06.02.2011 20:45 CET
5 : 3
(2:1)

Inter ve velké přestřelce porazil AS Řím

Závěrečný duel 24. kola se proměnil v dramatickou přestřelku, na kterou fanoušci dlouho nezapomenou. V osmigólovém dramatu nakonec zvítězil domácí Inter Milán, který porazil AS Řím 5:3. Ačkoliv dohrávali hosté o desíti, dokázali v závěru snížit na rozdíl jediného gólu, víc už však nedokázali.

AS Řím v tomto střetnutí v lize neprohrál už šest let, jenže dnes už třetí minuta naznačila, že série možná skončí. Jen 130 sekund totiž trvalo Wesleymu Sneijderovi, než se střelecky prosadil. Nizozemský navrátilec do sestavy obhájce titulu dostal míč od Maicona a levačkou vymetl šibenici. Marco Borreillo mohl vzápětí srovnat, když se zbavil čtyřech obránců, ale Julio Cesar ho vychytal. Římané nakonec vyrovnali ve 13. minutě po dobré kombinaci. Vučinič poslal míč Cassettimu a ten dlouhým pasem na zadní tyč našel Simplicia, který před Maiconem zavěsil.

O minutu a půl později už to vypadalo, že Giallorossi úžasně duel otočí, jenže Julio Cesar předvedl tři neskutečné zákroky. Nejprve zlikvidoval Meneze, rychle se postavil zpátky na nohy, aby čelil dorážce Borriella a vzápětí na něj znovu pálil Menez. Ani jeden pokus se však neujal, Cesar byl skvělý. Vlci byli v tu chvíli lepším týmem, jenže ani další šance nevyužili a ve 35. minutě přišel trest. Samuel Eto'o se rozeběhl po pravé straně do vápna, obešel Riiseho a přesným finišem na bližší tyč překvapil Julia Sergia.

Po změně stran zvyšoval na 3:1 Pazzini, ale gól mu nebyl uznán pro těsný ofsajd. V 62. minutě už to ale bylo s Římany špatné. Pazzini si totiž ve vápně sklepl pas Sneijdera, načež byl sestřelen Nicolasem Burdissem a jelikož byl v jasné šanci, následovala penalta a červená karta. Pokutový kop proměnil Eto'o a poslal Inter do dvoubrankového vedení. Na hřiště se pak po 23 měsících vrátil v dresu AS Simone Loria a málem sledoval, jak Inter přidává další gól. Klasický protiútok zakončoval Pazzini a jen skvělý zákrok Julia Sergia ho obral o oslavy. Čtvrtý gól nakonec přišel z následujícího rohového kopu, po němž hlavičkou rozvlnil síť Thiago Motta.

Čtvrthodiny před koncem hosté vývoj zdramatizovali, když se po standardní situaci trefil Vučinič. A aby toho nebylo málo, dokázal AS Řím v desíti snížit dokonce na 4:3. Juan po rohovém kopu hlavičkou trefil břevno, míč se odrazil k Loriovi a ten oslavil návrat vstřeleným gólem. Ačkoliv hosté chtěli srovnat, už neměli v závěru dostatek sil, a tak v posledních minutách pojistil výhru Interu přesným finišem Cambiasso.

Autor: Ondřej Holzman / football-italia.net