Česko - 1. Fotbalová liga - zprávy

Bez videa by si sudí penaltu obhájil, mínil boleslavský Mareš

Mladoboleslavského Petra Mareše mrzelo, že při bezbrankové remíze s Duklou připravilo jeho tým o penaltu video. Právě po jeho střetu s Danielem Tetourem odpískal sudí Ondřej Berka pokutový kop, pak si ale situaci prohlédl na videu a verdikt zrušil. Podle Mareše by si ale penaltu obhájil.
09.11. | Aktuality | 52 komentářů

Ďuricu potěšilo, jak se Dukla po dvou debaklech postavila na nohy

Hráči Dukly se po vysokých porážkách 1:4 se Slavií a 2:6 s Jabloncem dokázali zmobilizovat a remízou 0:0 v Mladé Boleslavi se podle Jána Ďurici opět postavili na nohy. Slovenského stopera potěšilo, jak tým pracoval v obraně, a věří, že po reprezentační pauze přijde i zlepšení v útoku.
09.11. | Aktuality | 29 komentářů

Slavia bude hájit vedení v lize v utkání se Zlínem

Víkendové zápasy 15. kola ligy uzavřou první polovinu základní části soutěže. Pražská Slavia vede o skóre tabulku a pozici lídra bude hájit v domácím zápase se čtvrtým Zlínem, který v Edenu poslední dva zápasy vyhrál. Druhá Plzeň přivítá trápícího se nováčka Příbram a chce dát zapomenout na středeční debakl 0:5 v Lize mistrů od Realu Madrid.
09.11. | Aktuality | 2 komentáře

Plzeň získala útočníka Beauguela, ze Zlína přijde v lednu

Viktoria Plzeň získala útočníka Jeana-Davida Beauguela. Šestadvacetiletý francouzský fotbalista se k týmu úřadujícího mistra připojí v lednu po vypršení smlouvy ve Zlíně. Ve Viktorii se Beauguel pokusí nahradit zraněného kanonýra Michaela Krmenčíka.
09.11. | Aktuality | 85 komentářů

Při derby Opava - Ostrava bude v akci 500 policistů

Během rizikového zápasu domácí Opavy s Baníkem Ostrava bude v neděli nasazeno okolo 500 policistů. Utkání 15. kola první ligy se bude za zvýšených bezpečnostních podmínek hrát od 14 hodin a vedení města i přes rozsáhlá opatření lidem nedoporučuje například procházky s dětmi v okolí stadionu. Loni v březnu tehdy ještě druholigový zápas skončil násilnostmi, které se odehrály mimo stadion.
08.11. | Aktuality | 22 komentářů

Ďurica měl být za faul na Masopusta vyloučen, potvrdila komise

Komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR na dnešním zasedání potrestala čtyři sudí za chyby ve 14. kole první ligy a osmifinále poháru. Martin Nenadál chyboval, když v duelu Dukly s Jabloncem v 17. minutě nevyloučil domácího hráče Jána Ďuricu za hrubý zákrok na jabloneckého Lukáše Masopusta.
06.11. | Aktuality | 102 komentářů

Krmenčíka by měl v Plzni nahradit Beauguel ze Zlína

Zraněného Michaela Krmenčíka by měl od ledna v kádru Plzně nahradit Jean-David Beauguel ze Zlína. Podle informací deníku Sport už francouzský útočník podepsal s úřadujícím mistrem smlouvu. Klub informaci oficiálně nepotvrdil, Beauguel si však dal na sociální sítě fotku, na níž pózuje s plzeňským dresem ve Štruncových sadech; později ji smazal.
06.11. | Aktuality | 316 komentářů

Tecl po plastice vazu už do sezony nejspíš nezasáhne

Útočník reprezentace a pražské Slavie Stanislav Tecl je po operaci předního zkříženého vazu v koleni a s největší pravděpodobností už do této sezony nezasáhne. Vedoucí tým první ligy to oznámil na svém webu. Osmadvacetiletý hráč se podrobil plastice vazu už ve čtvrtek, v lize naposledy nastoupil 23. září.
06.11. | Aktuality | 114 komentářů

Hornyák: Od první minuty jsme šli za vítězstvím

Liberečtí porazili v dohrávce 14. ligového kola Mladou Boleslav 1:0. Souboj sousedů ze středu tabulky rozhodl v 87. minutě střídající Filip Oršula, v prvním poločase domácí Roman Potočný neproměnil penaltu. Slovan vyhrál po dvou kolech, v nichž nedal gól, a na sedmém místě ztrácí šest bodů na šestý Jablonec.
06.11. | Aktuality | 8 komentářů

Opava nového majitele zatím mít nebude

Opavský klub nového majitele mít nebude. Dubajská firma Group Privee & Cie Limited vlastněná Čechem Martinem Grohem, která údajně měla o prvoligový tým zájem, nezaplatila slíbenou kupní cenu 50 milionů korun. Zastupitelé proto dnes zrušili říjnové usnesení, které s prodejem dvou třetin akcií počítalo.
05.11. | Aktuality | 23 komentářů
11.11. Devět hráčů si odpyká disciplinární trest
Hned devět hráčů si prodlouží reprezentační pauzu, jelikož v 15. kole první ligy dostali karty znamenající trest do dalších zápasů. Vyloučeni byli Lukáš Budínský z Karviné a Daniel Tetour z Dukly. Čtvrtou žlutou kartu pak obdrželi Michal Bezpalec z Dukly, ostravské duo Jiří Fleišman a Patrizio Stronati, zlínský Lukáš Bartošák, Admir Ljevakovič z Teplic a olomoucká dvojice David Houska a Michal Vepřek. (ČTK)
11.11. Snažili jsme se hrát až do konce, řekl Bílek
Zlín se na Slavii sice ujal vedení, nakonec však po porážce 1:3 odjíždí s prázdnou. "Pokud chcete na Slavii vyhrát, tak je potřeba se vyvarovat chyb. My jsme dostali zbytečné tři góly, hlavně druhý z trestného kopu, který šel skrz teď. Ten třetí z penalty byl také zbytečný. Pak je těžké něco otáčet. Ale myslím, že i my jsme tam měli poměrně pro soupeře dost nebezpečných střeleckých příležitostí. Bylo tam poměrně dost závarů. Snažili jsme se hrát až do konce, ale nemáme nic," zhodnotil duel trenér Michal Bílek. (ČTK)
11.11. Česká liga - výsledky
Výsledky dnešních zápasů české ligy: Opava - Ostrava 2:1 (35. Kayamba, 65. Smola - 84. J. Šašinka), Jablonec - Bohemians 1905 3:1 (10. z penalty Trávník, 62. a 79. Doležal - 44. M. Hašek), Plzeň - Příbram 1:1 (33. Petržela - 20. Fantiš), Teplice - Olomouc 0:0, Slavia - Zlín 3:1 (22. Frydrych, 45+1. a 47. z penalkty Stoch - 17. Vyhnal).
11.11. Kopecký: Hráčům musím poděkovat
Opava zvládla slezské derby a před vlastními fanoušky porazila Ostravu poměrem 2:1. "Do utkání jsme vstoupili dobře a hned jsme měli velké příležitosti. Smola šel sám na branku, ale nedal. Pak jsme měli další pološance po centru a soupeř kontroval Barošem. Bylo důležité, že nedal gól. Následně jsme dali první branku, což ovlivnilo ráz utkání. Na obou stranách se poté střídaly lepší a horší pasáže. Ve druhém poločase do nás soupeř tlačil, tím vznikala okénka v obraně Baníku a my jsme jich dokázali využít. Měli jsme dobrou přechodovou fázi. Vypadalo to, že dohrajeme bez branky, ale v závěru přišel gól. Znepříjemnili jsme si to, ale závěr jsme zvládli. Hráčům musím poděkovat, odvedli velmi dobrý výkon. Doufám, že nám toto vítězství pomůže do dalších utkání," řekl po zápase opavský kouč Ivan Kopecký. (ČTK)
11.11. Policie v Opavě zadržela 11 lidí
V souvislosti s dnešním zápasem Slezského FC Opava s Baníkem Ostrava (2:1) zatím policie zadržela 11 lidí. Jeden z nich je podezřelý z krádeže cestou na stadion, deset se dopustilo přestupku. Buď si zahalovali tváře, nebo se pokusili bez vstupenky vniknout na stadion. Vesměs šlo o příznivce Baníku. ČTK to řekl náměstek moravskoslezského policejního ředitele Radim Daněk. (ČTK)
11.11. Opava doma porazila Baník po 22 letech
Opavští hráči v 15. kole první ligy vyhráli slezské derby s Ostravou 2:1 a svého hlavního rivala tak doma porazili poprvé od listopadu 1996. (ČTK)
10.11. Česká liga - výsledky
Výsledky sobotních zápasů české ligy: Karviná - Sparta 1:3 (34. z penalty Budínský - 51. Radaković, 72. Stanciu, 86. z penalty Plavšić), Slovácko - Liberec 0:1 (30. Nešický).
10.11. Nádvorník: Zápas byl ovlivněný vyloučením
Karviná se proti Spartě ujala vedení, krátce nato však přišla o Lukáše Budínského, načež hosté po změně stran obrátili stav na 3:1. "Zápas byl ovlivněn vyloučením Budínského. Do té doby jsme v prvním poločase hráli velmi dobře, což jsme dokázali korunovat i vedoucím gólem. Ale červená karta nás hodně oslabila a hrát v deseti proti tak kvalitnímu týmu jako Sparta je těžké. Sparta ve druhém poločase prokázala svou kvalitu. My jsme zkoušeli hrozit z brejkových situací, dostali jsme se ještě za stavu 1:1 do nějakých situací, kdy jsme ještě mohli skórovat. Bohužel chyběl nám větší klid i štěstí," řekl po zápase karvinský lodivod Roman Nádvorník. (ČTK)
10.11. Adam Hložek debutoval za Spartu
Sparta otočila zápas na hřišti Karviné (3:1), kde se na těsně před koncem představil i Adam Hložek. Teprve 16letý útočník si tím odbyl soutěžní debut za letenský celek. (fotbal.idnes.cz)
09.11. FORTUNA:LIGA - výsledek
Výsledek dnešního utkání české ligy: Mladá Boleslav - Dukla 0:0.