Češi v zahraničí: Souček odstartoval povedený střelecký víkend!

15.12.2020, 10:26
Aktuality
Tomáš Souček (© AFP)
Tomáš Souček už v pátek načal střelecky povedený víkend českých legionářů brankou proti Leedsu. V Maďarsku se následně trefil Jakub Plšek, ale to byl jen začátek. Posléze se totiž trefil také Jakub Jankto na Maradonově stadionu v Neapoli a hned čtyři branky měli na svědomí Češi v Polsku. Přesněji řečeno dva střelci. Tomáš Pekhart pomohl dvěma brankami k vítězství Legie Varšava v Krakově a Petr Schwarz dvěma proměněnými penaltami zase k triumfu Rakówa Czestochowa nad Jagiellonií. A k tomu všemu ještě Milan Škoda zařídil v nastavení vítězství tureckého Rizesporu.

Anglie

Záložník Tomáš Souček pomohl West Hamu United k vítězství na půdě Leedsu 2:1. V 25. minutě hlavičkou vyrovnal na 1:1 a West Hamu se podařilo v závěru strhnout vítězství na svou stranu. Celé utkání odehrál za hosty také obránce Vladimír Coufal.

Sestřih zápasu:

Burnley vcelku nečekaně odvezlo všechny tři body ze hřiště Arsenalu. U vítězství 1:0 byl také český útočník Matěj Vydra. Do hry nastoupil v 70. minutě ještě za bezbrankového stavu.

V League Championship odehrál celé utkání obránce Tomáš Kalas. Jeho Bristol City ovšem prohrál 0:2 v Rotherhamu.

Itálie

Záložník Antonín Barák odehrál celých 90 minut za Hellas Verona na půdě Lazia Řím a přispěl k vítězství 2:1.

V barvách Sampdorie Janov se dokonce gólově prosadil záložník Jakub Jankto. Na hřišti Neapole zavěsil ve 20. minutě vedoucí branku svého týmu utěšenou ranou pod břevno. Domácí však ve druhém poločase skóre otočili a vyhráli 2:1. Jankto byl vystřídán v 79. minutě.

Sestřih utkání:

Ve druhé lize odehrál celý zápas za Brescii obránce Aleš Matějů. Jeho tým porazil Salernitanu 3:1. Na lavičce proseděl mezi náhradníky celé utkání záložník Jaromír Zmrhal.

Německo

Záložník Vladimír Darida nastoupil v základní sestavě Herthy Berlín na hřišti Mönchengladbachu. Ve 47. minutě se asistencí podílel na vedoucí brance Guendouziho. Hertha si nakonec odvezla bod za remízu 1:1. Darida byl vystřídán v 75. minutě.

Werder Brémy prohrál 0:2 na půdě favorizovaného Lipska. Celé utkání odchytal Jiří Pavlenka, v obraně působil Theo Gebre Selassie.

V základní jedenáctce Leverkusenu nechyběl proti Hoffenheimu útočník Patrik Schick, který nakonec za Bayer odehrál 66 minut. Do statistik si připsal gólovou asistenci na Wirtzovu branku z 55. minuty, kterou Leverkusen zvýšil na 3:1. Ještě jeden přidal v závěru z penalty Schickův náhradník Alario a domácí vyhráli 4:1. Na straně hostů stále chyběl zraněný obránce Pavel Kadeřábek.

Nizozemsko

Záložník Václav Černý nastoupil za Twente v základní sestavě proti Alkmaaru. Zápas ale ovládli hosté a po vítězství 3:1 si odvezli všechny tři body. Černý odehrál 71 minut, než byl vystřídán.

Slovensko

Záložník Nicolas Šumský nastoupil za Sereď v 62. minutě do utkání na půdě Žiliny a svým výkonem přispěl k remíze 0:0.

Čtyři Češi byli v základní jedenáctce Senice v duelu proti Zlatým Moravcům, který skončil nerozhodně 1:1. Celý zápas odchytal v bráně gólman Tomáš Fryšták, obránce Miloš Kopečný odehrál také kompletní porci minut. Pouze první poločas odehrál Oskar Fotr a do 71. minuty vydržel na trávníku Dominik Duda.

Brankář Martin Jedlička odchytal celý zápas za Dunajskou Stredu v Ružomberku. Ambiciózní DAC ale utrpěl další bodovou ztrátu po remíze 1:1.

Záložník Erik Daniel se podílel na vítězství Slovanu Bratislava na hřišti Trnavy. Do zápasu naskočil v 73. minutě. Slovan vyhrál 3:0 navzdory tomu, že celý druhý poločas hrál jen v deseti.

Belgie

Obránce Václav Jemelka odehrál celý zápas za Leuven v Kortrijku a přispěl k čistému kontu i jasnému vítězství 3:0.

Kypr

Anorthosis Famagusta remizoval 1:1 na půdě Ermisu. Záložník Josef Hušbauer odehrál první poločas, už po něm byl ale vystřídán.

AEK Larnaca si poradil s Neou Salamis 1:0. český útočník Tomáš Wágner hrál za hosty od 64. minuty.

Omonia Nikósie porazila doma 2:1 Pafos. V obraně vítězného celku tentokrát figuroval pouze jeden český fotbalista a to Jan Lecjaks.

Maďarsko

Záložník Jaroslav Navrátil odehrál za Kisvárdu proti Honvédu 65 minut. Utkání skončilo nerozhodně 0:0.

Puskás Akademie vyhrála 2:1 na půdě Újpesti 2:1. Významně k tomu přispěl záložník Jakub Plšek, který v 71. minutě vstřelil druhou branku hostů, která se později ukázala jako vítězná. Plšek odehrál celé utkání. V 74. minutě navrch dostal žlutou kartu. V 90. minutě do zápasu naskočil také útočník David Vaněček.

Polsko

Útočník Tomáš Pekhart dvěma brankami rozhodl o vítězství Legie Varšava na půdě Wisly Krakov. V 81. minutě vyrovnal na 1:1 z penalty a minutu před koncem druhou brankou dokonal obrat. Pekhart nastřílel v této sezoně už dvanáct gólů a Legia i díky tomu vede ligovou tabulku. Za domácí odehrál celé utkání obránce Michal Frydrych a v 74. minutě dostal žlutou kartu.

Czestochowa porazila v domácím utkání Jagiellonii Bialystok 3:2. Dvěma brankami z proměněných pokutových kopů se na tom podílel domácí záložník Petr Schwarz. V 52. minutě dával na 2:0, v 76. minutě pak zvyšoval na 3:1. V šesté minutě nastaveného času ještě dostal žlutou kartu. Za hosty nastoupili v základu jak Martin Pospíšil, tak Tomáš Přikryl. Ten přihrál ve třetí minutě nastavení na snižující gól Imazovi. Víc než korekci na 2:3 už Jaga nestihla. Pospíšil střídal v 88. minutě.

Rusko

Záložník Alex Král nastoupil v zahajovací jedenáctce Spartaku Moskva v Soči. Jeho tým ale prohrál 0:1 a v dostizích o čelo tabulky nepříjemně zakopl. Král dostal ve 32. minutě za faul žlutou kartu, v 61. minutě byl poté vystřídán.

Slovinsko

Záložník Marcel Čermák odehrál celé utkání za Aluminij Kidričevo. Jeho mužstvo si ze souboje s NK Bravo odnesl jen bod za remízu 1:1.

Švýcarsko

Obránce Martin Frýdek odehrál celý zápas za Lucern. Na půdě Sionu slavil jeho celek vítězství 2:1. V tabulce se díky tomu odpoutal od sestupových příček a posunul se už na sedmé místo.

Turecko

Obránce Tomáš Břečka odehrál celý zápas za Kasimpasu proti Denizlisporu a pomohl jí k vítězství 3:2.

Útočník Milan Škoda rozhodl ve čtvrté minutě nastavení o vítězství Rizesporu 3:2 nad Göztepe. Bývalý útočník Slavie či Bohemians odehrál celé utkání.

Fenerbahce Istanbul dostal doma za vyučenou od Malatyasporu a prohrál s ním 0:3. Český obránce Filip Novák u toho byl od 71. minuty, v níž vystřídal Pelkiase.

Autor: Jiří Fišara