Trenér Nagelsmann s Lipskem poprvé nastoupí proti svému bývalému klubu

Hráči Lipska dál pokračují na vítězné vlně a atakují čelo bundesligy. Nyní jim v cestě stojí Hoffenheim, který se po pětizápasové vítězné sérii poněkud zadrhl, z venkovních zápasů však pravidelně vozí body.
05.12. | Previews | 6 komentářů

Schickův gól dopomohl Lipsku k výhře v Paderbornu

Svou premiéru v základní sestavě Lipska oslavil český reprezentant Patrik Schick hned svým prvním gólem v dresu německého klubu, kam letos zamířil na hostování z AS Řím. Spolu se svými spoluhráči nakonec dotáhl utkání do vítězného konce, ačkoli Paderborn hlavně ve druhé půli představoval poměrně nebezpečnou a těžko vyzpytatelnou překážku.
01.12. | Komentáře a souhrny | 2 komentáře

Paderborn bude v domácím zápase s Lipskem doufat v zázrak.

Poslední tým bundesligy Paderborn na domácím stadionu čeká zápas, ve kterém může jen překvapit. Proti druhému Lipsku na papíře nemá sebemenší šanci, podobných senzací však letošní sezóna už několik nabídla.
29.11. | Previews | 2 komentáře

Krásný pocit, nádherný večer, to nikdy nezapomenu, řekl Forsberg

Švédský útočník Emil Forsberg z Lipska na středeční zápas Ligy mistrů s Benficou Lisabon nikdy nezapomene. Německý tým ještě v 90. minutě prohrával 0:2, pak ale osmadvacetiletý švédský reprezentant dvěma góly vyrovnal a poslal Lipsko do prvního osmifinále v klubové historii.
28.11. | Aktuality | 2 komentáře

Benfica v Lipsku promarnila dvougólový náskok, domácí spasil Forsberg

Obrovskou šanci zapojit se do boje o postup promarnila Benfica. Na půdě RB Lipska vedla ještě minutu před koncem o dva góly, jenomže výsledek neudržela a konečná remíza 2:2 jí dává jen velmi malé naděje. Každopádně Lipsku nakonec remíza 2:2 stačí k postupu, ale na dalších místech se situace zamotala a závěrečné kolo slibuje ještě velké drama.
27.11. | Komentáře a souhrny | 12 komentářů

RB Lipsku chybí k postupu krůček, naopak Benfica potřebuje nutně vyhrát

Nejtěžší pozici ze všech účastníků skupiny G má portugalská Benfica Lisabon. Pokud si chce udržet naději na postup do jarní fáze, musí vyhrát v RB Aréně v Lipsku. To si při formě domácího mužstva jeví jako velice tvrdý oříšek. Saský celek vyhrál pět soutěžních zápasů v řadě a dohromady u toho nastřílel neuvěřitelných čtyřiadvacet gólů!
26.11. | Previews | 12 komentářů

Lipsko doma bez problémů přejelo Köln

Posledním sobotním utkáním 12. kola Bundesligy byl duel Lipska s Kölnem. Werner a spol. ucítili po zaváhání vedoucího Mönchengladbachu přiblížit se k čelu tabulky, což bylo vidět na průběhu zápasu. Hosty téměř k ničemu nepustili a s přehledem si došli pro důležité tři body.
24.11. | Komentáře a souhrny | 2 komentáře

Gisdola čeká premiéra na půdě Lipska

Premiéru ostrou jako břitva prožije nový trenér Kolína Markus Gisdol, který během reprezentační přestávky nahradil odvolaného Achima Beierlorzera. Předposlední tým tabulky se představí v Lipsku a bude čelit nebývalé palebné síle. Domácí ve čtyřech soutěžních zápasech nastříleli dohromady dvacet branek! Lipsko si navíc nemůže dovolit zaváhat, aby se udrželo v kontaktu s vedoucím Mönchengladbachem.
22.11. | Previews | 2 komentáře

Lipsko odvezlo všechny body z Berlína, Hertha na něj nestačila

Rudí býci z Lipska se po šestém vítězství vyhoupli zpět na druhou příčku tabulky. Na kontě mají stejný bodový zisk jako Bayern Mnichov, přičemž ještě musí počkat, jak si povede Freiburg proti Eintrachtu Frankfurt. Berlínská Hertha pokračuje v nepřesvědčivých výkonech a v tuto chvíli má pouhé dva body náskok na barážovou pozici.
09.11. | Komentáře a souhrny | 1 komentář

Lipsko se rozjelo, pro další výhru si jede do Berlína

RB Lipsko vyhrálo poslední tři soutěžní zápasy a v sobotu odpoledne hodlá přidat další triumf. Čtvrtý tým tabulky cestuje do hlavního města, v Berlíně na něj čeká souboj s Herthou...
09.11. | Previews | 1 komentář
07.12. Schick připravil první branku
RB Lipsko vede nad Hoffenheimem a obě branky dal Timo Werner, na té první se přitom podílel Patrik Schick. Český útočník v jedenácté minutě při rychlém protiútoku připravil pro svého spoluhráče tutovku a německý reprezentant sám před brankářem nezaváhal.
04.12. O Antonyho má zájem Lipsko
Bundesligové Lipsko se prý zajímá o brazilského křídelníka Antonyho. Fotbalista z FC Sao Paulo je pod smlouvou do roku 2024. V létě jeho klub údajně odmítl lukrativní nabídku z Manchesteru City, Lipsko za něj má nyní nabízet okolo 18 milionů eur. (transfermarkt.de)
04.12. Halstenberg a Forsberg opět mohou hrát
Do sestavy RB Lipsko se v zápase s Hoffenheimem mohou vrátit Marcel Halstenberg a jeho spoluhráč z ofenzivy Emil Forsberg, kteří zažehnali potíže s třísly a zranění stehenního svalu. (kicker.de)
30.11. Schick poprvé skóroval za RB Lipsko
RB Lipsko se v Paderbornu hned zpočátku ujalo dvoubrankového vedení, na němž má podíl Patrick Schick. Český reprezentant ve 3. minutě otevřel skóre utkání a zaznamenal premiérový bundesligový gól.
29.11. Lipsko nemá klauzuli na Haalanda
Sportovní ředitel rakouského Salzburgu Christoph Freund vyloučil, že by sesterské Lipsko mělo mít předkupní právo na norského útočníka Erlinga Haaland, jenž v této sezoně září v Lize mistrů. O Haalanda se má údajně zajímat Manchester United. (bild.de)
28.11. RB Lipsko o víkendu zřejmě bez Gulácsiho
RB Lipsko včera v závěru dohnalo dvoubrankové manko, po remíze s Benficou postoupilo do osmifinále Ligy mistrů a tou dobou už na trávníku nebyl Péter Gulácsi. Brankář německého klubu inkasoval úder do hlavy a utrpěl otřes mozku, v tuto chvíli není příliš pravděpodobný jeho start v souboji s Paderbornem. (kicker.de)
28.11. Nagelsmann stanovil rekord Ligy mistrů
Julian Nagelsmann se včera zapsal do historie Ligy mistrů jakožto nejmladší trenér, který se svým týmem postoupil do vyřazovací fáze milionářské soutěže. Mladý kouč vede RB Lipsko a ve středu mu bylo 32 let, 4 měsíce a 3 dny. (sport-express.ru)
27.11. Barcelona a RB Lipsko postupují v LM
Hráči Barcelony a Lipska jsou dalším osmifinalisty Ligy mistrů. Katalánský velkoklub v pátém kole "slávistické" skupiny F doma porazil Dortmund 3:1 a zajistil si postup z prvního místa. Kapitán Lionel Messi oslavil 700. soutěžní zápas za Barcelonu gólem a dvěma asistencemi. Lipsko ve skupině G v dramatickém závěru zachránilo remízu 2:2 s Benficou Lisabon. Střídající český útočník Patrik Schick domácím v poslední minutě zařídil penaltu, z níž Emil Forsberg snížil, stejný hráč pak v nastavení vyrovnal. (ČTK)
26.11. Halstenberg zřejmě nepomůže RB Lipsko
RB Lipsko ve středu čeká zápas Ligy mistrů s Benficou, do kterého s velkou pravděpodobností nezasáhne Marcel Halstenberg. Německého reprezentanta trápí zraněná třísla, kvůli čemuž vynechal předzápasový trénink. (kicker.de)
26.11. O Klostermanna stojí Barcelona
Barcelona hledá posilu na pravý okraj obrany a do jejího hledáčku se dostal Lukas Klostermann. Německý reprezentant hájí barvy RB Lipsko a jeho transfer by nebyl z nejnákladnějších, smlouvu totiž má jen do června 2021. (football-espana.net)