02.11.2010 18:30 CET
0 : 0
(0:0)

Kazaň s Panathinaikosem i napodruhé bez branek

Střelecké trápení Rubinu Kazaň v letošní Lize mistrů pokračuje. Rusové si na domácí půdě proti Panathnaikosu především po změně stran vypracovali několik gólových příležitostí, ale selhali v zakončení. Oba týmy se tak opět rozešly po bezbrankové remíze a šance na postup do osmifinále Ligy mistrů se jim vzdálily.

Jak Panathinaikos, tak Rubin potřebovaly vyhrát, před utkáním trenéři obou mužstev slibovali útočný fotbal. Ve skutečnosti ale první poločas přinesl fotbalové utrpení. Řeky i Rusy svazovala nepřesnost, kreativita a větší odvaha směrem dopředu se nedostavily. Zatímco PAO výrazně neohrozilo branku Rubinu ani jednou, klub z Tatarstánu měl dvě dobré šance. Ve 14. minutě nevyzrál na Tzorvase z úhlu útočník Kornilenko a poté, v největší příležitosti první půle, tvrdou hlavičku Rjazanceva zlikvidoval bravurním zákrokem hrdina okamžiku Tzorvas.

Druhý poločas byl v režii Kazaně. Uběhlo dvacet minut druhé půle a Brazilec Carlos Eduardo vytvořil šanci pro Rjazanceva, záložník Rubinu ale míč před gólmanem Tzorvasem nedostal pod kontrolu a jen mu ho odevzdal. Dvě nebezpečné trestné kopy vybojoval technik Kasajev, nic z toho nebylo.

Na začátku poslední dvacetiminutovky zápasu sáhl trenér Kazaně ke dvěma změnám. Dolů šli Kasajev s Eduardem a na hřiště se dostali Karadeniz s Martinsem. Především Turek Gökdeniz Karadeniz hru Tatarů oživil. Rubin měl tlak, Rjazancev se obtočil kolem obránce Panathinaikosu, ale Tzorvas míč nohou vyrazil. Krásnou individuální akcí se blýskl Gökdeniz Karadeniz, když centrem za nohou našel na zadní tyči obránce Navase, ten ale ve stoprocentní šanci Tzorvase nepřekonal. Mezitím čas od času zahrozili z protiútoku i hosté z Atén, buď ale mířili mimo tři tyče nebo byl na místě Ryžikov.

A když ani v 84. minutě Martins s Noboou nedotlačili míč za brankovou čáru a hlavou přestřelil branku Bocchetti, skončilo utkání remízou 0:0. Šance Rubin i Panathinaikosu na postup do vyřazovací fáze Ligy mistrů rapidně klesly.

"Vytvořili jsme s dost šancí na to, abychom dali alespoň jeden gól a zápas vyhráli. Bohužel jsme v zakončení vyhořeli. Snažili jsme se zesílit hru střídáními, ale ani to se nepovedlo. Na postup má Rubin spíše teoretické šance, ale naděje pořád existuje," prohlásil po utkání trenér Rubinu Kazaň Kurban Berdyjev. "V prvním poločase byl dobrý fotbal, ale s jistotou hrála obrana obou týmů. Po změně stran nás Rubin přitlačil, ale obecně si myslím, že je remíza spravedlivým výsledkem," řekl lodivod Panathinaikosu Nikos Nioplias.

Autor: David Kubáň / Eurofotbal.cz, championat.ru