Dijon FCO Francie - Dijon FCO - Zprávy

Další články

Saint-Étienne se může proti Dijonu vyhoupnout do první poloviny tabulky

Umístění v horní polovině tabulky by bylo, vzhledem k tomu, jak se sezona vyvíjela, pro ASSE velkým úspěchem. A není to vůbec nereálné, protože v posledním kole se na stadionu Geoffreye Guicharda představí beznadějně poslední Dijon.

V rámci 37. kola vyzrálo Nantes s přehledem na poslední Dijon

Les Canaris díky této deváté výhře a díky další prohře Nîmes uteklo hrobníkovi z lopaty. Ovšem pouze v tom smyslu, že jej určitě nemůže potkat přímý sestup. Pravděpodobnější se jeví býti baráž. Ta sice hrozí vícero mančaftům, nicméně právě Kombouarého družina má ze všech nejhorší výchozí pozici.

Nantes směřuje k záchraně, představí se na půdě zdecimovaného Dijonu

Nantes v posledních třech kolech jasně naznačilo, že udržet se v Ligue 1 je jednoduše jeho prvořadým cílem. Díky třem vítězstvím v řadě pořádně zamotalo situaci na spodku tabulky, a najednou se tak o koryta musí strachovat i ti, kteří si mohli myslet, že je před pár týdny už nadobro sestup nemůže postihnout. Teď navíc Kanárky čeká papírově přijatelný sok z Dijonu.

Angers vyzrálo na Dijon a po sedmizápasovém půstu slaví tříbodový zisk

Tímto vítězstvím si svěřenci Stéphana Moulina definitivně pojistili Ligue 1 i pro příští sezonu. DFCO naopak už nějakou dobu hraje pouze o čest. Dvě kola před koncem má na kontě osmnáct bodů a pouhé tři vítězství.

Angers stále hrozí sestup, musí tak zabrat proti poslednímu Dijonu

Je vidět, že kombinace mnohačetných absencí, jakési možné ztráty motivace pro další průběh ročníku, ačkoli sestoupit stále není pouze teoretický fakt, a oznámení informace o posezónním odhodu dlouholetého kouče Stéphaneho Moulina způsobily u Angers zřejmě logický propad dolů. Aspoň se v souboji s posledním Dijonem může vrátit do akce tvůrce hry Angelo Fulgini.

Sestupující Dijon schytal na cestě do Ligue 2 další debakl, tentokráte od Met

DFCO si před týdnem zajeli pro pětigólovou nadílku do Roazhon Parku v Rennes. A stejným výsledkem skončilo toto jejich domácí klání, což znamená, že v pětatřiceti utkáních inkasovali šestašedesátkrát. Oproti tomu Les Grenats si po nepovedených vystoupeních z posledních týdnů konečně spravili chuť. I proto, že hráli celý jeden poločas proti deseti.

Poslední Dijon doma vyzve nevalně působící Méty

Sestupující Dijon nemá už ani teoretickou možnost vyhoupnout se z poslední příčky aspoň o nějaký ten stupínek výše, Méty už několik týdnů strádají, a přišly tak o šanci probojovat se do evropských pohárů na příští ročník, ačkoli tenhle cíl ani náhodou nebyl před startem sezóny jejich prioritou. Oba týmy by zřejmě mohly mít ten největší problém se správnou motivací.

Nekompromisní Rennes poslalo Dijon do Ligue 2

Dvaadvacátá porážka se stala klubu z Burgundska osudnou. Čtyři kola před koncem ztrácí na první nesestupovou a nebarážovou pozici nedostižných sedmnáct bodů. Po šesti letech se tedy stěhuje o patro níž. Naopak Les Rouges et Noirs jsou zpátky ve hře o pohárovou Evropu.

Dijon musí v Rennes bodovat, jinak bude jeho sestup zpečetěn

Osud Dijonu se může již tento víkend definitivně naplnit. Hořčice zavítají na půdu Stade Rennes a pokud prohrají, sestup do nižší soutěže je nemine. Za určité konstelace je nemusí spasit ani vítězství v Roazhon Parku, zkrátka prvoligová příslušnost už visí na vlásku.

Dijon překvapil Nice a připisuje třetí výhru v sezoně

Jenže pět kol před koncem Linarésův tým stále ztrácí na první nesestupovou a nebarážovou pozici čtrnáct bodů. Nice po jarním zlepšení už záchranářské starosti řešit nemusí, ačkoli tahle porážka, která byla první po šesti utkáních, bude Les Aiglons jistě mrzet.

Dijon může zpečetit svůj osud, pokud neporazí Nice

Francouzská Ligue 1 se může po tomto víkendu dozvědět prvního sestupujícího. Pokud totiž Dijon neporazí Nice a Nîmes získá nějaké body, bude ztráta na barážovou pozici nedostižná. Vzhledem k formě Dijonu se jeho pád do nižší soutěže všeobecně očekává.

Monaco podle očekávání přehrálo poslední Dijon

AS po mistrovské sezoně 2016/2017 málem potkal pád do Ligue 2. Teď však knížecí klub opět bojuje o přední příčky. I po dvaatřicátém kole má jistotu, že se trvá na třetím místě, o bod za druhým PSG. Naopak osud DFCO zdá se býti definitivně zpečetěn.

Monaco míní potvrdit roli jasného favorita proti poslednímu Dijonu

Monaco se po minulém kole ocitlo v top trojce. A ačkoli matematicky může usilovat o ligový titul, domácí kouč Niko Kovač o něm prostě nechce slyšet. Aby si udrželo odstup od aktuálně vedoucího Lille a druhého PSG, které už stačily v pátek, respektive v sobotu, zvítězit, bude potřeba taktéž urvat tři body. Proti Dijonu by splnění cíle nemuselo představovat velké potíže.

Marseille si podle očekávání poradila s posledním Dijonem

Tým Jorgeho Sampaoliho tak odčinil zaváhání v duelu s Nice a stále může pomýšlet na konečné páté místo. Naopak Dijon už má na kontě dvacet porážek. Případná záchrana v Ligue 1 by se už pomalu rovnala zázraku.

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele