28.10.2012 15:00 CET
1 : 1
(0:1)

FK Teplice - Sigma Olomouc 1:1

Na teplických Stínadlech se dnes utkal domácí celek se Sigmou Olomouc a nutně potřeboval zvítězit. To se ale nepodařilo, po brance Jakuba Petra alespoň vyrovnal na 1:1 Aidin Mahmutovič. Utkání nabídlo spoustu šancí a rozhodně se bylo na co dívat.

Teplice i Olomouc nutně potřebovaly body. Domácí k tomu, aby se zlepšila jejich špatná situace v tabulce, a Sigma, aby se popřípadě dotáhla na vedoucí Jablonec. Byli to hosté, kdo měl první šanci zápasu. Navrátil ze standardní situace ohrozil Grigarovu branku, ale ke změně skóre prozatím nedošlo. Na druhé straně zase zafungovala kombinace Podaného s Jarolímem, kdy druhý jmenovaný napřahoval, ale díky zásahu Dreksy nakonec nevystřelil.

Do konce prvního poločasu ještě následovaly tři velmi dobré šance Hanáků. Klesnilova střela neměla razanci a po střele Vepřeka měl blízko k dorážce Navrátil. Tlak Olomouce nakonec slavil úspěch. Dvě minuty před koncem prvního poločasu zahrávaly Teplice rohový kop, ale místo toho, aby byla standardní situace jejich výhodou, stala se nevýhodou. Do rychlého brejku vystřelil Navrátil, předložil míč Jakubu Petrovi, který skóroval - 0:1.

Jenže domácí se o přestávce zlepšili a netrvalo to dlouho a bylo srovnáno 1:1. Přesný centr Podaného si zpracoval Mahmutovič a přesnou střelou překonal brankáře Blahu. Teplice ožily a měly možnost strhnout vedení na svojí stranu. Jenže v brance Olomouce byl pozorný Blaha a další pokus Mahmutoviče zlikvidoval na rohový kop.

Utkání bylo otevřené až do samotného konce. Opět neuspěl Mahmutovič a na druhé straně Navrátil. Na teplických Stínadlech další branka nepadla, Severočeši remizovali s hanáckou Sigmou 1:1.

Autor: Ondřej Linhart / onlajny.cz