Čechům se střelecky dařilo

Ve 29.kole se Čechům střelecky dařilo. Jan Koller sice dal svou devátou brankou, ale prohru Dortmundu se Stuttgartem neodvrátil a Dortmund ztrácí na Leverkusen už čtyři body. Lokvencova trefa za Kaiserslautern také nepomohla zvrátit prohru pravě s vedoucím týmem a Leverkusen kráčí za titulem. Jen jeden krajánek dokázal svým gólem přispět k výhře svého klubu. Ivo Ulich se prosadil už v šesté minutě zápasu s Herthou a M´gladbach úspěčně pokračuje v boji o záchranu v lize.
31.03.2002 | Aktuality | žádný komentář

Ze Roberto možná do Bayernu Mnichov

Bayern Mnichov chce patrně učinit Brazilci Ze Robertovi z Leverkusenu nabídku. "Jeto zajímavý hráč, ale všechno je zatím v počátečním jednání," prohlásil Ottmar Hitzfeld ve čtvrtek v Mnichově. "I když my děláme všechno proto, aby to zůstalo v tajnosti." Zástupci Bayernu Mnichov se chtějí ještě setkat z hráčem a promluvit si s ním. Prezident Franz Beckenbauer to má za hotovou věc. Brazilec má z Levekusenem podepsanou smlouvu do 30.6.2003 a po tomto datu může zůstat volný. Leverkusen se s ním sice snaží prodloužit smlouvu do roku 2005, ale bude záležet jenom na hráči, jak se rozhodne. Další hráč, který po sezoně může z Leverkusenu odejít, je obránce Lucio. Velmi lukrativní nabídka přišla z Realu Madrid.

Bojíme se Liverpoolu

Kouč Deportiva la Coruňa Javier Irueta se nechal slyšet, že větší strach než z Manchesteru United mají z Liverpoolu, potenciálního soupeře pro semifinále Ligy Mistrů. Španělský tým už letos United dvakrát porazil, stejně tak porazil i další anglický top-class klub Arsenal. Dalším na řadě by mohl být Liverpool, pokud postoupí přes Leverkusen a pokud Deportivo vyřadí Manchester. "Liverpool nám budou působit mnohem větší problémy než slavnější Manchester. Jejich záloha (Hamman, Gerrard, Riise, Murphy) je opravdu vynikající, všichni jsou to velmi silní hráči." Ze slov trenéra Deportiva je tak trochu cítit jistota postupu přes United, podle mě to ale bude souboj více než vyrovnaný...
31.03.2002 | Aktuality | 1098 komentářů

Vedoucí dvojka nezaváhala

Dva vedoucí týmy španělské fotbalové ligy, Real Madrid a Valencia CF nezaváhali a vyhráli svoje zápasy, i když královský Real vyhrál neprávem. Jediný gól vstřelil ve 22. minutě madridský Helguera, střela však byla zcela jasně tečována Makelelem, který byl v jasném ofsajdu. I přes velké protesty domácích hráčů rozhodčí Pino Zamorano gól uznal, Real tdy vyhrál v Seville s tamním FC 1:0. Krok udržela i Valencia která vyhrála v Tenerife rovněž 1:0, gól dával v 77. minutě Pablo Aymar. Real zatím vede ligu o skóre právě před Valencií. Téměř definitivně ztratila možnost boje o titul Barcelona, která doma pouze remizovala s týmem Las Palmas 1:1. V zápase padly dvě červené karty, v 84. minutě ji dostal domácí Kluivert a v 87. minutě dostal kartu hráč hoistů Samways. Zaváhala i třetí la Coruňa která remizovala venku se San Sebastianem 1:1.

LeTissier končí

Třiatřicetiletý hráč Southamptonu Matthew LeTissier oznámil, že ukončí kariéru. Jeho posledním zápasem bude 14. května utkání proti výběru Anglie, které se v Southamptonu bude konat právě na jeho počest. LeTissiera k tomuto rozhodnutí donutila řada zranění, které jej v posledních letech trápila. V Southamptonu nyní přemýšlí o tom, jestli mají navždy vyřadit číslo 7, které nosí LeTissier na dresu. V devadesátých letech byl opravdovou hvězdou a výraznou měrou pomáhal držet Southampton mezi anglickou fotbalovou elitou.

Oliver Bierhoff se rozhoduje zda neukončí kariéru.

Německý reprezentant a hráč AS Monaca se rozhoduje zda neukončí svojí hráčskou kariéru. Bývalý kanonýr AC Milán si stěžuje na nedostatek príležitosti ve francouském klubu. Nerozumí mu trenér Didier Deschamp a útočník nevylučuje, že MS v Japonsku a Jižní Koreji bude jeho poslední velká akce. Přitom všechno bylo začátkem sezony v pořádku, ve dvaceti utkáních vstřelil sedm branek, ale pak přišlo zranení kotníku. Po uzdravení zjistil, že pro něho není misto v základní sestavě. Návrat do Bundesligy vylučuje. Nabídku dostal z USA, která je prí zajímavá. Takže uvídíme, zda je jeho rozhodnutí definitivní.
29.03.2002 | Aktuality | 2 komentáře

Donkov do Švýcarska

Bulharský reprezentant a hráč Bundesligového 1.Fc Köln má namířeno do Švýcarského Xamax Neuchatel. Smluvně se všechno pečetí tento týden. Bundesligový tým na půl cesty do druhé ligy pustil hráče, protože hráči po sezoně končí smlouva a neprosadil se do základní sestavy. Georgi Donkov chce hrát za svůj nový tým už tento víkend proti Delamontu.
29.03.2002 | Aktuality | žádný komentář

Hořká Vogtsova premiéra

Berti Vogts se při svém debutu na lavičce skotského národního týmu moc neradoval. Jeho svěřenci podlehli Francii 0:5. "Je to pro hráče velká zkušenost. V prvním poločase jsme hráli proti nesrovnatelně silnějšímu soupeři, tlak francouzů byl na nás prostě moc velký. Ve druhém poločase už to bylo lepší," komentoval zápas Vogts. Francouzi vedli v poločase už 4:0, vypadalo to na velký debakl, ale ve druhé půli se skotové zlepšili, francouzi také možná trochu zvolnili. Vogts uznal sílu soupeře: "Hráli jsme proti výbornému týmu, proti největšímu favoritovi na zisk titulu mistra světa."
28.03.2002 | Aktuality | 220 komentářů

Anglie popáté v řadě nevyhrála

Anglický národní tým ve včerejším přátelském zápase s Itálií, který se hrál na Elland Road v Leedsu, prohrál 1:2 a bez vítězství je už pět zápasů v řadě. Angličané se sice gólem Robbieho Fowlera z 53. minuty dostala do vedení, ale hned o čtyři minuty později vyrovnal Montella. Ten samý hráč v nastaveném čase proměnil i penaltu po faulu brankáře Davida Jamese na Massima Maccaroneho a stanovil tak konečný stav zápasu.
28.03.2002 | Aktuality | 1712 komentářů

Dyer má účast na MS ve svých rukou

Trenér anglické reprezentace Sven Goran Eriksson řekl záložníkovi Newcastlu Kieronu Dyerovi, že pokud bude fit, na mistrovství světa do Japonska a Koreje pojede. Všechno tedy zřejmě závisí na tom, jestli a jak se Dyer předvede v posledním testu před MS - v přátelském zápase 17. dubna s Paraguay.
28.03.2002 | Aktuality | žádný komentář

Lehmana možná kopanec poznamená

Nucenou pauzu si vybere v době, kdy měl být jednou z hlavních opor Dortmundu v cestě za mistrovským titulem a finišem v Poháru UEFA. Navíc se chystal na světový šampionát do Japonska a Koreje. Teď může být všechno jinak. "Ano, pro všechny jsem zlý chlapec. Nemám se jak hájit," kaje se dvaatřicetiletý gólman. "Že se mi dosud nikdy nic podobného nepřihodilo, nikoho nezajímá." Lehmann připomíná těžkou sezonu, v níž absolvuje padesát náročných bitev. "Na špičkové úrovni musím hrát s maximální možnou agresivitou, přitom se umět ovládnout. To je setsakramentsky ostrá hrana. Ve Freiburku jsem to zkrátka nezvládl."
27.03.2002 | Aktuality | 1232 komentářů

Sevillské derby skončilo remízou

Tým Betis Sevilla by se výhrou nad dalším Sevillským klubem, FC, mohl posunout na třetí misto Primera Division. Betis byl velkým favoritem, staronový tým španělské nejvyšší soutěže zažívá letos výbornou sezónu, ovšem v derby poze remizoval a zůstal tak na čtvrtém místě. Prezident Betisu ovšem může být spokojený, čtvrté místo zajišťuje postup do kvalifikace do ligy mistrů.
26.03.2002 | Aktuality | žádný komentář

Pro Pirese sezóna skončila

Hvězda Arsenalu, francouzský reprezentant Robert Pires, si už do konce sezóny nezahraje a přijde tak i o mistrovství světa. Má zraněné kolenní vazy a bude mimo hru asi až do Vánoc. Pires byl jedním z kandidátů na zisk trofeje pro nejlepšího hráče sezóny, místo toho se ještě tento týden podrobí operaci. Na jeho místo byl do francouzské reprezentace povolán Youri Djorkaeff, poprvé od nedohraného srpnového zápasu s Alžírskem.

Alpay se vrátí

Turecký obránce ve službách Aston Villy Alpay se poslední dva týdny léčil v Mnichově a za pět týdnů by se mohl vrátit na trávník. Alpay byl mimo hru půl sezóny, měl jakési záhadné problémy s kolenem. Nikdo si s jeho zraněním nevěděl rady, nikdo pořádně nevěděl, co mu vlastně je. Alpay se rozhodl navštívit německého specialistu Müllera-Wolfartha a ten, jak se zdá, jeho koleno vyléčil.
26.03.2002 | Aktuality | 1 komentář

Seznam zraněných se v Manchesteru prodlužuje

Manchesteru United má v boji o titul další problém - zranění. Solskjaer má zraněný kotník, Ronny Johnsen si obnovil zranění kolene, Roy Keane stále léčí zranění kyčle, ani van Nistelrooy ještě není fit. Drobné šrámy trápí i Davida Beckhama a Ryana Giggse, ti by ale měli být fit. Jako poslední na marodku přibyl Paul Scholes, který vynechá přátelský zápas anglické reprezentace s Itálií kvůli nataženému lýtkovému svalu. United sice mají hodně kvalitních náhradníků, ale absence tolika hráčů základní sestavy by se na výkonech určitě projevila. United o víkendu hrají s Leedsem, ztráta bodů by mohla znamenat konec nadějí na obhajobu titulu.
21.10. Serie A - výsledek
Výsledek pondělního zápasu italské ligy: Brescia - Fiorentina 0:0.
21.10. Premier League - výsledky
Výsledek pondělního utkání anglické Premier League: Sheffield United - Arsenal 1:0 (30. Mousset)..
21.10. Nominace na nejlepšího brankáře roku
Nominace na cenu Lva Jašina pro nejlepšího brankáře roku podle časopisu France Football: Alisson (Liverpool), Manuel Neuer (Bayern Mnichov), Ederson (Manchester City), André Onana (Ajax), Wojciech Szczesny (Juventus), Jan Oblak (Atlético Madrid), Kepa Arrizabalaga (Chelsea), Samir Handanovič (Inter Milán), Hugo Lloris (Tottenham), Marc-André ter Stegen (Barcelona) (getfootballnewsfrance.com)
21.10. Nominace na nejlepšího mladého hráče
Nominace na Cenu Raymonda Kopy pro nejlepšího mladého hráče do 21 let:
Mattéo Guendouzi (Arsenal), Jadon Sancho (Dortmund), João Félix (Atlético Madrid), Moise Kean (Everton), Samuel Chukwueze (Villarreal), Kang-in Lee (Valencia), Matthijs de Ligt (Juventus), Vinícius Junior (Real Madrid), Kai Havertz (Bayer Leverkusen), Andrij Lunin (Real Valladolid). (getfootballnewsfrance.com)
21.10. Motta bude novým koučem Janova
Thiago Motta potvrdil, že se stane novým trenérem italského Janova. Ve funkci nahradí Aurelia Andreazzoliho. Motta v pondělí absolvoval schůzku s vedením klubu, po které se rozhodl, že angažmá přijme. Sedmatřicetiletého kouče čeká první angažmá u dospělého týmu. (football-italia.net)
21.10. Rowett povede Millwall
Gary Rowett bude novým manažerem druholigového anglického Millwallu. Pětačtyřicetiletý bývalý manažer Stoke, Derby County či Birminghamu vystřídá Neila Harrise, který rezignoval 3. října. Millwall je v tabulce na 17. místě s pětibodovým náskokem na sestupové pozice. (bbc.co.uk)
21.10. O Cooka stojí Chelsea a Liverpool
Dva movití zájemci vedou v patrnosti záložníka Bournemouthu Lewise Cooka. Anglický reprezentant do 21 let se prý dostal do hledáčku Liverpoolu a Chelsea. (transfermarketweb.com)
21.10. Mainz ohlásil rekordní zisk
Bundesligový Mainz ohlásil rekordní zisk. Za minulou sezonu klub vydělal 15,8 milionu eur. Zvedl se mu také obrat. Ze 114,1 milionu v sezóně 2017/18 na 145,4 milionu eur v minulém ligovém ročníku. (kicker.de)
21.10. Real může pustit Díaze na hostování
Ofenzivní záložník Brahim Díaz by mohl v zimě opustit Real Madrid. Klub by jej mohl pustit na hostování. Dvacetiletý fotbalista, který přišel z Manchesteru City, má na Santiago Bernabeu smlouvu do roku 2025. (transfermarketweb.com)
21.10. Özil znovu není ani na lavičce
Německý záložník Mesut Özil se znovu nevešel ani na lavičku Arsenalu pro utkání se Sheffieldem United. Vynechá tak už čtvrté utkání za sebou. Podle vlastních slov ale stále neuvažuje o lednovém odchodu z klubu, o němž pro změnu živě a neustále spekulují nejen britská média. (dailymail.co.uk)