11.11.2012 20:00 CET
3 : 0
(2:0)

Plzeň roznesla Olomouc a dostává se o bod zpátky do čela

Očekávaný šlágr čtrnáctého kola nabídl až nečekaně jednoznačnou záležitost v podání domácí Viktorie Plzeň, která o svém vítězství rozhodla už v podstatě za úvodních pětačtyřicet minut. Sigma se tak propadá až na čtvrtou příčku.

Domácí začali od prvního fouknutí do píšťalky hodně aktivně a tlačili se dopředu, jejich snaze však častokrát chybělo to nejdůležitější - přesnost. Přesto se však záhy kýžené ovoce dostavilo: Procházka se vydal na útočný výlet, následně posunul balón do strany na svého obraného kolegu Limberského, který poslal přesný centr do pokutového území, kde už si hlavičkující Kolář poradil na jedničku podtrženou - 1:0.

Reprezentační bek se o slovo přihlásil i ve 24. minutě, když se po chytrém uvolnění z dálky do míče, jeho projektil ovšem Zlámal nadvakrát zkrotil! Plzeňská nadvláda pokračovala. Procházka opět na útočné polovině odcentroval do ohně, kde na kulatý nesmysl o fous nedosáhl Ďuriš. Ani to však svěřence Pavla Vrby nemuselo dvakrát mrzet. Sedm minut před odchodem na přestávku vrátil Ďuriš mičudu pod sebe na Daridu, který se zbytečně nerozpakoval a přízemní ránu usměrnil k tyči - 2:0.

Také po změně stran se pokračovalo v zajetém trendu a nic nenasvědčovalo tomu, že by se Hanáci měli ještě pokusit utkání zdramatizovat. Přesto se tak mohlo stát: Vepřek vyslal do vápna nadýchaný centr, na který si naskočil Ordoš, vytáhlý kanonýr však z bezprostřední blízkosti neuspěl a prostor branky nenašel! Jinak se ovšem dění na trávníku odehrávalo výhradně podle plzeňských not...

...poctivou kontrolu míče tak umně doplňovaly rychlé kontry do otevřené obrany, které musely dříve nebo později přinést definitivní vyústění. To mohl zaznamenat aktivní Ďuriš, po dlouhém pasu však hostující brankář likvidoval! Zanedlouho ale bylo definitivně jasno, slovenský reprezentant našel svým centrem hlavu čerstvě příchozího Hory (ten byl v tu chvíli na hřišti sotva tři minuty), který přidal definitivní pečeť na tříbodový úspěch Viktorky - 3:0. Sigma nakonec měla ještě dvě nadějné možnosti ke snížení, ty však nevyužila, a tak si ze západu Čech odjíždí se sklopenou hlavou.

Autor: Jiří Vojík / fotbal.idnes.cz