SFC Opava   -   Fastav Zlín

1 : 2 (1:1)
Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 2.81 - 3.41 - 2.66

SFC Opava - Fastav Zlín 1:2

Zlín zůstává po dvou kolech stoprocentní. Po skalpu Boleslavi uspěli Ševci také v Brně proti Opavě. Slezané se sice dočkali premiérového gólu v první české lize, ale na výhru to nestačilo. Utkání ovlivnila červená karta pro domácího Svozila z úvodu střetnutí.

Domácí k zápasu vyběhli ve stejné sestavě jako před týdnem na Letné při duelu proti Spartě. Kouč Ševců Michal Bílek postrádal zraněného útočníka Železníka. Do základní sestavy se tak dostal navrátilec z Plzně Poznar a střed zálohy vyztužil Podio.

První tutovku měli hosté ve třinácté minutě. Matejovův centr vyrazil gólman Šrom přímo k Traorému, jenže ten míč zblízka napálil vysoko nad břevno. Za minutu se odehrála situace, která výrazně ovlivnila chod zápasu. Džafić před pokutovým územím upadl po kontaktu se Svozilem, který dostal červenou kartu a musel předčasně do sprch. Zlín přesilovku využil za šest minut. Další Matejovův pas vzduchem umístil hlavičkou do místa určení Bartošák - 0:1.

Chvíli poté agilní Matejov vysunul do šance Džafiće, který trefil tyč. Oslabená Opava se poprvé osmělila po půlhodině hry, kdy Zapalač napálil odražený míč těsně vedle brány. Poté už se ale Slezané dočkali první branky v nejvyšší soutěži. Po rozehrávce přímého kopu prodloužil Kuzmanovićův centr Schaffartzik přímo k Puškáčovi, jenž zblízka nedal brankáři Dostálovi šanci. Útočník domácích tak zajistil poločasový remízový stav.

Devět minut po změně stran se ale Ševci radovali z druhé branky v utkání. Akce začala u výborně hrajícího Matejova, který přihrál Jiráčkovi. Střelu zlínského kapitána vyrazil Šrom pouze k Poznarovi, který z dorážky poslal hosty podruhé do vedení. V 65. minutě opavský Zavadil nejprve zatopil Šromovi, který pomalou přihrávku jen těsně uklidil před dotírajícím Beaugelem. Následně si na Jiráčkův centr naskočil Traoré a moc nechybělo, aby Slezané lovili pumlíč z vlastní sítě potřetí.

Další šanci na skórování měl osmnáct minut před koncem Jiráček, ale Šrom tentokrát dobře zasáhl. V závěru ještě mohl vyrovnat střídající Jurečka, ale Buchta skvělým obranným zákrokem zachránil Zlínu zisk tří bodů.
16.02. Slavia prohrála po 26 ligových zápasech
Bohemians 1905 doma zaskočili Slavii, které připravili první porážku v letošním ročníku FORTUNA:LIGY. Pro obhájce titulu jde o první prohru po 26 ligových utkáních, když naposledy v dubnu rovněž nejtěsnějším poměrem padl ve Zlíně.
16.02. FORTUNA:LIGA - výsledky
Výsledky dnešních zápasů české ligy: Opava - Plzeň 0:3 (57. a 63. Beauguel, 90+2. Kopic), Bohemians 1905 - Slavia 1:0 (70. Vodháněl).
16.02. Guľa: Pro nás je to cenné vítězství
Plzeň zvládla premiéru pod novým trenérem Adriánem Guľou a v Opavě vyhrála 3:0. "Pro nás je to velice cenné vítězství. Po pomalejším vstupu do zápasu nám pomohla trpělivost a hlavně první gól. Pak to z kluků spadlo a hráli velmi dobrý fotbal. Byli jsme produktivní. Soupeř byl po první brance nebezpečný hlavně ze standardek. Za týmovost a pracovitost jsme byli odměněni výsledkem, ale výkonnostně máme stále na čem pracovat," hodnotil zápas Adrián Guľa. (ČTK)
15.02. Nemohl jsem tomu uvěřit, řekl Vydra
Burnley vyhrálo v Southamptonu, na čemž se podílel i Matěj Vydra. Pro českého reprezentanta se jednalo o první trefu v sezóně. "Doneslo se ke mně, že jsem dal poslední gól před 17 měsíci. Když jsem dnes skóroval, nemohl jsem tomu uvěřit," řekl Vydra pro klubový web. "Čekal jsem na svou šanci a snažil se být připravený na každý zápas, i když jsem nehrál od první minuty. Dnes se to vyplatilo a přineslo nám to důležité tři body," uvedl. (ČTK)
15.02. Obrovské zklamání, prohlásil Jílek
Sparta na úvod jarní části FORTUNA:LIGY podlehla Liberci, se kterým tak prohrála i druhé utkání v sezóně. "Obrovské zklamání v tuhle chvíli. Šli jsme s nějakým plánem do utkání. Nevím, jestli jsme už při vstupu byli nervózní, ale potom si myslím, že bychom měli najít daleko víc energie, odhodlání, ukázat lidem daleko větší houževnatost. Z tohohle pohledu je to velké rozčarování. Pokud máte míč v držení dvě třetiny času a neprofitujete z toho, není to úplně otázka herní kvality jako otázka nasazení, agresivity, chtění a to tam nebylo v takové míře, jak by si situace žádala. Výsledek někdy těžko plánujete, nedáte šance, ale to je věc druhá. První věc je samotný výkon a ten byl dneska velmi špatný. Navážu trošku na Jožku (Webera) ze včerejšího zápasu, když hodnotil výkon Mladé Boleslavi. Myslím si, že druhý poločas byl z naší strany jedním z nejhorších výkonů v celé sezoně," řekl po utkání sparťanský kouč Václav Jílek. (ČTK)
15.02. FORTUNA:LIGA - výsledky
Výsledky dnešních zápasů české ligy: Karviná - Zlín 2:0 (29. Smrž, 83. Taiwo), Slovácko - Ostrava 0:1 (52. Pokorný), Teplice - Olomouc 1:3 (79. Vondrášek - 5. a 45. Juliš, 27. Houska), Sparta - Liberec 0:2 (77. a 90+4. Malinský).
14.02. Nejhorší poločas, zlobil se Weber
Trenér Mladé Boleslavi Jozef Weber označil první poločas duelu v Českých Budějovicích, který jeho svěřenci prohráli 0:3, za nejhorší za dobu, co středočeský klub vede. "První poločas byl nejhorší, který jsem za dva roky v Mladé Boleslavi zažil," řekl Weber. "České Budějovice navázaly na své podzimní výkony. Dneska jsme na ně nestačili pohybem a v agresivitě, z čehož pramenily góly. Jakmile Budějovice vedly, bylo to už složité," doplnil. (ČTK)
14.02. FORTUNA:LIGA - výsledek
Výsledek pátečního utkání české ligy: České Budějovice - Mladá Boleslav 3:0 (15. Čavoš, 19. Havelka, 38. Schranz).
14.02. Karvinou posílil univerzál Qose
Karvinou posílil těsně před startem jarní části ligové sezony albánský záložník či obránce Kristi Qose. Čtyřiadvacetiletý hráč s třemi reprezentačními starty přestoupil do MFK z Ružomberoku a podepsal smlouvu na dva a půl roku. (ČTK)