13.09.2011 20:45 CET
2 : 1
(0:0)

APOEL Nikósie - Zenit Petrohrad 2:1

Kyperský klub ve vyhecovaném utkání sice prohrával, ale zlepšením své hry dokázal vývoj zápasu obrátit a vítězstvím 2:1 tak získal proti Zenitu Petrohrad velice důležité tři body.

První dvacetiminutovka zápasu přitom patřila jasně hostujícímu celku. Hráči Zenitu totiž mnohem lépe kombinovali, dobrým pohybem si říkali o přihrávky a APOEL takřka k ničemu nepustili. Ze své převahy však nebyli schopni vytěžit žádnou gólovou šanci.

Po půlhodině hry se tedy o slovo přihlásili i domácí fotbalisté, kteří ukázali, že směrem dopředu umějí být velmi nebezpeční. Své střelecké štěstí v krátké době pokoušeli Almeida, Pinto a Trickovski. Ani jeden z těchto pokusů však mezi třemi tyčemi neskončil. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji fotbalisté APOELU, kteří se snažili rychlými kombinacemi zdolat obranu Zenitu, což se jim však příliš nedařilo. V 63. minutě zápasu přišla první branka - portugalský středopolař Danny našel ve vápně krásnou přihrávkou Zyrjanova a ten otevřel skóre utkání.

První branka zápasu jen prospěla. APOEL totiž pochopil, že se bude muset více tlačit dopředu a díky aktivitě jeho hráčů se zvedlo také tempo. Domácím to trvalo pouhých deset minut a bylo srovnáno, když se přesně trefil útočník Manduca. Domácí fotbalisté vycítili šanci a tu také chytili za pačesy.

Střelec prvního góla Manduca krásně uvolnil Ailtona a ten otočil na 2:1 pro Nikósii. Navíc o tři minuty později přišel pro hosty další nepříjemný moment. Stoper Bruno Alves fauloval a v utkání viděl druhou žlutou kartu, kvůli které musel předčasně do sprch.

V 86. minutě ještě přišla šance pro Zenit, když se po rohovém kopu dostal k zakončení Fajzulin, ale trefil jen tyč domácí branky. Zbylé minuty už si fotbalisté APOELU pohlídali a připisují si tak první a velice důležité tři body za vítězství 2:1 nad Zenitem.

Autor: Michael Künzel / soccernet.com