Přátelské zápasy - mezistátní - zprávy

Suchý litoval, že reprezentanti první gól nabídli Brazilcům sami

Obránce Marek Suchý litoval, že čeští reprezentanti v přípravném utkání s Brazílií nabídli první gól "Kanárkům" prakticky sami. Reprezentanti čtyři minuty po přestávce po velké chybě v defenzivě inkasovali na 1:1 a slavný soupeř pak dvěma góly v poslední desetiminutovce skóre v Edenu otočil.
27.03. | Aktuality | 22 komentářů

Ukázali jsme, že můžeme hrát i s Brazílií, těšilo Masopusta

Čeští reprezentanti podle záložníka Lukáše Masopusta v úterý ukázali, že dokážou hrát i s tak silným soupeřem jako Brazílie. Hráč pražské Slavie domácí přípravný zápas s "Kanárky" přes porážku 1:3 označil za skvělý zážitek.
27.03. | Aktuality | 105 komentářů

Tite: Češi nás zaskočili agresivitou, ale věřili jsme v obrat

Trenér Brazílie Tite připustil, že ho čeští fotbalisté v prvním poločase přípravného utkání v Edenu zaskočili agresivitou. I za stavu 1:0 pro domácí byl ale přesvědčený, že jeho tým skóre otočí. Po změně stran po prostřídání už byl kouč "Kanárků" s výkonem spokojený a pochválil autora dvou branek Gabriela Jesuse. Brazilci v Praze zvítězili po obratu 3:1.
27.03. | Aktuality | 30 komentářů

Pavelku mrzelo, že jeho gól Brazílii neměl větší význam

Záložník David Pavelka se prvního reprezentačního gólu dočkal paradoxně proti slavné Brazílii. Hráč turecké Kasimpasy ale ze své branky neměl tak velkou radost, protože domácí nakonec senzační poločasové vedení neudrželi a "Kanárkům" v přípravném utkání podlehli 1:3.
27.03. | Aktuality | 11 komentářů

Šilhavý: Udobřili jsme si diváky, je vidět, že umíme hrát náročně

Přestože čeští reprezentanti v domácím přípravném utkání s Brazílií neudrželi vedení a prohráli 1:3, trenér Jaroslav Šilhavý hráče za výkon pochválil. Věřil, že si reprezentanti udobřili diváky po pátečním historickém debaklu 0:5 v Anglii na úvod evropské kvalifikace. Zároveň si podle něj hráči i proti nejúspěšnějšímu týmu historie mistrovství světa ověřili, že je v jejich silách hrát moderní fotbal.
27.03. | Aktuality | 213 komentářů

Češi vedení neudrželi a slavné Brazílii podlehli 1:3

Čeští reprezentanti podlehli v přípravném utkání v Praze hvězdné Brazílii 1:3 a po pátečním nejvyšším debaklu v samostatné historii 0:5 od Anglie na úvod evropské kvalifikace prohráli i s druhým gigantem. Reprezentanty poslal v Edenu do vedení v 37. minutě prvním gólem v národním týmu David Pavelka, pětinásobní mistři světa ale po pauze otočili stav. V 49. minutě srovnal Roberto Firmino a v 83. a 90. minutě se dvakrát prosadil střídající Gabriel Jesus.
26.03. | Komentáře a souhrny | 1264 komentářů

Asistenta kouče "Kanárků" Sylvinha váže k Praze gól proti Spartě

Podle asistenta brazilského trenéra Sylvinha budou Češi na úterní přípravný duel v Edenu dobře připravení, debaklu svěřenců Jaroslava Šilhavého 0:5 v Anglii v úvodu kvalifikace na Euro 2020 nepřikládá význam. Čtyřiačtyřicetiletý Sylvinho se na zápas těší o to víc, že se z jeho hráčské kariéry váže k Praze příjemná vzpomínka.
25.03. | Aktuality | 20 komentářů

Jednadvacítka porazila Mexiko 4:0 a pod Krejčím poprvé vyhrála

Česká jednadvacítka na soustředění ve Španělsku porazila mexický výběr do 20 let jasně 4:0. "Lvíčata" se ve druhém utkání pod novým trenérem Karlem Krejčím dočkala premiérové výhry.
25.03. | Aktuality | 26 komentářů

Hrát s Brazílií otevřeně by podle Suchého byla sebevražda

Podle obránce Marka Suchého by bylo sebevraždou, pokud by čeští reprezentanti hráli v úterním přípravném utkání s Brazílií od úvodu otevřenou partii. Pokud stoper Basileje nastoupí, zahraje si za národní celek poprvé od června.
25.03. | Aktuality | 75 komentářů

Pro Šilhavého byla Anglie poučení, na Brazilce chystá čtyři změny

Podle trenéra české reprezentace Jaroslava Šilhavého byla páteční vysoká porážka 0:5 v úvodu evropské kvalifikace v Anglii velkým poučením a zkušeností, která může týmu pomoci v úterním přípravném duelu v Edenu s dalším gigantem Brazílií. Český kouč plánuje čtyři změny v základní sestavě, jednou z nich by mělo být zařazení stopera a bývalého kapitána Marka Suchého.
25.03. | Aktuality | 123 komentářů
18.04. Američané budou hrát v Cincinnati
Americká reprezentace bude hrát červnové přípravné utkání proti Venezuele v Cincinnati. Ve městě bude hrát fotbalový národní tým poprvé v historii. Duel naplánovaný na 9. června bude pro USA poslední přípravou před Gold Cupem. (espn.com)
13.04. Jižní Korea plánuje dva přátelské zápasy
Dva přátelské duely by měla v červnu odehrát Jižní Korea, a to se svými největšími kontinentálními rivaly. Na první fázi kvalifikace se mají Taegukovi válečníci připravovat s Austrálií a Íránem. (naver.com)
27.03. Trenér Mexika Martino si odnesl zranění
Nepříjemné krvácející zranění si odnesl z přípravného utkání mezi Mexikem a Paraguayí trenér domácích Mexičanů Gerardo Martino. Míčem ho do obličeje zasáhl jeho protějšek Eduardo Berizzo, když nakopl míč, který se odkutálel ze hřiště za postranní čáru. Martino přišel o brýle a musel si nechat ošetřit krvácející ránu na nose. Po zápase už ale na adresu svého bývalého spoluhráče z Newell's Old Boys žertoval. "Má skvělou levačku. Dobře věděl, co dělá," řekl Martino. Mexiko v zápase zvítězilo 4:2. (espn.com)
27.03. Pulisic se v noci zranil
Smíšené pocity má v tuto chvíli křídelník Dortmundu Christian Pulisic. Reprezentant USA v noci otevřel skóre přátelského zápasu s Chile, jeho tým ovšem nakonec jen remizoval 1:1 a mladý fotbalista si navíc přivodil svalové zranění, po návratu do Německa ho tak čeká podrobné vyšetření. (espnfc.com)
27.03. Přátelské zápasy - výsledky
Výsledky nočních přátelských mezistátních utkání: USA - Chile 1:1 (4. Pulisic - 9. Lara), Honduras - Ekvádor 0:0, Peru - Salvador 0:2 (61. vlastní Trauco, 90+1. Ceren), Nikaragua - Guatemala 0:1 (40. Martínez), Kostarika - Jamajka 1:0 (28. Fuller), Mexiko - Paraguay 4:2 (6. J. Dos Santos, 9. vlastní Gómez, 24. Hernández, 90+1. Montes - 59. Pérez, 84. González).
26.03. Chtěli jsme si udobřit diváky, řekl Šilhavý
Češi v přátelském utkání vedli nad Brazílií, nakonec sice prohráli 1:3, přesto se od diváků dočkali potlesku. "Myslím, že jak já, tak i diváci mohli vidět velké úsilí od nás, hlavně první poločas. I kvalitu. Dokázali jsme Brazilce dostat do úzkých, hráli jsme vysoko, vysoko jsme napadali. Brazilci s tím měli problémy. Podařilo se nám vstřelit gól, měli jsme další šance. První poločas byl z naší strany velmi povedený. Ve druhém poločase jsme bohužel dostali nešťastný gól, který jsme soupeři nabídli. To byla naše chyba. Bohužel zdravotní problémy tří čtyř hráčů nás donutily k vystřídání. Po těch změnách už to nebylo tak kompaktní, Brazilci poté ukázali to své umění. Když jsme jim to otevřeli a naše sestava byla taková rozházená, tak se dostali do vedení a dali ještě třetí gól. Ale celkově musím hráče pochválit, byť jsme prohráli. Chtěli jsme si udobřit diváky, tím, že nám tleskali po zápase, věřím, že se nám to povedlo," zhodnotil utkání kouč Jaroslav Šilhavý. (ČTK)
26.03. Přátelské zápasy - výsledky
Výsledky dnešních přátelských mezistátních zápasů: Japonsko - Bolívie 1:0 (76. Nakajima), Korejská republika - Kolumbie 2:1 (16. Heung-Min Son, 58. Jae-Sung Lee - 49. L. Diaz), Irák - Jordánsko 3:2 (38. Hussein, 52. Rasan, 70. Mohadan - 5. vlastní Sulaka, 87. Faisal), Nigérie - Egypt 1:0 (1. Onuachu), Pobřeží slonoviny - Libérie 1:0 (90+1. z penalty Dodjia), Senegal - Mali 2:1 (87. Mané, 90+1. Konaté - 72. A. Traoré), Maroko - Argentina 0:1 (84. Correa), Alžírsko - Tunisko 1:0 (70. z penalty Bounedjah), Česko - Brazílie 1:3 (37. Pavelka - 49. Firmino, 83. a 90. Gabriel Jesus), Gibraltar - Estonsko 0:1 (53. Vassiljev).
26.03. Česko nakonec podlehlo Brazílii
Výsledek dnešního přátelského mezistátního utkání: Česko - Brazílie 1:3 (37. Pavelka - 49. Firmino, 83. a 90. Gabriel Jesus).
26.03. Češi o poločase vedou nad Brazílií
Poločasový výsledek dnešního přátelského mezistátního utkání: Česko - Brazílie 1:0 (37. Pavelka).
26.03. Sestavy: Česko - Brazílie
Základní sestavy pro dnešní přátelské mezistátní utkání - Česko: Pavlanka - Coufal, Suchý, Čelůstka, Novák - Souček, Pavelka - Masopust, Darida, Zmrhal - Schick. Brazílie: Alisson - Danilo, Marquinhos, Thiago Silva, Alex Sandro - Casemiro, Allan, Paguetá - Richarlison, Firmino, Coutinho.