0 : 1
(0:0)
Inönü, Istanbul

Besiktas doma padl díky šťastné hlavičce Scholese

Přesná hlavička Paula Scholese pouhých třináct minut před koncem zajistila anglickým úřadujícím mistrům první výhru v novém ročníku Ligy mistrů.

Před dvěma lety dokázal Besiktas ve skupinové fázi obrat o body jiného giganta. Tím nebyl nikdo jiný než slavný Liverpool a právě touto výhrou se tehdy Besiktas výrazně přiblížil k postupu do osmifinále. Doba se ale mění a Turci už před zápasem hlásili, že bod pro ně bude mít cenu zlata.

Domácí se soupeře viditelně nezalekli a v prvních deseti minutách byli hnáni bláznivým tureckým publikem vpřed. Útočná dvojice Hološko - Nobre, podporovaná ještě Denizlim, se však výrazněji neprosadila. Zato Manchester byl v koncovce efektivnější. Dlouhý centr Carricka si po nedorozumění s gólmanem Rüstüm málem do vlastní sítě srazil Hakan.

V závěru poločasu se ke dvěma zajímavým střelám odhodlal Serdar Özkan. Poprvé byl jeho pokus mnohem nadějnější, neboť Fosterovu bránu minul o pouhých pár centimetrů. Napodruhé už mířil z podobné pozice hodně vedle. Aktivní Carrick si hned zkraje druhé půle vynutil další šanci po nedorozumění Hakana a Ferrariho, proti však opět stál Rüstü Recber.

Ze zápasu se pomalu stávala šachová partie, a tak oba trenéři sáhli ke změnám. Na straně hostí došlo hned k dvojí změně útočníků, na hrací plochu přišel jak Dimitar Berbatov, tak Michael Owen. Většinu akcí sice táhli "Red devils" přes pravé křídlo, Ekvádorce Antonia Valenciu, jediný gól ale zaznamenali po centru z Naniho levé strany. Míč letící do vápna nešťastník zápasu Hakan pouze posunul na hlavu naběhnuvšího Paula Scholese, který hlavou vsítil jediný gól zápasu. V samotném závěru sice ještě mohl vyrovnat Hološko, to by ale nesměl jeho pokus zablokovat obránce Johnny Evans.

Autor: Radek Barkman / uefa.com