0 : 0
(0:0)
Na Julisce, Praha

Dukla Praha - Sigma Olomouc 0:0

Zahajovací duel nového ročníku Gambrinus ligy skončil bezbrankovým výsledkem mezi domácí Duklou a Olomoucí. Diváci na Julisce se tedy žádného gólu nedočkali a ani moc šancí k vidění nebylo. Dukla tak oslavila svůj návrat do nejvyšší soutěže jedním bodem.

V prvním poločase se hrál příliš nezáživný a opatrný fotbal, z čehož tedy pramenilo minimum šancí. Olomouc se v úvodu marně snažila o to vytvořit si nějakou gólovou příležitost. Poté se hra vyrovnala a jedno nebezpečí přišlo ve 27. minutě po rohovém kopu, jenže domácímu Svatonskému sklouzl míč z kopačky a nedokázal střelu pořádně zpracovat.

Po změně stran to s hrou bylo o něco lepší, ale branky se diváci na Julisce nedočkali. Víc navrch měli fotbalisté Olomouce, kteří si vytvořili dvě slibné šance. Ta první a zároveň největší se odehrála v 72. minutě, kdy se po Vepřekově centru balón dostal přes Janotku k Varadimu. Ten byl v malém vápně úplně volný a mohl střílet do prázdné branky, ale míč se mu zamotal pod nohy a bylo po šanci. O několik okamžiků později se naskytla hostům další příležitost, ale ani ta neskončila gólem. Varadi přihrál do vápna Navrátilovi, který byl doslova volný před dukelským brankářem Radou. Ten zažehnal hrozbu a vyrazil míč do bezpečí.

Ke konci zápasu se do šance dostali i hráči Dukly. V 87. minutě po Bergrově rohu se míč objevil u Markoviče, ale jeho rána doletěla do náručí olomouckého gólmana Drobisze. A to byla poslední vážná akce, která se odehrála během 90 minut.

Autor: David Křížka / čtk