30.09.2008 20:45 CET
0 : 3
(0:1)

První Berbatovovy branky zajistily Manchesteru triumf v Aalborgu

Ve svém druhém vystoupení v Lize mistrů už Manchester United žádné zaváhání nepřipustil a na půdě dánského Aalborgu zvítězil 3:0. Dvakrát se do střelecké listiny zapsala letní posila Dimitar Berbatov, jednou se pak trefil Wayne Rooney.

Sir Alex Ferguson opět postavil do základní sestavy kanonýra Dimitara Berbatova, navzdory ne příliš vydařenému startu na Old Trafford v anglické lize. Bulhar se za důvěru trenérovi pokoušel odvděčit hned v páté minutě, kdy se dostal do první šance, kterou však v gól ještě nepřetavil, protože po centru Cristiana Ronalda mířil vedle. Poté domácí brankář Karim Zaza musel odvracet pokus Ria Ferdinanda.

V šestnácté minutě utrpěli United velkou ránu, když se zranil veterán Paul Scholes a musel být na hřišti nahrazen Ryanem Giggsem. O šest minut později už hosté prožili radostnější chvilku, když Ryan Giggs našel parádní přihrávkou Wayna Rooneyho, jenž míč bez problému dopravil do brány.

Deset minut po přestávce se dočkala své premiérové trefy v dresu Manchesteru letní posila Reds za třicet milionů liber Dimitar Berbatov. Bývalý hráč Tottenhamu převzal na hranici pokutového území balon od Giggse a propálil brankáře Zazu.

Za tři minuty musel Manchester řešit opět o něco nepříjemnější záležitost. Po Scholesovi se totiž zranil i Rooney. Anglického reprezentanta vystřídal na hrací ploše Carlos Tevez, který mohl hned po svém nástupu na trávník vsítit branku, rozhodčí Benquerenca ale zastavil Argentincovu akci pro hraní rukou.

Za chvíli se bývalý hráč West Hamu už do zakončení dostal, po přihrávce Ronalda však pálil vedle. Jedenáct minut před koncem se ještě fanoušci "Rudých ďáblů" dočkali třetí branky, kdyže po přihrávce Ronalda trefil do černého opět Dimitar Berbatov. V úplném závěru se pak do samostatného nájezdu dostal sám portugalský reprezentant, na Zazu ale nevyzrál.

Manchester vede skupinu E se čtyřmi body o skóre před Villarrealem. Aalborg je pro změnu o skóre čtvrtý za Celticem.

Autor: Petr Páral / bbc.co.uk