08.12.2010 20:45 CET
1 : 2
(0:0)

MŠK Žilina - Spartak Moskva 1:2

MŠK Žilina se pro letošní rok loučí s Ligou mistrů bez jediného získaného bodu. Slovenský mistr prohrál i v posledním zápase, přestože krátce po změně stran nad Spartakem vedl. Rusové ale výsledek otočili a zvítězili 2:1.

Začátek utkání bohužel přibrzdili neukáznění ruští fanoušci, a jelikož pyrotechnika nemá na stadionu co dělat, utkání se přerušilo. Až po zhruba dvacetiminutové pauze se zase začalo hrát. Po půlhodině hry poprvé pořádně zahrozil Bello, Dykan ale neinkasoval. Dlouho se pak nic nedělo, až v posledních minutách prvního poločasu musel znovu zasahovat brankář Spartaku Dykan, ve spolupráci se Suchým zažehnal nebezpečí. Do šaten se tedy šlo za nerozhodného, bezbrankového stavu.

Úvod druhého poločasu vyšel Žilině náramně, centr Guldana přetavil v první branku Tomáš Majtán, Žilina vedla nad Spartakem 1:0. O čtyři minuty později měli Slováci další možnost vstřelit gól, Oravcovu ránu ale zlikvidoval Dykan.

V 54. minutě se měnilo skóre podruhé, Žilina neuhlídala Alexe, který střelou na zadní tyč vyrovnal na 1:1. Čtvrtý celek nedávno skončené ruské ligy brzy dokonal obrat, Alex tentokrát v roli nahrávače vyslal Ibsona, a ten vstřelil gól - 2:1 pro Spartak Moskva.

Žilina ale nebyla bez šance, navíc i remíza by jí zajistila nemalé finance, takže stále bylo o co hrát. Po centru Ježe došlo k velkému závaru v pokutovém území Spartaku, Suchý i dvakrát povalil Oravce, nic z toho však nebylo. Čtvrthodiny před koncem trefil boční síť Ibson, celá situace by ale nenastala, pokud by rozhodčí odpískal brazilcovu ruku. Ibson o chvíli později uviděl červenou kartu a musel předčasně do sprch.

Domácí vycítili šanci a měli slušné příležitosti, Tomáš Oravec dokonce postupoval sám na Dykana, ovšem situaci nevyřešil dobře i díky pohotovému výběhu ruského brankáře. Ještě předtím se znovu přerušovalo, i když už jen na minutu, provinili se tentokrát domácí fanoušci. Žilina své poslední vystoupení v letošním ročníku Ligy mistrů nezakončila dobře, a po šesté v řadě prohrála.

Autor: Ondřej Linhart