03.07.201022:22

Španělsko posledním semifinalistou

Španělská reprezentace zkompletovala semifinálovou čtveřici mistrovství světa. V dnešním večerním zápase porazila Paraguay 1:0, díky Villově trefě z 83. minuty. Paraguay - Španělsko 0:1 (83. Villa).

03.07.201021:18

Poločas: Španělsko - Paraguay 0:0

V posledním čtvrtfinálovém utkání mezi Španělskem a Paraguayí je stav po prvním poločase bezbrankový. Výsledek prvního poločasu: Španělsko - Paraguay 0:0.

03.07.201020:39

FIFA Suarézovi trest nezvýšila

Uruguayský útočník Luis Suárez dostal od FIFA po červené kartě ve čtvrtfinále MS jednozápasový trest. Opora Ajaxu Amsterodam si tak v případě výhry svého týmu nad Nizozemskem může zahrát ve finále. Trest na jedno utkání následuje po přímém vyloučení automaticky, může ho ovšem prodloužit disciplinární komise FIFA. Ta ale na dnešním zasedání usoudila, že se nejlepší střelec posledního ročníku nizozemské ligy dopustil jen "překažení jasné gólové šance soupeře" a trest mu nezvýšila.

03.07.201017:48

Argentina - Německo 0:4

Německo jasně přehrálo Argentinu a zaslouženě se stalo třetím postupujícím do semifinále, v němž se střetne s úspěšnějším z dvojice Španělsko - Paraguay. Argentina - Německo 0:4 (3. Müller, 68. a 88. Klose, 74. Friedrich).

03.07.201017:47

Klose stáhl Ronaldův náskok

Miroslav Klose dal proti Argentině dvě branky a téměř vyrovnal rekord Brazilce Ronalda, německý reprezentant má na světových šampionátech na svém kontě 14 branek, Ronaldo dal o jednu branku více.

03.07.201016:56

Van Persie je v pořádku

Robin van Persie bude připraven nastoupit k semifinále MS proti Uruguayi. Nizozemský útočník si ze včerejšího zápasu s Brazílií odnesl poraněný loket, podrobné vyšetření ale žádné zranění neodhalilo.

03.07.201016:46

Poločas: Argentina - Německo 0:1

Německo zvládlo lépe první poločas čtvrtfinále proti Argentině a zatím zaslouženě vede. Argentina - Německo 0:1 (3. Müller).

03.07.201015:42

Sneijderovi dodatečně připsána branka

FIFA dodatečně připsala nizozemskému záložníkovi Wesleymu Sneijderovi první gól "tulipánů" v pátečním čtvrtfinále světového šampionátu, který byl původně v zápise veden jako vlastní branka Brazilce Felipeho Mela. Sneijder zaznamenal proti Brazílii i vítěznou trefu na 2:1 a s čtyřmi přesnými zásahy se dotáhl na čelo tabulky kanonýrů.

03.07.201015:04

Jak dlouhý bude Suarezův trest?

Luis Suarez ve včerejším zápase s Ghanou zachránil Uruguay, když v závěru nastavení zachytil rukou gólovou hlavičku a po následném neúspěchu Gyana z penalty se šlo na penaltový rozstřel, za svůj čin ale dost možná ještě zaplatí. Suarez by totiž mohl dostat stop hned na dva zápasy, jeden dostane za červenou kartu automaticky, FIFA ovšem ještě vše prošetří a nevyloučila, že hráčův trest bude prodloužen.

03.07.201014:32

Van Persie jde na vyšetření

Nizozemec Robin van Persie je v nemocnici na vyšetření levé ruky. Tu si zranil ve čtvrtfinále mistrovství světa proti Brazílii.

03.07.201013:45

FIFA Ronalda nepotrestá

Mezinárodní fotbalová federace FIFA nebude trestat Portugalce Cristiana Ronalda za to, že po osmifinálovém vyřazení se Španělskem na mistrovství světa plivl směrem k televizní kameře. Představitelé FIFA prý nemají důvod otevírat s Ronaldem disciplinární řízení. Ronaldo v úterý svůj plivanec namířil směrem k nohám kameramana, který jej snímal při odchodu ze hřiště. FIFA mohla hráče potrestat napomenutím, pokutou nebo zákazem startu, Portugalci ale nakonec žádný trest nehrozí.

03.07.201011:29

Fanoušek Brazilců spáchal sebevraždu

Páteční vyřazení fotbalistů Brazílie ve čtvrtfinále mistrovství světa neunesl osmnáctiletý fanoušek z Haiti a několik minut po závěrečném hvizdu spáchal sebevraždu. Podle informací očitých svědků se v Nerette poblíž hlavního města Port-au-Prince vrhl v zoufalství pod auto a krátce poté zemřel. Pětinásobní mistři světa Brazilci prohráli podruhé za sebou ve čtvrtfinále šampionátu, tentokrát 1:2 s Nizozemskem.

03.07.201010:00

Mathijsen si poranil koleno

Nizozemsko včera vyřadilo Brazílii a postoupilo do semifinále MS, možná ale přišlo o jednoho člena základní sestavy. K utkání nakonec vůbec nenastoupil Joris Mathijsen, který si poranil koleno a čeká na výsledky podrobného vyšetření.

02.07.201023:18

Uruguay po penaltách slaví postup do semifinále

V druhém pátečním čtvrtfinále MS mezi Uruguayí a Ghanou o postupujícím rozhodl až penaltový rozstřel. V něm byli nakonec šťastnější Jihoameričané. Uruguay - Ghana 2:1 po penaltách (55. Forlán - 45+1. Muntari).

02.07.201022:53

Prandelli zůstává optimistou

Trenér Cesare Prandelli je ohledně budoucnosti italské reprezentace optimistický, přestože tým na MS nepostoupil ze skupiny a v tabulce skončil až poslední. "Nechci přemýšlet o problémech, chci začít s optimismem a chci představit národní tým s kvalitními hráči," řekl bývalý kouč Fiorentiny.

02.07.201021:22

Poločas: Uruguay - Ghana 0:1

Ghana má nakročeno do semifinále mistrovství světa. Po prvním poločase vede po brance Muntariho nad reprezentací Uruguaye 1:0. Uruguay - Ghana 0:1 (45. Muntari).

02.07.201019:58

Messi se vrátil k tréninku

Lionel Messi se vrátil k tréninku argentinské reprezentace. Jeden z nejsledovanějších fotbalistů letošního MS se zotavil z lehkého nachlazení a podle představitelů týmu dnes trénoval naplno.

02.07.201019:33

Podolski a Cacau trénovali

Záložník Lukas Podolski a útočník Cacau absolvovali poslední trénink německé reprezentace před čtvrtfinálovým kláním s Argentinou. Podolski měl dříve blíže nespecifikované svalové zranění, Cacau se nepřipravoval kvůli problémům s bříšním svalstvem.

02.07.201017:50

Nizozemsko - Brazílie 2:1

Nizozemsko ve druhém poločase otočilo zápas s Brazílií a dokázalo vyřadit největšího favorita na titul. Brazilci dohrávali bez vyloučeného Mela. Nizozemsko - Brazílie 2:1 (53. vlastní Melo, 68. Sneijder - 10. Robinho).

02.07.201016:47

Poločas: Nizozemsko - Brazílie 0:1

Brazílie vede po prvním poločase nad Nizozemskem a má nakročeno do semifinále MS. Nizozemsko - Brazílie 0:1 (10. Robinho).