04.08.2010 19:30 CET
3 : 1
(0:0)

MŠK Žilina - Litex Loveč 3:1

V stredu o 19:30 domáca Žilina privítala v odvete 3. predkola Ligy majstrov Litex Loveč. V tomto zápase využila Žilina skvelý výsledok z prvého zápasu a na domácej pôde porazila bulharský klub pomerom 3:1.

Spočiatku to bol ofenzívny futbal, ale bez nejakých väčších šancí. V 19. minúte domáci kapitán Jež nebezpečne zatočil priamy kop, ale brankár Litexu Gallato loptu vyrazil na roh. Na opačnej strane musel zasahovať domáci brankár Dúbravka pri Sandrinhovej strele. Onedlho sa vyznamenal domáci Ceesay, ktorého skvelú indivduálnu akciu zastavil faulom v šestnástke Bodurov, následne jedenástku Jež zahodil, keď Gallato vystihol jeho strelu. V 25. minúte neuznal rakúsky rozhodca Einwaller Oravcov gól, pretože pred tým predchádzal faul. Po Mrázovom centri na prednú žrď mohol otvoriť skóre Pečalka, ale Gallato jeho hlavičku zneškodnil. Onedlho hlavička Ceesaya skončila mimo. Postupne začali tlačiť aj Bulhari, keď v závere s dvoma Popovovými strelami si poradil Dúbravka. Po polčasovom hvizde tak oba tímy odchádzali do šatne za patového stavu.

Hostia začali v druhej časti spočiatku ideálne. V 50. minúte práve Litex otvoril skóre, keď Sandrinhovu nádhernú strelu už nedokázal chytiť Dúbravka - 0:1. Domáci šošoni sa po inkasovanom góle rýchlo spamätali. Onedlho sa Pečalka dostal dopredu, vyslal parádny prízemný center do malého vápna, kde loptu do siete upraral Rilke - 1:1. V 70. minúte získal Ceesay loptu od Berberoviča, potom prešiel cez obranu, následne vystrelil a z dorážky poslal do vedenia domácich Oravec - 2:1. MŠK si v 84. minúte poistili postup, keď Ceesay sa po dobrom výkone presadil - 3:1. zabezpečil tak Žiline šancu na hlavnú súťaž Ligy majstrov, ktorá už má istotu skupinovej fázy Európskej ligy. Žilina tak porazila v odvtede Litex Loveč súhrnným výsledkom 4:2 a postupuje ďalej.

Autor: Filip Kubaliak