27.02.2012 18:00 CET
0 : 0
(0:0)

Slavia Praha - FK Teplice 0:0

V Edenu se v souboji dvou týmů, které už konečně chtěly po delší době získat všechny body, neradoval z vítězství nikdo. Slavia remizovala s Teplicemi bez branek.

Hned po úvodním hvizdu si slibnou příležitost vypracovali domácí a Blažek mohl zasadit hostům rychlou ránu na uvítanou. Hlavou však nedokázal usměrnit míč za špatně vyběhnutého Grigara přesně do sítě. Do podobné šance se dostal po chvíli i Škoda, ovšem svůj gólový půst v nejvyšší soutěži nepřerušil.

To bylo na delší dobu poslední ohrožení brány Teplic. Hosté se totiž přestali pasivně bránit a sami přešli do útoku. V rozmezí pár minut se dostali do zajímavých příležitostí, z nichž nejvíce čněla nebezpečná střela Mahmutoviče. Poté umlčeli své útočné zbraně i tepličtí a až do přestávky se fanoušci v Edenu nudili. Hru plnou soubojů ve středu hřiště a nepřesných kombinací nerozčeřila žádná zajímavá akce.

Do druhé půle vletěla po hlavě opět domácí Slavia. Po nevyužité šanci Trubily si dokonce mohli zakřičet gól, ale kvůli předchozímu faulu nemohl být Škodovi uznán. Podle stejného scénáře, jako byl odehrán první poločas, se i v tom druhém dostala po hlušších momentech k zajímavým příležitostem Radova sestava. Branku však nepřinesly ani šance Vondráška, ani Dolejše.

S přibývajícím časem sice byla na hráčích obou týmů vidět větší snaha o vrhnutí sil do útoku a zvrácení skóre na svoji stranu. Nepřesnost však byla pro obě mužstva snad větším soupeřem, než samotný protivník. Před koncem utkání se mohl stát jeho hrdinou Škoda, v dobré příležitosti ale trefil Grigara.

Pondělní dohrávka tak skončila mnohými skeptiky očekávanou bezbrankovou remízou a oba týmy prodloužily své čekání na vítězství. Slavia na jaro ještě nedala gól.

Autor: Martin Lavický / onlajny.cz