22.06.201010:11

Rajevac Boatenga psychicky připraví

Kevina-Prince Boatenga zítra čeká utkání s jeho rodným Německem a trenér Ghany Milovan Rajevac si je vědom, že to pro něj nebude lehké. "Nesmí bláznit a reagovat na případné provokace Němců. Po psychické stránce ho připravím," uvedl Rajevac.

22.06.201009:16

Ramos s žebry již potíže nemá

Sergio Ramos byl ve včerejším zápase proti Hondurasu vystřídám, nebylo to ale kvůli zhoršení stavu jeho zranění žeber, nýbrž jen z preventivních důvodů. "Byla to prevence," uvedl stručně španělský obránce.

22.06.201008:11

V Chile museli rozhánět fanoušky

Oslavy pondělního vítězství chilských fotbalistů na mistrovství světa se opět neobešly v Santiagu bez střetu s policií. Několik tisíc fanoušků proudilo městem za pokřiků "Viva Chile!", troubilo a mávalo vlajkami, nakonec je ale musela rozehnat policie vodním dělem. Podle informací policejního mluvčího bylo dokonce 70 fanoušků zadrženo kvůli výtržnictví. Podobný incident zažilo hlavní chilské město už před týdnem, kdy reprezentace na úvod světového šampionátu porazila Honduras 1:0. Stejným výsledkem skončil i pondělní duel proti Švýcarsku a jihoamerická země má opět po 48 letech šanci postoupit do vyřazovací části mistrovství.

21.06.201022:20

Španělsko - Honduras 2:0

Španělé slaví první výhru na letošním šampionátu. Honduras porazili 2:0 dvěma brankami Villy. Boj o postup ve skupině H je otevřený. Španělsko - Honduras 2:0 (17. a 51. Villa).

21.06.201021:19

Poločas: Španělsko - Honduras 1:0

Španělé zatím plní povinnost a po poločase vedou v utkání mistrovství světa nad Hondurasem. Španělsko - Honduras 1:0 (17. Villa).

21.06.201019:55

Severokorejská TV poprvé odvysílala fotbalový přenos ze zahraničí

Severokorejská státní televize živě odvysílala dnešní zápas KLDR a Portugalska z fotbalového mistrovství světa, v němž outsider utrpěl debakl 0:7. Šlo o historicky první fotbalový přenos ze zahraničí, který diváci v Pchjongjangu neviděli pouze ze záznamu. Duel s Portugalskem v KLDR běžel od 20:30 tamního času.

21.06.201019:38

Iniesta chybí v základní sestavě

Andrés Iniesta chybí v základní sestavě Španělska pro zápas s Hondurasem, záložníka Barcelony na hřiště nepustily zdravotní problémy.

21.06.201019:33

Maradona odmítl přirovnání Fabianova gólu ke své "boží ruce"

Druhý gól brazilského útočníka Luise Fabiana do sítě Pobřeží slonoviny na mistrovství světa po zpracování míče rukou ihned začala média přirovnávat k jedné z nejslavnějších branek historie v podání Diega Maradony. Legendární Argentinec však podobné srovnání odmítl s tím, že on ve čtvrtfinále MS 1986 proti Anglii dosáhl branky přímo "boží rukou", zatímco Fabianovi ruka pomohla si míč pouze zpracovat. "Ne, ne, ne. On si to paží zpracoval. To nebyla boží ruka," řekl Maradona novinářům. "On navíc zahrál rukou hned dvakrát," dodal trenér Argentiny s úsměvem.

21.06.201018:31

Švýcaři pokořili rekord v počtu minut bez inkasovaného gólu na MS

Švýcarští fotbalisté mají na svědomí zatím největší senzaci na mistrovství světa, když porazili evropské šampiony ze Španělska. Dnes prohráli s Chile 0:1, ale překonali rekord v počtu minut bez inkasovaného gólu na MS. Branku nedostali 558 minut. Dosavadními rekordmany byli Italové s 550 minutami, třetí jsou Angličané s 501 minutou.

21.06.201017:52

Chile - Švýcarsko 1:0

Chilané zvládli rovněž svůj druhý zápas na letošním MS, o jeden gól tentokráte porazili Švýcarsko a pokud skončí večerní zápas mezi Španělskem a Hondurasem remízou, budou moci slavit postup. Chile - Švýcarsko 1:0 (75. Gonzalez).

21.06.201017:03

Zidanovi se nelíbilo, že Francouzi bojkotovali nedělní trénink

Bývalý kapitán francouzské fotbalové reprezentace Zinedine Zidane netají, jak mu záleží na úspěchu reprezentace na mistrovství světa v JAR. Dnes ale odsoudil bojkot nedělního tréninku, kterým reprezentanti chtěli vyjádřit podporu útočníkovi Nicolasi Anelkovi. Ten byl vyřazen z kádru, poté co minulý čtvrtek při utkání s Mexikem vulgárně napadl trenéra Raymonda Domenecha. Zidane zároveň věří ve zlepšení atmosféry uvnitř týmu, až jej přebere nový kouč Laurent Blanc. Zidana nemile zaskočila nedělní zpráva o tom, že Francouzi odmítli absolvovat trénink. "Nesouhlasím s tím, měli trénovat. Je to všechno smutné. Mluvíme o všem jiném, jen ne o fotbale," prohlásil na dnešní tiskové konferenci v Johannesburgu Zidane, který ve středu oslaví osmatřicáté narozeniny.

21.06.201016:47

Poločas: Chile - Švýcarsko 0:0

Žádné branky nepadají v zápase Chile se Švýcarskem, o to více bylo uděleno karet. Rozhodčí Chalil Al-Ghamdí jich za první poločas rozdal hned pět, ke čtyřem žlutým přidal jednu červenou pro Švýcara Valona Behramiho. Chile - Švýcarsko 0:0.

21.06.201016:32

Od Francouzů se odvracejí sponzoři

Po vnitřních rozbrojích uvnitř francouzské reprezentace se od ní začínají odvracet její sponzoři. Finanční společnost Crédit Agricole a řetězec rychlého občerstvení Quick dnes oznámily, že přestanou vysílat reklamní spoty spojené s národním týmem. Zatím není jisté, jestli firmy reprezentaci přestanou podporovat úplně. Crédit Agricole použila francouzské reprezentanty do jedné z kampaní na propagaci pojišťovacích služeb, která však bude podle tiskové mluvčí společnosti v pátek ukončena. Firma Quick už během víkendu rozhodla o stažení reklamy, v níž je hlavní postavou útočník Nicolas Anelka.

21.06.201015:44

Kamerunu bude na závěr chybět Enoh

Kamerunským fotbalistům bude v závěrečném vystoupení na mistrovství světa s Nizozemskem chybět záložník Eyong Enoh. Čtyřiadvacetiletý hráč Ajaxu Amsterodam má problém se zrakem poté, co se mu na oku utvořila krevní sraženina. Enoh musel střídat již v průběhu zápasu s Dánskem, v němž špatně viděl. Následné vyšetření odhalilo krevní sraženinu.

21.06.201015:43

Angličany bude pískat Stark

Anglii čeká důležitý zápas základní skupiny MS se Slovinskem a pokud chce najisto postoupit, musí vyhrát. Utkání dvou evropských celků bude řídit další Evropan, německý sudí Wolfgang Stark.

21.06.201015:27

Z čínské produkce prý pochází až 90 procent vuvuzel v JAR

Jestli někomu neustálé bzučení vuvuzel kazí dojem z fotbalového mistrovství světa, u čínské podnikatelky Kua Li-li se pochopení nedočká. Její závod Guangda Toy Factory v I-wu v provincii Če-ťiang vyrobil o odeslal již přes milion těchto plastických trumpet, jejichž zvuk připomíná roj rozzuřených včel. Jejich produkce v podniku se nyní blíží k 20.000 za den, napsala dnes agentura AP. Podle čínských médií pochází z čínské produkce až 90 procent vuvuzel, které se prodaly v Jihoafrické republice. Vyrábějí je hlavně závody v provinciích Če-ťiang a Kuang-tung. A pokud si někdo myslí, že ten hluk po skončení šampionátu opadne, Kua je jiného názoru.

21.06.201015:21

Portugalsko - KLDR 7:0

V jednoznačnou podívanou se po přestávce změnilo utkání mezi Portugalskem a KLDR. Portugalci svého soupeře nešetřili a nakonec mu nasázeli pět branek. Portugalsko - KLDR 7:0 (29. Meireles, 53. Simao, 56. Almeida, 60. a 89. Tiago, 81. Liedson, 88. Ronaldo).

21.06.201014:38

Francouzi znovu trénovali

Francouzští reprezentanti dnes znovu trénovali. Mužstvo včera v jihoafrické Knysně odmítlo trénovat, aby prý vyloučenému Nicolasi Anelkovi na dálku vyjádřilo podporu poté, co se útočník Chelsea dostal do slovního konfliktu s trenérem Raymondem Domenechem. Na svoji pozici vzápětí rezignoval vedoucí týmu Jean-Louis Valentin.

21.06.201014:30

Muntari je stále s týmem

Ghanská fotbalová asociace vydala oficiální prohlášení, v němž zveřejnila, že Sulley Muntari je stále s týmem v JAR. Médii dnes probleskly informace, podle nichž záložník Interu není spokojen se svou pozicí v týmu a rozhodl se odcestovat.

21.06.201014:17

Poločas: Portugalsko - KLDR

Portugalci se dočkali svého prvního gólu na letošním MS, po prvním poločase vedou nad KLDR 1:0. Portugalsko - KLDR 1:0 (29. Meireles).