06.05.2012 20:45 CET
4 : 2
(1:1)

Inter Milán - AC Milán 4:2

Ostře sledované milánské derby mělo hlavní dva aktéry - Zlatana Ibrahimoviče a Diega Milita. Švédský dlouhán se blýskl dvěma trefami, argentinský střelec dokonce hattrickem. Oba se prosadili i z pokutových kopů.

AC mělo první šanci zápasu, po centru Robinha se dostal ke střele Zlatan Ibrahimovič, jenže branku přestřelil. Hned dvě minuty na to Inter zahozenou příležitost potrestal. Sneijder našel po volném přímém kopu Samuel, jenž sklepl pro Diega Milita a argentinský útočník načal skóre utkání - 1:0 pro Inter. Nerazzurri i nadále zatápěli, po přímém kopu Sneijdera propálil Abbiatiho Lucio, ale vzrušení bylo pro odmávaný ofsajd marné. Ve 33. minutě musel Abbiati tasit dva přetěžké zákroky, po hlavičce Cambiassa vytáhával míč z brankové čáry a poradil si i s dorážkou Sneijdera. Po zadu nezůstal ani Julio Cesar, ten pro změnu vychytal zakončení Ibrahimoviče. Pro AC ale nastala ještě v prvním poločase velká nepříjemnost, zranil se do té doby výtečný Abbiati a nahradit jej musel Amelia.

Hráčům Rossoneri se do poločasu podařilo se štěstím vyrovnat. Boateng přepadl přes Cesara a sudí Rizzoli nařídil pokutový kop. Pravdou je, že Boateng pád hodně přifilmoval. Každopádně i přes rozptylování Cesara Ibrahimovič penaltu suverénně proměnil a srovnal stav na 1:1.

Druhý poločas začal pro AC Milán přímo báječně. Ibrahimovič se dostal do vápna, prošel mezi dvěma obránci a přesně zakončil - 1:2. Ale Allegriho svěřenci se z vedení dlouho neradovali. Abate nechal ve vápně na Militovi ruce a Rizzoli pískal penaltu podruhé. Sám "El Príncipe" jí proměnil a srovnal stav na 2:2. Další změna skóre se mohla udát hned za tři minuty. Ibra dobře hlavičkoval, ale do šance se nechtíc připletl Muntari a míč tečoval vedle branky.

Klíčový moment zápasu se udál dvanáct minut před koncem zápasu. Zkušený Alessandro Nesta zahrál ve vápně rukou a Inter kopal další penaltu. I tentokrát se k míči postavil Diego Milito a znovu spolehlivě proměnil - 3:2 pro Inter. AC se okamžitě vrhl do útoku a i si vytvořil tlak, jenže v 87. minutě bylo po nadějích na bodový zisk a tím pádem i na titul. To, co předvedl Maicon, to byla fotbalová fantazie. Brazilský obránce po lajně zatáhl míč a pak ostře vypálil na branku Amelii a míč zapadl přesně do šibenice - 4:2 pro Inter. Amelia byl bez šance a celé AC Milán následně bez titulu.

Autor: Ondřej Linhart