30.10.2010 18:20 CET
0 : 1
(0:0)

Bohemians 1905 - Sparta Praha 0:1

Očekávané pražské derby skončilo těsným ale zaslouženým vítězstvím Sparty. Bohemians 1905 proti aktivnějšímu soupeři nic kreativního nevymysleli a padli v Edenu poprvé v sezóně.

Překvapivě pouze na lavičce náhradníků zůstala hvězda současné Sparty, Bony Wilfried. Vedle Kadlece se tak v útoku objevil poprvé v letošní sezóně v základní sestavě Kamerunec Kweuke.

A právě Kweuke zahrozil jako první. V 7. minutě si blízko poloviny hřiště zpracoval míč a nečekanou střelou, která skončila na břevně, vystrašil Sňozíka. I v dalších minutách měli více ze hry hosté. Klokani začali překvapivě bez elánu a svými chybami ulehčili Spartě vstup do utkání

Ve 14. minutě se ale zničehonic mohli dostat do vedení domácí. Sparťanský obránce Pamič totiž nešťastně odkopával Štohanzlův centr a jen pohotový zákrok Blažka odvrátil pohromu pro hosty z Letné.

I nadále ovšem diktovala tempo hry Sparta. Ve 24. minutě se rozevřel prostor pro Kadlece, který po sólu středem hřiště zakončil těsně vedle pravé tyče. Tři minuty na to trefil aktivní Kweuke hlavou břevno po rohu Podaného.

Své šance v prvním poločase se dočkali i domácí. Po rohovém kopu vznikl závar před sparťanskou brankou, který skončil střelou Hartiga do opět připraveného Blažka.

K zajímavému momentu došlo hned po zahájení druhého poločasu. Kweuke v rozhodujícím souboji po kontaktu s Niklem upadl, píšťalka rozhodčího Zelinky se však neozvala.

Klíčový moment utkání přišel v 55. minutě. Hrdina zápasu Kweuke se po dvou břevnech dočkal gólu. Přesný centr Podaného poslal důrazným zakončením přes obránce Jindřiška hlavou do sítě - 0:1.

Z dalšího průběhu zápasu, ve kterém se domácí marně snažili přebrat otěže hry a dostat se do větší šance, zaujala špatná komunikace mezi brankářem Sparty Blažkem a stoperem Řepkou. Nešpor se ovšem k zakončení neprobil.

V závěru zápasu ještě Klokani mohli srovnat výsledek. To by ale Trubilův centr musel Moravec trefit přesněji a střídající Cissé by musel mít větší štěstí. Jeho rána z obrovské dálky totiž minula pravou tyč.

Zaslouženým vítězstvím Sparta opět stáhla vysoký náskok Plzně na devět bodů a minimálně do zítřejšího duelu Olomouce v Hradci Králové se osamostatnila na druhém místě tabulky. Klokani si naopak první domácí porážkou nijak nepomohli ve vyrovnaném suterénu tabulky.

Autor: Martin Lavický / onlajny.cz