Další články

Konfederační pohár - sedmý hrací den

Poslední skupinové zápasy Konfederačního poháru jsou za námi a už teď je jasné, že se ve finále poprvé od roku 1995 střetnou zástupce Evropy a Jižní Ameriky - Itálie vyzve v semifinále Španělsko, Brazílie Uruguay. A ještě jedna perlička - v dosavadním průběhu turnaje jsme zatím neviděli ani jednu remízu..

Konfederační pohár - pátý hrací den

Ve skupině B sice ještě není jasno, ale gratulovat si mohou hráči Uruguaye, kteří v klíčovém utkání po vyrovnaném průběhu přehráli Nigérii 2:1 a jsou jednou nohou v semifinále. V prvním utkání pak Španělsko podle očekávání rozstřílelo Tahiti vysoko 10:0..

Španělsko - Tahiti 10:0

Rekord Konfederačního poháru padnul, ten španělský (13:0 proti Bulharsku před 80 lety) ne - tím jsou základní otázky v podstatě zodpovězeny, protože jinak od utkání La Roji s outsidery z Tahiti asi těžko čekal něco jiného. Ukazatel skóre se nakonec zastavil na cifře 10..

Pohár FIFA čeká duel Davida s Goliášem. Tahiti se těší na Španěly

Pohár FIFA v Brazílii uvidí ve čtvrtek od 21:00 souboj Davida s Goliášem. Vedoucí tým žebříčku FIFA a úřadující evropský i světový šampion Španělsko se na stadionu Maracaná utká v souboji odlišných vah s reprezentací Tahiti, které patří až 138. místo na světě.

Trenér Tahiti byl na mužstvo hrdý i po vysoké prohře

Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. Slavné sportovní heslo asi nejlépe odpovídalo pocitům fotbalistů Tahiti po jejich pondělním úvodním zápase na Poháru FIFA v Brazílii. Oceánský šampion sice debutoval na světové scéně vysokou porážku 1:6 s Nigérií, ale jeho trenér Eddy Etaeta cítil velkou hrdost.

Konfederační pohár - třetí hrací den

Po dnešku už si můžeme říct, že jsme viděli v akci všechny účastníky letošního ročníku Konfederačního poháru - a přestože podle výsledku utkání mezi Nigérií a Tahiti šlo (očekávaně) o jednostrannou záležitost, ve skutečnosti padl outsider v rámci možností se ctí..

Tahiti - Nigérie 1:6

Úspěšný začátek a konec zápasu zajistily Nigérii očekávané vysoké vítězství proti Tahiti; na výsledku 6:1 měl největší podíl autor hattricku Nnamdi Oduamadi. Tahiťany tak může těšit alespoň vstřelený gól Jonathana Tehaua, který má pro vyslance z Francouzské Polynésie historickou hodnotu..

Za Tahiti budou na Poháru FIFA bojovat nezaměstnaní i poslíček

Fotbaloví trpaslíci z Tahiti dnes prožijí na Poháru FIFA v Brazílii svou velkou premiéru na světové scéně. Za oceánské šampiony nastoupí v prvním utkání generálky před mistrovstvím světa v příštím roce proti Nigérii hned několik nezaměstnaných, poslíček, řidič, učitel nebo účetní.

Startuje Konfederační pohár - brazilská generálka na MS

Už tuto sobotu se zápasem domácí Brazílie s Japonskem rozehraje v pořadí devátý Konfederační pohár a kanárci pochopitelně myslí na obhajobu čtyři roky starého titulu. V cestě jim stojí především Španělé. Celkem se na turnaji představí osm reprezentačních týmů.

Co lze v létě čekat od exotické výpravy z Tahiti?

Ti největší boháči se tam jezdí opalovat; fotbalový fanoušek si vybaví maximálně jediného tamějšího rodáka, který prorazil na evropských kolbištích; na žebříčku FIFA před touto zemí sedí Bermudy či Turkmenistán. Přes to všechno bylo včera Tahiti nalosováno do skupiny Konfederačního poháru k mistrům Evropy...

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele