Senegal

Další články

Senegal zůstal na vítězné vlně i přes selhání Maného. Guineu prohra od play off neoddělila

Guinea podlehla v závěrečném utkání skupiny C Afrického poháru Senegalu 0:2. Lvi z Terangy rozhodli o výhře standardní situací po hodině hry. Na centr Krépina Diatty si naskočil Abdoulaye Seck, jenž vůbec první střelou mezi tři tyče v zápase rozhodl.

Onana Kamerunu štěstí nepřinesl. Senegalu pomohla do osmifinále spolupráce jmenovců

Reprezentanti Senegalu porazili ve druhém kole skupiny C Afrického poháru národů Kamerun 3:1, a postoupili tak do osmifinále. K úspěchu nasměroval úřadujícího šampiona Ismaila Sarr, jenž po asistenci jmenovce Papeho Matara Sarra dostal míč s přispěním teče do dolního rohu kamerunské brány. Tu již střežil gólman Manchesteru United André Onana, k bodům ale svůj tým nedovedl. V 71. minutě totiž vstřelil rozdílový gól Habib Diallo, jemuž nahrával autor první trefy.

Senegal úspěšně vykročil za obhajobou, poznamenaní Gambijci padli rozdílem třídy

Úřadující mistři ze Senegalu dobře vstoupili do nového ročníku Afrického poháru, když v prvním kole skupiny C porazili Gambii 3:0. Skóre nejprve rychle otevřel Pape Gueye a krátce po změně stran poslal favorita do pohodlného dvoubrankového vedení Lamine Camara, jenž v závěru přidal svůj druhý gól. Gambijci se na zdramatizování nezmohli i kvůli červené kartě z nastavení prvního dějství. Vliv navíc mohla mít i hrozivá zkušenost z příletu do Pobřeží slonoviny, jelikož dle slov trenéra jejich let dělily jen minuty od tragédie.

Africký pohár národů: 24 důvodů ke sledování všech účastníků (2/3)

Výkop 34. edice Afrického poháru národů se přiblížil o dalších zhruba 24 hodin, a tak uzrál čas na "popkulturní” představení další sady účastníků. Také tento díl přitom zůstane věren přístupu tzv. "od Šumavy k Tatrám”, tedy od geopolitických zajímavostí až po kulturní. A možná přijde řada i na fotbal...