Guinea

Další články

Dlouholeté stálice potopily Rovníkovou Guineu. Soupeř rozhodl v závěrečných vteřinách

Fotbalisté Guineje zdolali v osmifinále Afrického poháru národů Rovníkovou Guineu 1:0 a poprvé od roku 2015 postoupili mezi osm nejlepších celků turnaje. Jejich úspěch se nerodil vůbec lehce.

Senegal zůstal na vítězné vlně i přes selhání Maného. Guineu prohra od play off neoddělila

Guinea podlehla v závěrečném utkání skupiny C Afrického poháru Senegalu 0:2. Lvi z Terangy rozhodli o výhře standardní situací po hodině hry. Na centr Krépina Diatty si naskočil Abdoulaye Seck, jenž vůbec první střelou mezi tři tyče v zápase rozhodl.

Guinea se i bez bundesligového kanonýra výrazně přiblížila postupu

Guinea porazila ve druhém kole skupiny C Afrického poháru národů Gambii 1:0. Mírný favorit se dlouho trápil a prováhal několik šancí, než ho v 70. minutě spasil Aguibou Camara. Tříbodový zápis zvládli Národní sloni i bez Serhoua Guirassyho, druhého nejlepšího bundesligového střelce, jenž po zranění proseděl celý zápas na lavičce, a výrazně se přiblížili postupu. Tomu jsou naopak dál reprezentanti nejmenší země pevninské Afriky, kterým k postupu nemusí stačit ani případná výhra v závěrečném kole.

Povedený začátek pokazila červená karta. Guinea využila Onanovu absenci k zisku bodu

Reprezentace Kamerunu remizovala na začátek Afrického poháru národů s Guinejí 1:1. Obhájci bronzu vstoupili do utkání bez opory v bráně Andrého Onany, jenž nestihl z Anglie dorazit včas vinou nevlídného počasí. Jeho náhradník musel už v 10. minutě po chybě obrany lovit míč ze své sítě. V nastavení první půle ovšem Francois Kamano obdržel červenou kartu a Kamerunci dohrávali v početní výhodě, čehož využili alespoň k vyrovnání zásluhou hlavičky Franka Magriho.

Africký pohár národů: 24 důvodů ke sledování všech účastníků (2/3)

Výkop 34. edice Afrického poháru národů se přiblížil o dalších zhruba 24 hodin, a tak uzrál čas na "popkulturní” představení další sady účastníků. Také tento díl přitom zůstane věren přístupu tzv. "od Šumavy k Tatrám”, tedy od geopolitických zajímavostí až po kulturní. A možná přijde řada i na fotbal...