05.10.2012 20:15 CET
3 : 0
(2:0)

Slovácko jasným poměrem porazilo Slavii

Rozdílem třídy skončil zápas domácího Slovácka s pražskou Slavií. Pražanům se dnes večer utkání nepovedlo, inkasovali třikrát. Nyní jsou pátí, tým z Uherského Hradiště stoupá na sedmou pozici.

První páteční utkání přineslo jen jednu branku, večerní zápas již byl mnohem atraktivnější. Padly celkem tři branky, všechny vstřelil domácí hráči.

Úvod jako hrom zažili diváci v Uherském Hradišti. Už po dvou minutách se totiž domácí hráči mohli radovat. Petr Reinberk našel nahrávkou za obranu hostí Filipa Hlúpika, který neměl problémy se zakončením a tvrdou ranou prostřelil brankáře Čontofalského - 1:0 pro domácí a skvělý začátek napínavého utkání.

Domácí Vlastimil Daníček pomohl o chvíli později založit akci protihráčů, Nitrianský míč napálil přímo do míst, kde se vyskytoval brankář Melichárek, který střelu zneškodnil. Souboj Nitrianského s Melichárkem se opakoval o chvíli později, také tentokrát byl úspěšnější brankář Slovácka.

Do další akce se zapojil i útočník Libor Došek, jeho hlavička mířila mimo Čontofalského bránu. Když si hosté mysleli, že přežijí první poločas bez další úhony, přišla druhá rána domácích. Na rozběhnutého Mariana Kováře sklepl míč Libor Došek a talentovaný útočník zvýšil na dvoubrankový rozdíl.

Patnáct minut po změně poločasu se mohli domácí radovat potřetí, ale Došek nemířil přesně. Třetí gól ale přesto padl. Konkrétně se jednalo o penaltový zákrok. Marián Kovář si chytře zpracoval míč a obránce Slavie byl nucen zasáhnout za hranicemi pravidel. K nařízené penaltě se postavil Ladislav Volešák a zvýšil na rozdíl tří branek.

Domácí záložník Valenta uzavřel svou střelou celé utkání, jeho rána ale mířila vedle. To jej mrzet nemuselo, Slovácko si stejně tři body uhájilo.

Autor: Ondřej Pražák / onlajny.cz