniciho muzstva, takze ten bude dalsi prekazkou k vitezstvi Zenitu...

FC Porto FC

dneska to bude remiza nebo výhra Benfici

A nebo ne :)

FC Porto FC

ještě není konec !!

Kily

celkem by mě zajímalo, jestli to Rodrigo chtěl opravdu ještě zkusit, nebo tam musel zůstat tak dlouho kvůli tomu, že Jesus mezi zazimovanými a zakuklenými hráči nemohl tak dlouho najít Aimara

kubys

Hmmm, kdyby to Ževnov nestáhnul před sebe, tak to bude jasný odkop.

Mercury

Hmm :) Slušný předkrm před večerním šlágrem, tolik branek jsem ani nečekal.

Pěkně, každopádně to Zenit bude mít ještě těžké

Kily

pokud bude chytat tahle díra, tak ten postup pro ně bude obrovsky složitý

Slava Malafejev sice taky umi predvest boty jako od Bati, ale to co se povedlo dneska Zevnovovi, to by ani on nedokazal... snad bude na odvetu uz v poradku.

kubys

Širokov!!!

Arbiter

FC Porto FC

Krása už se zase těším na uchvatný beton v podání Zenitu v Portugalsku

Hovada

Teda, ze na Zevnovovi bude tolik videt to, ze dlouho nechytal soutezni zapas to sem necekal... nebejt tech prisernejch bot v brance, tak byla pulka postupu hotova - takhle to v Lisabonu bude jeste hrozne tezky

Jsem si myslel, že to bude průser. Malafejev měl fantastickou formu, vypadalo by to jinak.

Kily

jaká je šance, že bude Malafejev na odvetu v pořádku?

Velká.

Zevnov byval jednim z vubec nejlepsich brankaru v Rusku - ze predvede vykon jak z preboru, to sem teda fakt necekal.

Tak v Zenitu nechytá a jde to znát. Není to jeho první velká hrubka.

Deset litrů v hajzlu.

exse

Nechtěl bych mít vsazenou neprohru Benfici, AHA KURVA JA JU MAM

Kily

to je ještě v pohodě, já jednou mohl vyhrát trojku a potřeboval jsem k tomu výhru Betisu tuším že nad Numancií, rychle vedli, pak dostali dva góly, v poslední minutě srovnali, v nastavení šli do vedení a v páté minutě nastavení brankář fauloval ve vápně, dostal červenou a Numancia srovnala, když exekutor penalty neměl problém překonat hráče z pole

exse

Hned mi ta moje prohra připadá lepší

FC Porto FC

Na pořádným trávníku už jim nedá Benfica šanci a výhra je nemine

Losinho

Celkem přijatelný výsledek pro Benficu do odvety.