Češi v zahraničí: Kadeřábek rozhodl, dvakrát se trefili Necid, Ondrášek i Schwarz

26.08.2019 22:39 - Aktuality
Pavel Kadeřábek (Hoffenheim) (© achtzehn99.de)

Střelecky vydařený víkend mají za sebou čeští fotbalisté hrající v zahraničních ligách. Dvě branky si zapsali Tomáš Necid z nizozemského Haagu, Zdeněk Ondrášek z amerického Dallasu a také Petr Schwarz z polského Rakówa Czestochowa. Obránce Pavel Kadeřábek zase rozhodl o vítězství Hoffenheimu v německé bundeslize nad Brémami.
Německo

Trio českých reprezentantů se ukázalo v zápase Hoffenheimu s Werderem Brémy. Za hosty zvládli kompletních 90 minut obránce Theodor Gebre Selassie i gólman Jiří Pavlenka. Na domácí straně pak hrál Pavel Kadeřábek a v závěru to byl právě on, kdo rozhodl o domácím vítězství. V 87. minutě vstřelil gól na 3:2.

Za Augsburg tentokrát nastoupil od začátku pouze brankář Tomáš Koubek. Proti nováčkovi soutěže Unionu Berlín kapituloval jedinkrát v 80. minutě. Znamenalo to však pro Augsburg bodovou ztrátu, protože hosté tím vyrovnali na 1:1.

Vladimír Darida odehrál v dresu Herthy Berlín 61 minut. Pak byl vystřídán Daviem Selkem. Hertha v těch chvílích prohrávala s Wolfsburgem 0:1. Nakonec prohrála 0:3.

Anglie

Obránce Tomáš Kalas nastoupil v základní sestavě Bristolu City na půdě Hullu. Ve 32. minutě ale musel střídat kvůli zranění. S největší pravděpodobností si poranil stehenní sval. Bristol nakonec zvítězil 3:1.

Itálie

Záložník Jaromír Zmrhal nastoupil za Brescii na půdě Cagliari v 71. minutě z lavičky náhradníků. Nováček vyhrál v prvním kole na Sardinii nečekaně 1:0. Další Čech z Brescie Aleš Matějů nehrál kvůli disciplinárnímu trestu z minulé sezony.

Záložník Jakub Jankto hrál za Sampdorii Janov od 66. minuty. Jeho tým ovšem dostal za vyučenou od římského Lazia a prohrál 0:3. Jankto nastoupil už za stavu, který vydržel do konce utkání.

Brankář Lukáš Zima odchytal za Livorno ve druhé lize celé utkání proti Entelle. Jeho mužstvo ovšem prohrálo 0:1.

Španělsko

Brankář Tomáš Vaclík drží ve španělské lize zatím čisté konto. I ve druhém zápase udržel nulu a přispěl Seville k vítězství 1:0 na hřišti Granady.

Nizozemsko

Útočník Tomáš Necid pomohl dvěma góly k vítězství Den Haagu na hřišti Waalwijku. Poprvé se trefil v 57. minutě, kdy zvyšoval na 2:0. Skóre uzavřel sedm minut před koncem z penalty. Pro jeho tým šlo o premiérové vítězství v sezoně.

Záložník Václav Černý nastoupil v 66. minutě za Utrecht v domácím zápase proti Venlu. Odvrátit porážku 1:2 se mu ale nepodařilo.

Obránce Josef Kvída odehrál celé utkání za Nijmegen a pomohl svému mužstvu k vítězství 2:1. V nastaveném čase druhého poločasu dostal žlutou kartu.

Dvěma gólovými přihrávkami se na výhře Go Ahead Eagles nad rezervou Utrechtu podílel záložník Jaroslav Navrátil. Ten nastoupil v základní sestavě a odehrál 75 minut, než byl za stavu 4:0 vystřídán. Stejným výsledkem nakonec duel i skončil.

Záložník Richard Sedláček dostal příležitost v základní sestavě rezervy AZ Alkmaar a hned po pěti minutách utkání na hřišti Top Oss se zapsal mezi střelce. Jeho tým nakonec vyhrál 2:1. Sedláček byl střídán v 81. minutě synem nizozemské legendy Ruuda Gullita Maximem.

Polsko

Záložník Martin Pospíšil odehrál celé utkání za Jagiellonii Bialystok proti Wisle Krakov. Jeho tým zvítězil 3:2, Pospíšil se zapsal do dějin zápasu v 35. minutě žlutou kartou. Další český fotbalista v Bialystoku Tomáš Přikryl nebyl tentokrát ani na lavičce.

Český záložník Petr Schwarz vstřelil dvě branky za Raków Czestochowa proti Lechu Poznaň. Proměnil oba dva pokutové kopy v 51. a 74. minutě. Domácí tým tak dotáhl nepříznivý stav 0:2 na 2:2. Konečný výsledek to ale nebyl. Hosté zvládl ještě jednou udeřit a nakonec vyhráli 3:2. Obránce Tomáš Petrášek odehrál celé utkání a v 52. minutě dostal žlutou kartu. Třetí Čech Daniel Bartl naskočil do hry v 69. minutě.

Obránce David Jablonský nastoupil v základní jedenáctce Cracovie Krakov proti Arce Gdyně. Svému mužstvu pomohl k vítězství 3:1.

Útočník Michal Papadopulos nechyběl v základní sestavě Korony Kielce na půdě Górniku Zabrze. Nakonec odehrál celý zápas, který ovšem skončil jasnou porážkou Korony 0:3.

Ve druhé lize odehrál kompletních 90 minut za Stomil Olsztyn obránce Lukáš Kubáň. Ze souboje s Chrobry Glogow si odnesl jeho tým bod za remízu 0:0.

Český fotbalista Michal Bezpalec odehrál celé utkání za Termalicu Bruk-Bet Niecacza na hřišti Wigry Suwalki. Musel však přetrpět porážku 0:1.

Obránce Jan Mudra v dresu Chojniczanky Chojnice odehrál kompletních 90 minut, ale porážce s Pusczou Niepolomice 0:1 nezabránil.

Skotsko

Brankář Václav Hladký si připsal v duelu jeho St. Mirrenu proti glasgowským Rangers šest úspěšných zákroků. K bodovému zisku to ale nakonec nestačilo. Favorit vyhrál v St. Mirrenu 1:0.

Slovensko

Obránce Filip Twardzik stejně jako útočník Ondřej Novotný odehrál celých 90 minut za Ružomberok v zápase proti Trnavě. Jejich tým ale prohrál 0:1. Další Čech Filip Hašek zůstal na lavičce jako nevyužitý náhradník, stejně jako na straně Trnavy rezervní brankář Petr Bolek.

Kypr

Obránci Jan Lecjaks a Michael Lüftner odehráli celé utkání za Omonii Nikósie. Na půdě Doxy pomohli k vítězství 2:0. Lüftner se do historie zápasu zapsal žlutou kartou z 58. minuty.

Chorvatsko

Obránce Stefan Simič nastoupil v základní sestavě Hajduku Split v zápase na půdě Osijeku. Simič byl střídán v 86. minutě za nepříznivého stavu 0:1. Stejným skóre nakonec zápas také skončil. Hajduk je v tabulce druhý za vedoucím Dinamem Záhřeb.

Maďarsko

Útočník David Vaněček odehrál kompletních 90 minut za Puskás Akademii proti Ferencvárosi Budapešť a mohl si užít velké vítězství. Jeho tým zvítězil 4:1.

Rumunsko

Záložník Lukáš Droppa odehrál celé utkání za Gaz Metan Medias, který velkolepš porazil FCSB 4:0.

Turecko

Obránce Ondřej Čelůstka nastoupil v základní sestavě Antalyasporu, který ale doma prohrál s Denizli 0:2. Český reprezentant odehrál celé utkání.

Krajní bek Filip Novák odehrál kompletních 90 minut za Trabzonspor při vítězném utkání s Malatyasporem. Trabzon vyhrál 2:1.

Major League Soccer

Útočník Zdeněk Ondrášek vstřelil dva góly v dresu Dallasu proti Houstonu. Svému týmu pomohl k vysoké výhře také jednou gólovou asistencí. Na hřišti strávil 83 minut, než byl vystřídán.
Autor: Jiří Fišara