28.09.2011 20:45 CET
1 : 1
(0:0)

Šachtar Doněck - APOEL Nikósie 1:1

Ve skupině G se ve druhém utkání proti sobě postavily celky Šachtaru Doněck a APOELU Nikósie. Domácí byli favorité zápasu také byli v utkání lepší, ale díky své střelecké nemohoucnosti mohli být nakonec rádi za remízu 1:1. Šachtar získal díky remíze vůbec první bod v tabulce skupiny G, APOEL je se čtyřmi body na první pozici.

Domácí vstoupili do utkání aktivněji a už po třech minutách hry se tvrdým projektilem prezentoval Alex Luiz. Gólman Chiotis jeho pokus s problémy vyrazil na roh. O chvíli později ho zkoušel napodobit Srna, ale ke střele Luize se ani zdaleka nepřiblížil. Nepříjemnost pro hostující fotbalisty se udála hned v úvodu zápasu. Zraněného Manducu musel nahradit Charalambides.

Prakticky po celý první poločas byli domácí aktivnější, ale hosté se prezentovali v prvním dějství organizovanou obranou a nepouštěli Šachtar do nějakých vážnějších příležitostí. Většina útoků domácího celku tak končila před pokutovým územím soupeře.

V závěru poločasu se však přeci jen Šachtar do několika šancí dostal. Ve 40. minutě byl v pokutovém území APOELU sražen k zemi Luiz Adriano, ale rozhodčí zůstal při této situaci naprosto klidný. O minutu později mohl Adriano vstřelit úvodní gól zápasu. Dostal se k odraženému balónu a ocitl se přímo před gólmanem Chiotisem, ale ve skluzu nedokázal zakončit přesně.

O chvíli později měli domácí další tutovku, ve které se ocitl Srna, který z velkého úhlu těsně netrefil branku APOELU. Ještě v nastaveném čase první půle si Šachtar vypracoval jednu šanci a sám před gólmanem se ocitl Mkhitarjan, ale Chiotis jeho střelu vykryl a zachránil tak svůj celek. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Také do druhého dějství vstoupili aktivněji domácí a v 56. Minutě na parádní centr Wiliana jen těsně nedosáhl Mkhitarjan, který mohl zakončovat do odkryté branky. Šanci ke skórování měl také Alex Teixeira, ale gól mu z kopačky na poslední chvíli ukradl jeden z hostujících obránců.

Jak už to ve fotbalu bývá, gól padl na druhé straně. Vůbec první vážnější šanci hosté dokázali proměnit. V 61. minutě si Tričkovski narazil balón s Ailtonem a umístěnou střelou o tyč poslal svůj celek do vedení 0:1. Vedení však hostům příliš dlouho nevydrželo. O tři minuty později se k odraženému balónu dostal Jadson a střelou do protipohybu Chiotise srovnal na 1:1.

Chiotis odchytal skvělý zápas a už v závěrečné čtvrthodince ještě dvakrát zachránil svůj celek. Nejprve vytáhl parádní ránu Douglasa Costy a v nastaveném čase také jistil střelu Srny. APOEL si v závěru také vypracoval šanci ke vstřelení gólu, ale Solari zazmatkoval a napálil pouze domácího gólmana. Utkání tak skončilo remízou 1:1, která může domácí celek hodně mrzet.

Autor: Adam Tkadlec