Maroko

Další články

Africký pohár přišel o dalšího favorita. Ortel podepsal Maroku penaltový smolař Hakimi

Reprezentanti Jihoafrické republiky vyřadili v osmifinále Afrického poháru národů po výhře 2:0 Maroko. Jeden z největších adeptů na zisk trofeje prohrával od 57. minuty, kdy se prosadil Evidence Makgopa. Berberští lvi dlouho dobývali bránu soupeře marně a obrovskou šanci na vyrovnání dostali až v závěru poté, co jim sudí přiřkl pokutový kop. K němu se teprve podruhé ve své kariéře postavil hvězdný bek Achraf Hakimi, jenže ho stejně jako v listopadu roku 2023 v kvalifikaci o mistrovství světa neproměnil.

Ziyech vystavil stopku Zambii a přinesl radost do tábora pořadatelů

Hráči Maroka zvítězili ve třetím kole skupiny F Afrického poháru národů nad Zambií 1:0. Gólové ticho dokázal v první půli prolomit stále ještě kmenový hráč Chelsea Hakim Ziyech. Bývalé Severní Rhodésii stačilo k postupu alespoň vyrovnat, to však pečlivá defenziva Severoafričanů nedopustila, a tak Zambie skončila na nepostupové třetí příčce. Její porážka zároveň udělala velkou radost pořadatelskému Pobřeží slonoviny, na které se usmálo štěstí v podobě poslední osmifinálové místenky.

Favorita z Maroka odsoudil k prvnímu zaváhání střídající útočník Stuttgartu

Maroko ve svém druhém zápase na Africkém poháru remizovalo v rámci skupiny F s Demokratickou republikou Kongo 1:1. Berberští lvi měli skvělý vstup do utkání, když už v šesté minutě vsítil první branku Achraf Hakimi. Outsider duelu se ale statečně pral o srovnání a i přes neproměněnou penaltu Cédrica Bakamba se ho nakonec dočkal. V 76. minutě totiž zaúřadoval útočník Stuttgartu Silas, jenž na trávník nastoupil jen o chvíli dříve. Příchody z lavičky přitom dobře zná i z působení v německém celku.

Semifinalista mistrovství světa začal pouť za trofejí nekompromisní výhrou

Maročané si ve svém prvním utkání skupiny F Afrického poháru podle předpokladů poradili s Tanzánií, kterou porazili vysoko 3:0. Za hvězdami nabitou reprezentaci ze severu Afriky se prosadila bývalá opora anglického Wolves Romain Saïss, jenž ve 30. minutě rozhodl o zisku tří bodů. Po změně stran pomohlo Maročanům i vyloučení Novatuse Miroshiho, krátkou přesilovku totiž poté využili ke dvěma dalším trefám.

Africký pohár národů: 24 důvodů ke sledování všech účastníků (3/3)

Už jen jednou se vyspíme a dostaneme po dvou letech další injekci pravého nefalšovaného afrického fotbalového svátku, a tak uzrál čas na "popkulturní” představení poslední sady účastníků. Také tento díl přitom zůstane věren přístupu tzv. "od Šumavy k Tatrám”, tedy od geopolitických zajímavostí až po kulturní. A možná přijde řada i na fotbal...