RB Lipsko Německo - RB Lipsko - Zprávy

Další články

Tentokrát bez vlajek. Zaskočí Köln svým protestem Lipsko?

Už pět bundesligových zápasů čeká Köln na vítězství. Další prodlužování této série znamená jen snižování šance na záchranu. I proti Lipsku, které naopak bojuje o postup do Ligy mistrů, tak "Effzeh" budou útočit na výhru. A to i přesto, že jejich výkon tentokrát nebudou doprovázet vlajky v hledišti.

Překvapivý tah švédským obrem se Darmstadtu v Lipsku vymstil do tří minut

Lipsko zvítězilo ve 25. kole Bundesligy na vlastním stadionu s Darmstadtem 2:0. Nešťastný návrat do základní sestavy hostů zažil ve svém prvním soutěžním utkání v novém roce urostlý švédský obránce Thomas Isherwood, jenž si už ve třetí minutě srazil prudký centr ze strany do vlastní brány. Die Lilien tak natáhli svou rekordně dlouhou ligovou sérii bez vítězství již na 18 zápasů a zůstali na samém dně tabulky.

Lipsko přivítá poslední Darmstadt. Vyrovnají se domácí s vyřazením z Ligy mistrů?

Hráči Lipska zřejmě ještě vstřebávají zklamání z osmifinále Ligy mistrů, v němž sehráli vyrovnanou, leč nakonec neúspěšnou partii s Realem Madrid. Po vyřazení se nicméně mohou plně soustředit na to, aby se do prestižní evropské soutěže opět kvalifikovali. Další bundesligový soupeř z Darmstadtu, který se vzpamatovává z těžké rány, by "Roten Bullen" neměl moc vzdorovat.

Hráli jsme se zataženou ruční brzdou, byl to špatný zápas, hodnotil Ancelotti

Trenér Carlo Ancelotti připustil, že fotbalisté Realu Madrid ve středeční odvetě osmifinále Ligy mistrů proti Lipsku předvedli nezvykle špatný výkon a hráli se zataženou ruční brzdou. Semifinalista minulého ročníku a historicky nejúspěšnější tým soutěže se v domácí odvetě protrápil k remíze 1:1 a jen se štěstím postoupil po úvodním venkovním vítězství 1:0. Hosté cítili, že na velkého favorita měli, a vyřazení považovali za nespravedlivé.

Velkolepá oslava narozenin se nekonala. Lipsko obdarovalo mdlý Real spálenými šancemi

Lipsko remizovalo v odvetném utkání osmifinále Ligy mistrů s Realem Madrid 1:1, a v soutěži tak končí. Německý tým přitom nebyl daleko od překvapení, jenže sám belgický útočník Loïs Openda zahodil minimálně tři vyložené gólové příležitosti. Los Blancos se většinu duelu pouze bránili, po hodině hry jim ovšem zajistila postup trefa Viníciuse Júniora. Na Brazilcův zásah sice bleskově odpověděl přesně hlavičkující Willi Orbán, ale vyrovnat celkové skóre už Červení býci nestihli a oslavy 122. výročí založení španělskému klubu nepřekazili.

Real hlídá těsné vedení, Lipsku se v osmifinále moc nedaří

Real Madrid dost možná pořád cítí velkou křivdu a nespravedlnost za to, co se mu v lize stalo o víkendu. Poháněn myšlenkou na odplatu proti komukoli se před domácími fanoušky představí na Santiago Bernabéu, aby v Lize mistrů dokončil, co před třemi týdny začal v Německu.

Manchester City a Real chtějí v osmifinále LM potvrdit náskok i roli favoritů

Manchester City může ve středu proti Kodani stvrdit postup do čtvrtfinále Ligy mistrů. Obhájci titulu si do domácí odvety přivezli náskok 3:1 z úvodního duelu. I v dalším osmifinále má lepší výchozí pozici favorit.

Bochum držela s Lipskem krok jen něco přes hodinu. Duel zlomily tři góly za čtyři minuty

Fotbalisté Lipska drtivým způsobem obrátili stav utkání 24. kola Bundesligy a vyhráli v Bochumi 4:1. Na brzké vedení Blau-Weiss odpověděl favorit přesně po půlhodině hry. Osudným časem pro domácí se pak stala 68. minuta, kdy Loïs Openda dokonal obrat a zejména rozvázal hostujícím fotbalistům nohy, což vyústilo v další dvě rychlé branky. Býci tak ve venkovním klání vyhráli poprvé od začátku prosince.

Bochum chce znovu zazářit v domácím prostředí. Zamává po Bayernu také s Lipskem?

Lipsko před týdnem již potřetí v této sezóně Bayern nezaskočilo. Protože však o den později čtvrtý Dortmund rovněž padl, ztráta na top čtyřku se saskému klubu nikterak nenavýšila. Teď na ni může zaútočit opětovně, potřebuje nicméně k úspěšnému počínání pochopitelně uzmout pozitivní výsledek v Bochumi. Ta se v tomto souboji bude hlavně oklepávat po těžké porážce.

Bayern se probudil z noční můry po dvojnásobném budíčku Kanea

Lipsko nevyužilo hrozivé formy Bayernu, když s ním ve 23. kole Bundesligy prohrálo na jeho půdě 1:2. Naději na první výhru po třech prohraných soutěžních duelech v řadě vykřesal Bavorům před hodinou hry nejlepší střelec soutěže Harry Kane. Býci sice nesklopili uši a v 70. minutě srovnali krok díky tečovanému pokusu Benjamina Šeška, poslední slovo však měl opět anglický kanonýr, jenž v nastavení svým 27. přesným zásahem v sezoně rozjásal Allianz Arenu.

Bayern zná svou budoucnost. Poradí si s Lipskem i bez řady zraněných?

Už s vědomím, že po sezóně v Bavorsku skončí, povede Thomas Tuchel mnichovský Bayern do další bitvy. Jak tato znalost ovlivní jeho působení u "Roten"? To lze sledovat již v sobotu podvečer, kdy se Tuchelova družina utká se silným, avšak taky nevyzpytatelným Lipskem?

Gladbach zakletou Red Bull Arenu neodčaroval, Lipsko po výhře dýchá na záda BVB

Lipsko zvládlo utkání 22. kola Bundesligy, v němž porazilo před zraky vlastních fanoušků Mönchengladbach 2:0. Býky dovedl za teprve druhým vítězstvím v tomto kalendářním roce už ve 14. minutě rozhodující trefou Xavi Simons. Hříbata tak prodloužila trápení na hřištích soupeřů, kde vyhrála od startu ročníku pouze jednou. Na půdě Die Roten Bullen, kteří se třemi získanými body přiblížili čtvrtému BVB, navíc nikdy v historii netriumfovala. Tomáš Čvančara vinou zraněného kotníku do souboje nenastoupil.

Rose se těší na známé tváře, Lipsko vyzve jeho bývalého zaměstnavatele Mönchengaldbach

Lipsko před pár dny nesehrálo vůbec špatnou partii v Lize mistrů proti Realu Madrid, konala se ale tak jako tak jeho porážka. Na tenhle neúspěch ovšem musí rychle zapomenout, hned ho totiž čeká v Bundeslize zkouška proti Mönchengladbachu. Na ligové scéně má přitom co napravovat, zatím se totiž nenachází v top čtyřce, avšak těsně za ní, a tato skutečnost saský tým nemůže uspokojovat.

Náš gól měl platit, zlobil se Rose po neuznané brance proti Realu

Hráči Lipska se po porážce 0:1 s Realem Madrid v úterním úvodním utkání osmifinále Ligy mistrů cítili poškozeni rozhodčími. Trenér Marko Rose se domníval, že sudí v čele s bosenským hlavním Irfanem Peljtem ve druhé minutě chybně neuznali vedoucí gól Benjamina Šeška.