2 : 0
(?:?)
statistiky zápasu nejsou k dispozici

Prijateľný výsledok do odvety si belasí zabezpečili výhrou 2:0

Slovan Bratislava zvládol 1. zápas 2. predkola Ligy majstrov proti kazažskému tímu Tobol Kostanay, keď vyhral na domácej pôde 2:0.

Slovan začal od úvodu aktívne, v 2. minúte nebezpečne pálil Guédé. Lopta však šla nad. V 10. minúte to podobne skúšal Kladrubský a jeho strela bola ešte nebezpečnejšia, Petuchov však vrazil na roh. Tých sa urodilo v prvom polčase neúrekom, Žofčák sa nacentroval až-až. Po štvrťhodine hry pálil Volkov a Putnocký prvýkrát zasahoval. Hostia sa presadzovali sporadicky, Slovan mal naďalej hru pod kontrolou, i keď miestami prevažovali nepresnosti a opatrnosť oboch tímov.

V 20. minúte zaujal Grendel, najprv nepresne hľadal Šeba a následne jeho tečovanú strelu chytil Petuchov pohodlne. V 24. minúte prenikal do šance Halenár, ale jeho strela bola zblokovaná, vzápätí neprestrelil všetko, čo mu stále v ceste ani aktívny Grendel. Ďalšiu akciu Šebovi zmarila obrana Tobolu, v 28. minúte dokonca po rohu najlepší kanonier minulej sezóny slovenskej Corgoň ligy minul bránu len o pár decimetrov. V 36. minúte prišla veľmi pekná akcia na jeden dotyk, Halenár našiel Guédého, ale ten trafil iba bočnú sieť. Tlak Slovana bol stále výdatný, Tobol sa nevedel dostať ani k súperovej bráne. Bekrič pálil z veľkej diaľky, tesne minul bránu. V 41. minúte to však konečne prišlo. Po tvrdej strele Kladrubského sa dostal po Petuchovovom vyrazení k lopte Šebo a nezaváhal - 1:0. Následne už slovenský majster hru kontroloval a prvý polčas zaslúžene vyhral 1:0.

Druhý polčas začal opatrne, do dobrej šance sa po kolmici Žofčáka dostal Šebo, po zemi však strieľal slabšie len do brankára hostí. Veľké možnosti na skórovanie Tobol veľmi nemal, zmenilo sa to však v 54. minúte. Po hrúbke obrany Slovana prišla obrovská šanca hostí po prieniku z ničoho nič. Džolkijev sa dostal až pred Putnockého, križoval ho Bagayoko aj Had a práve druhý menovaný, bývalý hráč Sportingu Lisabon fantasticky loptu čisto vypichol a zažehnal vyrovnanie.

Vzápätí ten istý hráč Tobolu prenikol opäť, Slovan zaspal v obrane po druhýkrát počas dvoch minút. Našťastie mladý hráč vystrelil slabo len do rúk pripraveného Putnockého. Po hodine hry a priťuknutí Guédého pálil v dobrej pozícii Šebo, ale vystrelil slabo. Brankár Tobolu v pohode chytil. Ďalší center bol na Šeba, ten v záklone v 5. zakončení zápasu minul bránu. Hostia hrozili planoticky, aj to iba po rohoch, ale prišla 67. minúta, úder lakťom Halenára a majster Corgoň ligy bol zrazu o jedného menej. V 72. minúte bol v nebezpečnej pozícii Jurin, dobrá akcia zastavená vynikajúcim sklzom Hada.

Kazaši vystrkovali rožky, belasí sa museli mať na pozore ešte viac. Po Šebovej chybe vyslal do možnosti Gridina Zebeljan, ale lopta bola slabá, Putnocký nemal problém. Po Šebovej chybe vyslal do možnosti Gridina Zebeljan, ale lopta bola slabá, Putnocký nemal problém. Tlak hostí bol stále väčší, ale prišla 80. minúte a s ňou aj fantastická nahrávka Igora Žofčáka pre Guédého, ktorý oblúčikom prekonal Petuchovova a bolo 2:0. V 87. minúte Jurin z pravej strany preveril Putnockého, nebezpečná akcia bola našťastie zažehnaná. Na konci ešte hrozil opäť Jurin, ale Had podával vynikajúci výkon. Záver už domáci ukontrolovali, aj strelu Bogdanova a do odvety si odnášajú prijateľný výsledok 2:0.

Autor: Ľubomír Hudačko