Ligue 1 - souhrn středečních zápasů

14.04.2010, 22:07
Dnešní dohrávky francozské lilgy opět hodně napověděly o šancích týmů na ligový titul. Až v samotném závěru zajistil M'Bia veledůležité tři body Marseille v Sochaux. Naopak tabulkou se dále boří Bordeaux, které v dohrávce 26. kola podlehlo v Le Mans.

Le Mans FC - Girondins Bordeaux 2:1

14.04.2010 20:00

Góly: 17. Anthony Le Tallec, 45. Mathieu Dossevi - 8. Henrique

O záchranu bojující Le Mans obralo o body kandidáta na titul z Bordeaux. Výhra domácích 2:1 znamená jediné - Le Mans chybí deset bodů na první nesestupové místo, Bordeaux má sice ještě zápas k dobru, ale i přesto ztrácí na první Marseille už devět bodů.

Obhájci titulu z Bordeaux vstoupil do zápasu velmi dobře, už od osmé minuty zásluhou Henriqua vedl. Brazilský obránce si naběhl na centr a přesnou hlavičkou poslal hosty do vedení - 0:1. Poté však hráči Bordeaux udělali dvě zásadní individuální chyby, které je stály body.

Gólman Carrasso v 17. minutě neudržel v rukavicích rohový kop domácích, míč se odrazil až k Le Tallecovi, který se příliš nerozpakoval a z penaltového puntíku propálil vše, co mu stálo v cestě. Poté se musel vytáhnout domácí brankář Ovono, který zlikvidoval tutovku Wendela.

Pak ale přišla pětačtyřicátá minuta a další minela Bordeaux. Trémoulinas se zřejmě nedohodl s gólmanem Carrassem a na dva metry mu posílal malou domů. Tu ale brankář hostů nečekal a balónu se zmocnil Dossevi, který před překvapenou dvojicí pohodlně dopravil míč do sítě - 2:1. Hosté mohli v druhém poločase vyrovnat, ale proti Cavenaghiho ráně byl domácí strážce svatyně.

V samotném závěru zápasu byl vyloučen domácí Cisse, ale výhoda jednoho může v poli a následný pokus Henriqueho, jehož vychytal na brankové čáře Ovono, na překvapivé výhře Le Mans už nic nezměnila.

FC Sochaux - Olympique Marseille 0:1

Góly: 88. Stéphane Mbia

Dlouho to vypadalo, že utkání mezi Sochaux a Marseille svého vítěze nenajde. Dvě minuty před závěrečným hvizdem však tři body pro hosty vystřelil M'Bia a přiblížil Marseille mistrovskému titulu.

Sochaux vstoupilo do zápasu bez respektu a už v sedmé minutě hry se mohlo dostat do vedení. Boudebouzovu střelu vyrazil gólman Mandanda pouze na kopačky Ideyeho, který poslal míč na branku, ale na čáře odkopl balón do bezpečí obránce Marseille Bonnart. Ideye si poté vytvořil další šanci, tentokrát si ale vylámal zuby na gólmanovi Marseille. Hosté měli dvě velké šance před koncem první půle, ale Niangova střela a sólový průnik Kaborého skončily v náručí brankáře Dreyera.

Druhý poločas začal gólem Marseille, který ale neplatil. Radujícího se Nianga zastavil ofsajdový praporek. Smůla stála při hostech i po hodině hry, kdy Lucho González trefil břevno domácí svatyně. Stejně ale dopadla rána domácího Boudebouze, která také skončila na horní tyči branky.

Domácí byli více než vyrovnaným soupeřem Marseille, dvě minuty před závěrečným hvizdem ale inkasovali rozhodující gól utkání. M'Bia dokázal nadvakrát překonat brankáře Ovona a vystřelil hostům veledůležité body. Závěr utkání přinesl i gól v síti Bordeaux, ale pro ofsajd domácího Belaye nebyla trefa uznána.