13.12.202323:38

Osmifinalisty LM doplnily PSG a Porto

Vyřazovací fázi Ligy mistrů si zahrají rovněž Paris Saint-Germain a FC Porto. Prvnímu jmenovanému dala jistotu remíza 1:1 na půdě Borussie Dortmund, zatímco portugalský velkoklub v přímém souboji rozstřílel Šachtar Doněck (5:3).

13.12.202323:20

Yamal pokořil další milník

Barcelona v Lize mistrů prohrála 2:3 na půdě Royalu Antverpy, alespoň malý důvod k radosti přitom měl Lamine Yamal. Talentovaný odchovanec Blaugranas asistoval na gól Ferrana Torrese a stal se prvním 16letým hráčem, jenž se podílel na brance v milionářské soutěži.

twitter.com/OptaJoe
13.12.202322:56

Liga mistrů - výsledky (2)

Výsledky dnešních zápasů Ligy mistrů: Antverpy - Barcelona 3:2 (2. Vermeeren, 56. Janssen, 90+3. Ilenikhena - 35. Torres, 90+1. Guiu), Atlético - Lazio 2:0 (6. Griezmann, 51. Lino), Celtic - Feyenoord 2:1 (33. z penalty Palma, 90+1. Lagerbielke - 82. Minteh), Dortmund - PSG 1:1 (51. Adeyemi - 56. Zaïre-Emery), FC Porto - Šachtar 5:3 (9. a 43. Galeno, 62. Taremi, 76. Pepe, 82. F. Conceição - 29. Sikan, 73. vlastní Eustaquio, 88. Eguinaldo), Newcastle - AC Milán 1:2 (33. Joelinton - 59. Pulisic, 84. Chukwueze).

13.12.202322:43

Hamilton skóroval při debutu za Man City

Manchester City prošel skupinovou fází Ligy mistrů jako nůž máslem (6-0-0), na závěr zvítězil 2:1 na půdě Crvene Zvezdy, kde otevřel skóre Micah Hamilton. Kapitán rezervního týmu Citizens se zapsal mezi střelce při debutu v prvním mužstvu a stal se pátým nejmladším Angličanem, který skóroval při premiéře v Champions League (20 let a 30 dní) a nejmladším od Marcuse Rashforda v září 2017 (19 let a 316 dní).

13.12.202322:15

Iwata odstoupil se zraněním

Celtic dohrává zápas Ligy mistrů s Feyenoordem bez Tomokiho Iwaty. Japonský defenzivní hráč ze zdravotních důvodů odstoupil po necelých dvaceti minutách, jeho místo zaujal Paulo Bernardo.

bbc.com
13.12.202321:47

Colley prvním střelcem z Gambie

BSC Young Boys na závěr skupinové fáze Ligy mistrů podlehl RB Lipsko (1:2), proti němuž se prosadil Ebrima Colley. Kmenový hráč Atalanty Bergamo je prvním Gambijcem, jenž skóroval v Champions League, a Gambie je 108. zemí, která má v milionářské soutěži střelce.

13.12.202321:30

Manchester City se zapsal do historie

Výhrou 3:2 na půdě Crvene Zvezdy se Manchester City zapsal do historie - stal se prvním anglickým klubem, jenž vyhrál osm po sobě jdoucích zápasů v evropském poháru/Lize mistrů.

13.12.202320:42

Liga mistrů - výsledky (1)

Výsledky dnešních zápasů Ligy mistrů: Crvena Zvezda - Manchester City 2:3 (76. Hwang, 90+1. Katai - 19. Hamilton, 62. Bobb, 85. z penalty Phillips), RB Lipsko - Young Boys 2:1 (51. Šeško, 56. Forsberg - 53. Colley).

13.12.202320:22

RC Lens musí zaplatit pokutu

Pokutu ve výši 30 tisíc eur po rozhodnutí UEFA zaplatí RC Lens. Francouzský klub pyká za chování fanoušků v listopadovém utkání Ligy mistrů na půdě Arsenalu (0:6).

lequipe.fr
13.12.202318:05

Coman a Mazraoui na marodce Bayernu

Bayern Mnichov nemůže ve zbývajících dvou ligových zápasech tohoto roku se Stuttgartem a Wolfsburgem počítat s Kingsleym Comanem a Noussairem Mazraouim. Jmenovaná dvojice si ze včerejšího utkání Ligy mistrů na půdě Manchesteru United (1:0) shodně odnesla poraněný lýtkový sval.

lequipe.fr
13.12.202315:45

Dortmund se nemusí obávat Ramose

Gonçalo Ramos přijde o večerní utkání proti Dortmundu, útočník PSG má chřipku a jeho dnešní start je vyloučen.

lequipe.fr
13.12.202311:54

Ancelotti je rekordmanem Realu Madrid

Real Madrid utrhl triumf na půdě Unionu Berlín a už 42. výhru v Lize mistrů na jeho lavičce si na své konto připsal Carlo Ancelotti. Italský kouč je novým rekordmanem Bílého baletu, na 41 výhrách mezi evropskou smetánkou se v minulosti zastavil Miguel Muñoz.

sport-express.ru
13.12.202311:09

Real Madrid vydělal 42 milionů eur

Real Madrid prošel letošní skupinou Ligy mistrů bez ztráty kytičky a už nyní má jistotu, že mu soutěž do pokladny přinese 42 milionů eur. Za samotnou účast v hlavní fázi kluby inkasují 15,6 milionu, postup do osmifinále je odměněn sumou 9,6 milionu a jedna výhra znamená 2,8 milionu. Maximem v případě samých výher i ve vyřazovací fázi je 85 milionů eur.

football-espana.net
13.12.202310:42

Manchester United s dvanáctou prohrou

Manchester United včera sehrál 24. zápas letošní sezony a zaznamenal v něm už dvanáctou porážku, tolik proher utrpěl za celou minulou sezonu (62 utkání). Red Devils sedmkrát padli v Premier League, čtyřikrát v Lize mistrů a jednou v Ligovém poháru.

vi.nl
13.12.202310:11

Shaw si poranil stehenní sval

Luke Shaw často laboruje se zraněními a další si přivodil včera. Obránce Manchesteru United má potíže se stehenním svalem, z duelu proti Bayernu kvůli tomu odehrál jen první poločas.

dailymail.co.uk
13.12.202309:44

Maguire má potíže s tříslem

Manchester United končí v evropských pohárech, ve včerejším zápase se mu navíc zranil Harry Maguire. Obránce si na konci první půle souboje s Bayernem poranil tříslo a musel střídat.

13.12.202309:30

LM čeká na poslední dva osmifinalisty

Dnešní program 6. kola skupinové fáze Ligy mistrů určí poslední dva postupující do osmifinále. Ve vyrovnané skupině F už jistý účastník play off Dortmund přivítá Paris St. Germain a Newcastle nastoupí doma proti AC Milán. Ve skupině H se utkají o postup v přímém souboji Porto se Šachtarem Doněck.

ČTK
13.12.202309:15

Haaland neohrozí Crvenou Zvezdu

Erling Haaland má stále zdravotní problémy a nenastoupí dnes proti Crvene Zvezdě, prozradil to manažer Manchesteru City Pep Guardiola. Tím špatné zprávy ohledně norského střelce dost možná končí, už zítra by se totiž mohl zapojit do tréninku.

sports.yahoo.com
13.12.202308:17

PSV umělo na Arsenal v první půli

Arsenal v hlavní fázi Ligy mistrů ukočíroval očekávaně první místo v tabulce skupiny B, ukázalo se ovšem, že si na něj umělo hodně vyskakovat PSV. To v úterním posledním vystoupení tohoto roku vyprodukovalo za první poločas celkem 10 střel na bránu, v této sezóně přitom napříč všemi soutěžemi nezaznamenal proti The Gunners nikdo větší číslo. Mimochodem v pomyslném žebříčku obsahuje eindhovenský celek také druhé místo (20. září, 9 střel), na třetí příčce jsou pak Chelsea (21. října, 7 střel) a Tottenham (24. září, 7 střel).

twitter.com/OptaJohan
13.12.202300:06

Real zapsal rekordní počet přihrávek

Real Madrid se v závěrečném vystoupení skupinové části Ligy mistrů představil na půdě Unionu, a ačkoli byl směrem dopředu aktivnější, překvapivě s berlínským soupeřem padl v rámci prvního poločasu. Zaznamenal přitom paradoxně během úvodní pětačtyřicetiminutovky úctyhodných 483 přihrávek, tedy vůbec nejvíce v rámci první půle od sezóny 2003/04, kdy se datují podrobné statistiky z milionářské soutěže.