28.06.201012:16

Pelé je pro zavedení brankových rozhodčích

Legendární Pelé se vyslovil pro zavedení brankových rozhodčích, aby se zamezilo chybám při posuzování sporných situací ve fotbalových zápasech. Řekl to v reakci na nejčerstvější kontroverzi, kterou vyvolal neuznaný gól Franka Lamparda v nedělním osmifinálovém duelu proti Německu. "Myslím, že by to měl rozhodčí za brankou jednodušší posoudit takovou situaci. Viděl by lépe, zda míč přešel brankovou čáru, nebo ne," uvedl devětašedesátiletý trojnásobný mistr světa. Experiment s brankovými rozhodčími už se testoval mimo jiné při uplynulém ročníku Evropské ligy.

28.06.201010:07

Při hádce fanoušků zemřeli dva lidé

Spor o to, kdo vyhraje zápas na mistrovství světa, skončil tragicky pro dva Američany v Dallasu. Ti byli podle deníku Dallas Morning News při hádce zastřeleni, ozbrojený pachatel se pak sám střelil do nohy a leží v nemocnici. Policejní mluvčí Geraldo Montreal oznámil, že byli do incidentu zapleteni čtyři lidé, z nichž nepřežili sedmnáctiletý a osmadvacetiletý mladík. Jaký zápas MS měl být předmětem sporu, však nesdělil.

28.06.201009:19

Netzer je i nadále proti videu

Včerejší události na světovém šampionátu nahráli mnoha zastáncům techniky ve fotbale, bývalý německý reprezentant Günther Netzer mezi ně však nepatří. "Navzdory tomu gólu, jsem pevně proti videu. Fotbal je drama a není dokonalý. I fotbalisté dělají mnoho chyb a to je to, co do hry přináší emoce," řekl mistr světa z roku 1974 na stanici ARD, kde pracuje jako spolukomentátor.

28.06.201008:53

Sneijder má zdravotní potíže

Nad dnešním startem Wesleyho Sneijdera se vznesl malý otazník, nizozemský záložním má problémy s lýtkem a včera kvůli tomu netrénoval. V odpoledním osmifinálovém duelu se Slovenskem by však přesto měl nastoupit.

27.06.201022:21

Argentina - Mexiko 3:1

Mexičané se nedokázali vzpamatovat z dvoubrankového manka, které "nastřádali" během první půle, a po výhře 3:1 se ve čtvrtfinále Němcům postaví Argentinci. Argentina - Mexiko 3:1 (26. a 52. Tévez, 33. Higuaín - 71. Hernández).

27.06.201021:17

Poločas: Argentina - Mexiko 2:0

I druhé dnešní utkání ovlivnila chyba sudího, ten uznal první ze dvou argentinských branek, ačkoliv padla z evidentního ofsajdu. Argentina - Mexiko 2:0 (26. Tévez, 33. Higuaín).

27.06.201020:31

Hiddink velebí Özila

Guus Hiddink dnes shlédl čtyřgólové vítězství Německa nad Anglií a vyjádřil lítost nad tím, že si německý záložník Mesut Özil nevybral zemi svých předků Turecko, které právě Hiddink trénuje. "Škoda, že si Özil vybral nesprávné občanství... Je to moderní typ hráče, který by v mém týmu určitě našel uplatnění. Momentální německý tým má úplně novou herní kulturu a právě díky hráčům jako Özil si už můžeme vychutnávat i jeho hru," prohlásil zkušený nizozemský lodivod.

27.06.201018:05

Klose dohnal Pelého

Německý fotbalista Miroslav Klose dnes v utkání s Anglií vstřelil už svůj dvanáctý gól na mistrovství světa a v historické tabulce dostihl na čtvrtém místě Brazilce Pelého. Tři góly před ním je rekordman Brazilec Ronaldo. Pro Kloseho to byl už padesátý reprezentační gól. Na dvou předchozích šampionátech dal po pěti gólech, v JAR se trefil podruhé.

27.06.201017:48

Německo - Anglie 4:1

Nečekaně vysoko nakonec porazilo Německo Anglii a zaslouženě postoupilo do čtvrtfinále, kde ho čeká vítěz večerního utkání Argentina - Mexiko. Německo - Anglie 4:1 (20. Klose, 32. Podolski, 67. a 70. Müller - 37. Upson).

27.06.201016:46

Poločas: Německo - Anglie 2:1

Parádní podívanou zatím fanouškům nabízejí němečtí a angličtí fotbalisté, kteří si mohou stěžovat na rozhodčí, po snížení na 1:2 totiž rozhodčí neuznali regulérní branku Lamparda. Německo - Anglie 2:1 (20. Klose, 32. Podolski - 37. Upson).

27.06.201015:53

Alcaraz a Santana trénují

Do přípravy Paraguaye před zápasem s Japonskem se zapojili i dva hráči, kteří vynechali zápas s Novým Zélandem. Fit jsou Antolín Alcaraz (kotník) a Jonathan Santana (svalové zranění).

27.06.201015:22

Deco znovu trénuje

V sestavě Portugalska pro zápas se Španělskem by se mohl objevit i Deco, zkušený záložník po problémech s bokem už začal trénovat.

27.06.201013:26

Boateng má zdravotní problémy

Jednoho ze strůjců ghanského postupu do čtvrtfinále mistrovství světa Kevina-Prince Boatenga trápí po sobotním utkání poraněná podkolenní šlacha. Třiadvacetiletého záložníka čeká podle trenéra Milovana Rajevace týden intenzivního léčení, aby stihl nastoupit ve čtvrtfinálovém duelu proti Uruguayi, který je na programu v pátek 2. července.

27.06.201012:59

Tulio bude hrát

Japoncům by neměl v osmifinálovém duelu s Paraguayí chybět klíčový stoper Marcus Tulio Tanaka. 29letý obránce si v duelu s Dánskem poranil záda a s týmem netrénoval, ale nyní ujistil, že bude v pořádku a nastoupí.

27.06.201012:21

Albiol bude připraven

Raúl Albiol si při sobotním tréninku poranil nohu a zprvu se nevědělo, zda bude připraven na osmifinálový duel s Portugalskem. Vyšetření však ukázalo, že jeho zranění není vážné a obránce Realu Madrid bude moci v úterý nastoupit.

27.06.201011:37

Firmy doplácejí na podvody s lístky

Během mistrovství světa v Jihoafrické republice utržilo mnoho společností kvůli podvodům se vstupenkami značné finanční škody. Fanoušci si totiž často kupovali lístky prostřednictvím neakreditovaných prodejců, načež jim byly neplatné vstupenky odebírány. Firmy však tímto přišly dohromady o zhruba 850 tisíc amerických dolarů.

27.06.201011:06

Xabi Alonso nenastoupí

Trenér španělského výběru Vicente del Bosque oznámil, že účast Xabiho Alonsa v úterním osmifinálovém duelu s Portugalskem je takřka vyloučena. Defenzivní záložník si v duelu s Chile poranil kotník a své spoluhráče bude nejspíše sledovat pouze z lavičky.

26.06.201023:00

USA - Ghana 1:2 po prodloužení

Z postupu do čtvrtfinálového souboje s Uruguayí se nakonec radují Ghaňané, kteří díky brance Gyana z prodloužení udolali Američany. USA - Ghana 1:2 pro prodloužení (62. Donovan z pen. - 6. K.-P. Boateng, 93. Gyan).

26.06.201022:52

Španělům se zranil Albiol

Raúl Albiol si dosud na mistrovství světa nezahrál ani minutu a na tom se v nejbližší době zřejmě nic nezmění. Španělský obránce si na tréninku poranil lýtko a zřejmě nebude v kádru pro osmifinálové utkání proti Portugalsku.

26.06.201022:19

Mezi USA a Ghanou se prodlužuje

Devadesát minut boje mezi USA a Ghanou vítěze nenašlo, o druhém čtvrtfinalistovi tak rozhodne prodloužení, případně penalty. USA - Ghana 1:1 (62. Donovan z pen. - 6. K.-P. Boateng).