Alžírsko

Další články

Mauritánie podpořila vzpouru outsiderů. Alžířané prožili hororové déjà vu

Reprezentace Mauritánie si připravila na závěr skupiny D Afrického poháru národů překvapení, když porazila Alžírsko 1:0. O postupu outsidera rozhodl ve 37. minutě vítězným gólem Yali Dellahi.

Alžířan Bounedjah opanoval prostor ve vápně a vystřílel remízu s Burkinou Faso

Alžírsko bylo ve druhém kole skupiny D Afrického poháru národů blízko překvapivé porážce, nakonec ale s Burkinou Faso uhrálo alespoň remízu 2:2. Na konci první půle potrestal laxní přístup Pouštních lišek úspěšnou hlavičkou Mohamed Konaté a ačkoliv se favoritovi podařilo brzy po změně stran vyrovnat, zásluhou proměněné penalty Betranda Traorého opět prohrával. Hráči v bílém si svou druhou odpověď nechali až na nastavení, kdy se prosadil v duelu celkově dvougólový Baghdad Bounedjah.

"Antilopy" z Angoly nebyly snadnou kořistí. Alžírsko se na úvod muselo o body podělit

Reprezentanti Alžírska ve svém úvodním vystoupení ve skupině D Afrického poháru národů remizovali s Angolou 1:1. Už v 18. minutě otevřel skóre po úspěšném samostatném úniku Baghdad Bounedjah, více ale Pouštní lišky z vytvořených šancí vytěžit nedokázaly. Neefektivitu soupeře tak potrestal po změně stran Mabululu, který v 68. minutě proměnil pokutový kop a zařídil pro "Antilopy" cenný bod. Vítězové z roku 2019 tak stejně jako před dvěma lety začali turnaj remízou.

Africký pohár národů: 24 důvodů ke sledování všech účastníků (2/3)

Výkop 34. edice Afrického poháru národů se přiblížil o dalších zhruba 24 hodin, a tak uzrál čas na "popkulturní” představení další sady účastníků. Také tento díl přitom zůstane věren přístupu tzv. "od Šumavy k Tatrám”, tedy od geopolitických zajímavostí až po kulturní. A možná přijde řada i na fotbal...