Česko - 1. Fotbalová liga 2019/2020

Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 2.47 - 3.35 - 3.12

Dynamo nezaváhalo ani proti Slovácku a vylepšilo klubový rekord

České Budějovice si výhrou nad Slováckem připsaly pátou ligovou výhru v řadě, čímž vylepšily klubový rekord. Dynamo díky dvěma gólům obránců prodloužilo skvostnou sérii a v ligové tabulce vystoupalo již na osmou pozici. Pouze o jednu pozici výš sídlí poražení Moravané.

Po disciplinárním trestu za čtyři žluté karty v sezóně se do sestavy domácích vrátil útočník Ledecký, jenž na lavici náhradníků vystrnadil Čavoše. V dresu hostů dostal po jednozápasové pauze opět šanci Petržela, chyběl naopak kanonýr Zajíc.

Z gólmanů měl jako první práci budějovický Drobný, avšak ve dvanácté minutě si snadno poradil s dalekonosným nedůrazným pokusem Havlíka. Za dalších dvanáct minut se na druhé straně hřiště zrodila první velká možnost. Po centru Čoliće už mohl hlavičkou zakončovat Brandner, ten však místo toho předložil míč před bránu, kde hlavou nepřesně mířil dobíhající Schranz.

Ve 29. minutě už šlo Dynamo do vedení. Na rohový kop Čoliće si naskočil Havel, jenž přesnou hlavičkou prokázal, že góly nestřílí jen z penalt. Druhou branku Jihočechů mohl ještě před přestávkou přidat Brandner, pálil však nad bránu. I přesto dopadl poločas s minimem šancí lépe pro Budějovice.

Naopak ihned po změně stran se diváci na Střeleckém ostrově nenudili. Nejprve se neprosadili domácí Schranz, z následné dorážky nebyl úspěšný ani Brandner. Na druhé straně neudržel Drobný střelu Petržely a z následného zmatku před bránou dotlačili hráči Slovácka míč do sítě. Radost z branky jim však překazil praporek asistenta rozhodčího signalizující ofsajd. A tak v 55. minutě udeřilo Dynamo. Centr Mršiće ze standardní situace doputoval přes teč Šašinky až k Sivokovi, který dopravil míč za brankovou čáru - 2:0.

V 64. minutě chtěl snížit Petržela, ale střelou z úhlu Drobného nenachytal. Dvanáct minut poté si Moravané vypracovali další příležitost, jenže střídající Dvořák hlavičkoval po centru od Havlíka nad břevno. Krátce poté si Drobný připsal další zákrok, tentokrát proti pokusu Kadlece. Na zkušeného gólmana si nepřišla ani další čerstvá síla v podobě Hellebranda, a tak tři body zůstaly mezi Vltavou a Malší.
#
Že by Dynamo nahradilo plzeňský zázrak který se stal před deseti lety a začlo by reprezentovat český klubový fotbal na úrovni Ligy mistrů? Takhle nenápadně začala stoupat právě Viktorie Plzeň.
kecipep
11.11.2019 12:36
#
Plzeň už tehdy měla jiné finanční možnosti. Dynamo má klasickou nováčkovskou euforii, jako např. Opava či Zlín. Přeji jim to, ale víc bych za tím nehledal ;-)
olymp
11.11.2019 06:47
#
Drobas skvele! Prinesl obrovske zkusenosti do kabiny. Zaroven je to skvely kluk do party, dokaze vyhecovat, ma respect...velka zasluha na vzestupu Budejovic.
12.07. Zasloužené vítězství domácích, uznal Weber
Mladá Boleslav v kvalifikaci o postup do Evropské ligy prohrála v Liberci a evropské poháry si nezahraje. "Zasloužené vítězství domácích, protože dokázali zrealizovat jednu útočnou akci, pokud nepočítám penaltu. My ani jednu. V některých fázích bojovala obě mužstva sama se sebou, ale utkání mělo tempo. Klobouk dolů před hráči obou týmů, že se dokázali ještě na konci sezony takhle vymáčknout. Chybělo tomu lepší finální řešení, v první půli ze strany domácích, v druhé ze strany nás. Až přišel moment, který utkání rozhodl - krásná brejková situace. Už jsme nedokázali reagovat. Byl jsem skoro přesvědčený, že přijde nějaká šance na vyrovnání, akorát jsem jich čekal víc. Na hráčích už bylo vidět, že sotva pletou nohama. Měli jsme tam dost vysokých hráčů, ale chybělo nám lepší řešení. Sezonu bych rozdělil na dvě části. Vynikající podzim, horší jaro," řekl po utkání mladoboleslavský kouč Jozef Weber. (ČTK)
12.07. Liberec postupuje do předkola EL
Výsledek kvalifikace o postup do EL: Liberec - Mladá Boleslav 2:0 (63. Pešek, 89. z penalty Mara).
11.07. Pardubice postupují do první ligy
Pardubice porazily Vyšehrad 4:1 a zajistily si postup do nejvyšší české soutěže. Před závěrečným kolem druhé ligy mají na druhé Brno již šestibodový náskok.
10.07. Hejný má pozastavenou činnost
Kondiční trenér Liberce Petr Hejný má pozastavenou funkci na dva soutěžní zápasy. Navíc dostal pokutu deset tisíc korun za nesportovní chování a nevhodné výroky k rozhodčích po prohraném finále MOL Cupu. (ČTK)
09.07. Sparta zaplatí pokutu dvacet tisíc korun
Sparta musí zaplatit 20 tisíc korun za nesportovní chování svých příznivců ve finále domácího poháru v Liberci. Při vítězství 2:1 příznivci použili pyrotechniku a poškodili zařízení stadionu. (ČTK)
09.07. Pět hráčů dostalo v nadstavbě druhou žlutou
Pět hráčů dostalo druhou žlutou kartu v nadstavbě, což znamená stopku na jedno utkání. To se týká jen mladoboleslavského Jaroslava Zeleného, jehož tým v neděli sehraje v Liberci kvalifikační duel o postup do 2. předkola Evropské ligy. Sparťany Bořka Dočkala, Libora Kozáka, Ladislava Krejčího i Romana Potočného z Ostravy mohou jejich kluby z trestu vyplatit, aby začali novou sezonu s čistým štítem. (ČTK)
09.07. Slavia dostala pokutu 100 tisíc
Slavia dostala od disciplinární komise Ligové fotbalové asociace pokutu 100 tisíc korun za to, že fanoušci Pražanů v domácím zápase s Plzní masivně použili pyrotechniku. Šlágr druhého kola prvoligové nadstavby, který Slavia vyhrála 1:0 a zajistila si obhajobu titulu, byl kvůli pyrotechnice z tribun na dvě minuty přerušen. Ve dvacetitisícovém stadionu v Edenu bylo vzhledem k opatřením proti šíření nemoci covid-19 zhruba 3500 diváků. (ČTK)
08.07. Kotala kvalita derby zklamala
Trenér pražské Sparty Václav Kotal po bezbrankové remíze v derby na Slavii bod bral, nicméně kvalitu hry by podle vlastních slov v takovém zápase očekával vyšší. "Byl jsem průběhem hry zklamán, byla to spíš válka než fotbal. Hodně tvrdé utkání, hodně faulů, samozřejmě z obou stran. Takovýhle způsob hry nemám rád, moc krásy to nepobralo. Slavia byla v domácím prostředí lepší, trefila břevno. My měli velmi dobré protiútoky v první půli, které jsme bohužel nedokázali zakončit. Slavia měla více šancí, takže jsme rádi za bezbrankovou remízu. Bod bereme, má svou cenu, že jsme neprohráli na hřišti mistra," uvedl Kotal.
08.07. FORTUNA:LIGA - výsledky
Výsledky středečních zápasů české ligy: Slavia - Sparta 0:0, Plzeň - Liberec 4:0 (12. a 56 z pen. Čermák, 34. Kovařík, 61. Mihálik), Jablonec - Ostrava 1:1 (4. Štěpánek - 64. Kuzmanovič).
08.07. Sestavy: Slavia - Sparta
Základní sestavy dnešního pražského derby: Slavia: Kolář - Coufal, Frydrych, Zima, Bořil - Holeš, Ševčík - Masopust, Stanciu, Provod - Tecl. Sparta: Heča - Sáček, Štětina, Hancko, Hanousek - Krejčí - Hložek, Kanga, Dočkal, Karlsson - Tetteh.