2 : 0
(2:0)
Na Julisce, Praha

Baník neuspěl Na Julisce a může opět padnout až na samé dno

Těsná výhra s Teplicemi znamenala pro Ostravu konečné opuštění nelichotivé poslední příčky, ovšem možná se z ní slezský klub nebude moci radovat dlouho - porážka na Dukle může hosty opět klidně uvěznit až na chvostu.

Armádní celek se mohl opět spolehnout na tradičně silný začátek - tentokráte doslova! Neuběhla ještě ani minuta hry, když Svatonský po rychlé akci nacentroval do pokutového území, kde se nejvýše vyšrouboval Pospěch a hlavičkou ke vzdálenější tyči nedal Bártovi šanci zasáhnout - 1:0. Hosty však ani tento moment z míry nevyvedl, jejich neutuchající snaha však povětšinou končila daleko před vápnem.

Velký rozdíl mezi oběma stranami hrálo sebevědomí, které bylo naprosto logicky na domácí straně, a Dukla toho plnými doušky využívala. To bylo ideálně vidět na střele Malého, která byla od začátku odsouzená k neúspěchu, přesto proběhla, naproti tomu Kraut z nadějné pozice branku trestuhodně přestřelil!

Další povedený zápas hrál Tomáš Borek, který na sebe mimo jiné upozornil v sedmnácté minutě, kdy se po individuálním průniku středem pole odhodlal zpoza vápna ke střele - tvrdý projektil divže nepřerazil břevno ostravské branky! Zanedlouho však poslal další centr do ohně Berger a Svatonský si tentokráte pro změnu vyzkoušel roli střelce, a také zde byl bezchybný - 2:0.

Michal Bárta však ještě dostal prostor, aby mohl přesvědčit o tom, proč z něho nový kormidelník Martin Pulpit udělal jedničku. Bývalý brankář olomoucké Sigmy nejdříve po půlhodině hry zlikvidoval další hlavičkový pokus Pospěcha, načež posledně jmenovaný krátce před odchodem na přestávku ještě připravil střeleckou parketu pro Bergra, ani jemu však Bárta parádním zákrokem radost nedopřál!

Druhých pětačtyřicet minut pokračovalo pod taktovkou pražského mužstva, které však už žádnou z útočných akcí do zdárného konce nedotáhlo a v kombinaci s doslovnou impotencí Baníku, toho k vidění příliš nebylo. Filip Rada se tak po delší odmlce znovu dočkal nuly.

Autor: Jiří Vojík / fotbal.idnes.cz