předkola - 2. předkolo - nemistrovská část - 1. zápasy

Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 1.18 - 7.15 - 14.70
Dinamo Brest - Viktoria Plzeň
1:2

Plzeň zahájila 2. předkolo EKL domácí výhrou 2:1 nad Brestem

Filip Kaša (© fcviktoria.cz)

Plzeňští na úvod 2. předkola Evropské konferenční ligy doma porazili běloruské Dynamo Brest 2:1 a nakročili k postupu. Odveta se hraje za týden v Jerevanu.

Na stadionu Viktorie, kam po rozvolnění opatření proti šíření koronaviru dorazilo 4468 fanoušků, se v prvním poločase prosadili Pavel Šulc a Filip Kaša. Po změně stran ale západočeští favorité polevili a v 79. minutě snížil střídající Aleksandr Šestjuk.

Domácím kvůli zdravotním problémům chyběli brankář Staněk, obránci Havel s Hejdou nebo záložníci Bucha, Kalvach a Kopic. Soutěžní premiéru za plzeňský A-tým si připsali záložníci Hlavatý, Mosquera a Ndiaye.

Plzeňští v prvním soutěžním utkání sezony poprvé zahrozili v páté minutě, ale Beauguel po akci Šulce a Mosquery křížnou střelou minul branku Brestu. O chvíli později gól francouzského útočníka neplatil kvůli ofsajdu.

Aktivnější Západočeši ve 22. minutě otevřeli skóre. Kayamba po chybě Slabaševiče zblízka trefil tyčku a dorážející Šulc snadno zamířil do odkryté branky. Plzeňský tým za 11 minut přidal druhý gól. Falta z rohu nacentroval do šestnáctky a nepokrytý stoper Kaša se prosadil razantní hlavičkou.

Na začátku druhé půle domácí brankář Hruška vyrazil na roh Šestjukovu ránu z úhlu. Na druhé straně zahodil další příležitost Beauguel a po "zasekávačce" obránci přestřelil.

Domácí v dalších minutách ubrali z ofenzivní aktivity a nebyli tak dominantní jako v prvním dějství. Běloruský mistr z roku 2019 si ale dlouho větší šance nevytvořil.

Brest ale nakonec pasivní Viktorii potrestal v 79. minutě z protiútoku. Oreškevič dostal míč za plzeňskou obranu a vyzval dalšího náhradníka Šestjuka, který tváří v tvář Hruškovi nezaváhal. V nastavení mohl dokonce vyrovnat Affi, ale hlavičkoval nad břevno.

Postupující ve 3. předkole EKL narazí na vítěze souboje mezi Kaunem Žalgiris a The New Saints. Velšský tým vyhrál první duel venku 5:0.
#
2:0 fakt se bojím že letos to bude v pohárech od Plzně průser ale Brest musí prostě dát
#
Jestli plzeň nepřeleze přes tyhle tragédy tak at zruší klub....berbrovci I když Brest vyhrál nedávno tamní ligu tak tohle musí bejt postoupit povinnost
#
No ale málem zanikl, 6 let hrál o záchranu a nakonec sestoupil. Dávej si pozor s kým se chceš srovnávat
22.07.2021 14:44
#
Třeba Plzeň potká stejný osud.
PaYaB
21.07.2021 23:33
#
Tak to by už např. Boleslav dávno neměla existovat (vyřazení od makedonců, norů nebo albánců) .
"Na Brest bez pěti zraněných"

Pro Bilkovu tvrz to musi stacit takze nadejnych 0:0 by to byt mohlo.

#
Bucha je zranenej. Takze snad bude hrat Hlavaty.
Y.N.W.A
22.07.2021 10:01
#
hlavní je, že už tam nechytá Hruška.... eh, moment, co?
Firkraag
22.07.2021 10:29
#
Líbí se mi, jak mají ve znaku Dynamo, ale na EF je psáno Dinamo.
#
Ten Hruška v bráně mě děsí. Doufám, že potřetí za sebou neposere předkola.
#
to je snad nejmladsi stred zalohy Plzne tak za 20 let ne?
#
A nepřišel Hlavatý asi ve dvaceti z Příbrami?
#
Já si ho pamatuji když Příbram táhl v té juniorské LM a vím že tam byl asi 6 let takže ho spíš beru jako odchovance Příbrami.
#
To před lety i Mogilev přijel do Ostravy autobusem. Pak ale na Bacalech vyklepl Baník z Poháru UEFA
22.07.2021 19:34
#
Jojo, vím že to tu nedávno i někdo připomínal.
#
Nebyl to taky reprezentant pod Jarolímem?
#
Jaktoze maji jmena v azbuce? To by nemeli, ne?
Freedo
#
Není zakázaný hrát evr. poháry v dresech se jmény v azbuce?
22.07.2021 19:21
#
Měla si Plzeň vzít dresy se jmény v Hlaholici.
#
Mám pocit, že to bylo pravidlem, aby bylo jednotné písmo. Možná ale až od skupin.
Butter-Fly
22.07.2021 21:10
#
Ve skupinách to už určitě azbukou být nesmí. Podle mě to u KL a EL bude stejně jako u LM, že se jako ta opravdová soutěž bere až to poslední předkolo. Což dává smysl, protože si ty kluby nemusí kvůli jednomu nebo dvěma předkolům pořizovat nové dresy.
Mass
23.07.2021 01:36
#
No jo, máš pravdu, ale je to až od posledního předkola. Našel sem si to, a ty pravidla od uefy pro dresy a pod. sou neuvěřitelně detailní, např. je tam i jak max. velký může být logo klubu na doktorově tašce nebo znak výrobce na brankářově rukavici
Jen mě jako slávistu serou s těma jednobarevnýma zádama.
Freedo
23.07.2021 10:38
#
Mass
23.07.2021 01:42
#
Každopádně mě to trochu překvapuje, že to MUSÍ bejt v latince, když docela podstatná část týmů uefy latinku nepoužívá. A co je nejpodivnější, tak v azijský lize mistrů mají taky dresy s latinkou
#
Zatím Brest na úrovni podprůměru druhé české ligy. Z toho bolí oči, jak zatím Viktorka pohrdá těmi šílenými ztrátami, které Brest produkuje při rozehrávce obrany
#
Ty kráso... To bych teda dneska hrál naplno dal jim Bura a na odvetu se vysral a nechal to zkontumovat 3:0
22.07.2021 19:38
#
Viduka55
#
Fotbalisté Plzně nebudou hrát odvetu 2. předkola Evropské konferenční ligy proti Dynamu Brest ve čtvrtek 29. července v Bělorusku, ale v gruzínském Batumi. Viktoria o tom dnes informovala v tiskové zprávě. "Na základě aktuální situace v Bělorusku a nemožnosti přímého leteckého spojení zvolil domácí klub náhradní místo utkání, kterým je gruzínské město Batumi. Pokud by se situace změnila, bude se tím zabývat UEFA. Pro nás nyní platí, že se chystáme na cestu do Gruzie," uvedl mluvčí západočeského klubu Václav Hanzlík. Úvodní utkání v plzeňské Doosan Areně se bude hrát 22. července. Z českých klubů zasáhne do 2. předkola nové soutěže ještě Slovácko, které se utká s bulharským Lokomotivem Plovdiv. (ČTK)
22.07.2021 19:40
#
V Gruzii proč to nedali třeba někam do Polska.
#
Doufam, že tam zase Bělorusové pojedou autobusem, šulini.
Clooner
22.07.2021 19:46
#
A nemá ta volba autobusu spojitost s těmi restrikcemi na lety do/z Běloruska? Druhá možnost je, že teď ušetřili, aby mohli letět do Jerevanu
#
Viduka55
#
Přes Kyjev jen 38 hodin
#
Chce to nasmažit dostatek řízků na cestu.
#
Tak tady opravdu nechápu, co je to za manévry, to je nikam jinam nechtějí pustit, že to musí bejt někde na Kavkaze? Vždyť ten Brest je na polských hranicích, tak proč to překládají tak daleko?
#
Závidím Žilině ten mladý kádr a smekám klobouk. Hrají parádně.
#
Já za to co předvedli minulej tyden bych si ten klobouk pěkně rychle nasadil ..
#
To jako byla... Ale za stavu v dvojzápase snad 6:2 zdržovat , válet se atd a jen odkopávát to bylo ubohe
#
Do Běloruska a asi i odtamtud jinam, se nelítá od tý doby, co Lukašenko unesl letadlo, pokud vím. Dost možná proto sem jeli busem, i když z nich má každej prdel, že jsou chudý
#
A to by tam to letadlo jako dotlačili z Brestu po silnici?
#
Vždycky mu to v té předfinální fázi hrozně trvá než něco vymyslí a pak vybere to nejsložitější řešení a zazdí tím akci.
Slavia10
#
Plzeň hraje slušně. Bílek má u mě palec za Hlavatého, konečně někdo začal v Plzni přemýšlet. Ndiaye se Plzni povedl, on Sima, Traore pred lety jsou důkazem toho, že v naší druhé lize se dá najít zajímavý materiál. A samozřejmě nejvic s mi líbí Šulc, pokud by odešel Nico nebo Provod, tak bych si přál Šulce jako náhradu.
#
Kayamba už dneska dolů, dneska mu nic nevychází.
Brkoslav
22.07.2021 20:28
#
No ale ten Šulc nebyl zase tak jasně v ofsajdu.
#
No jako 2:1, venkovni zápas někde na druhý straně světa, to může dopadnout jakkoliv Chtělo by to pojistit
PaYaB
23.07.2021 05:22
#
Venkovní zápas to nebude, spíš neutrální hřiště, škoda, že v Arménii, moc horších lokací už v Evropě není.
Neon
#
Akinfeev
#
Csaplár
#
Omg fakt Tohle je strašná ostuda, soupeř na úrovni Varnsdorfu A to ještě si Viktorka pomohla gólem z rohu...
#
Může se soustředit na bolest a neřešit balanc.
#
22.07.2021 20:48
#
Podle mě je lepší Pachlopník než Kayamba i Balua... Těch ztracených míčů od obou to je na téhle úrovni šílené Balua zatím snad stoprocentní ve ztrátách míče...
Greny
22.07.2021 20:51
#
Pachlopnik má potenciál být jeden z nejlepších v lize ... Otázka je jak mu nastavit hlavu
22.07.2021 20:54
#
Tak v takovémhle zápase by měl o motivaci se ukázat postaráno... Ba Loua byl těch 20 minut, kterých dostal, naprosto šílený, on fakt ztratil snad všechny balóny, které dostal.
#
Ježiš to je matlák ten rozhodčí, dá Šulcovi žlutou kartu za takovou pí*ovinu a za ten ostrej skluz zezadu na Šulce, kdy běžel do brejku dostal ten hráč Brestu stejnej trest,
Pablos
#
Strašná ostuda Nesnáším tyhle buzerantský český přístupy, vedu o poločasu tak to dohraju láčes.
Kincl
22.07.2021 20:53
#
Hlavně tady nonstop se řeší nějaký FC Koeficient a pak teče Slovácko, Sparta marná a Plzeň hraje s Brestem vyrovnaný zápas a bojí se o výsledek do konce zápasu
#
Ten nemá cenu řešit... Na dvě místa v LM můžeme na nějakou dobu zapomenout....
Pablos
22.07.2021 20:56
#
Tak spíš nikdo nebude ani hrát skupiny letos... S trochou štěstí možná Slavia, nikdo jinej ani hovno
#
Zatím jeden velkej hnus jsem jen viděl, jsem pesimista no.
#
Tak Sparta muze Rapid porad v klidu porazit a treba pres prodlouzeni postoupit dal a mit tak EL jistou.

I kdyby je Rapid vyradil, tak jim pak staci porazit Famagustu, a kdyby i s ni vypadli, tak pripadne jinyho podobnyho soupere a maji alespon skupinu konferencni ligy.

Sparta proste musi mit kvalitu porazit alespon jeden takovej tym ze 3. Jinak muze Vrba vratit trenerskou licenci a Kretinsky muzstvo rozpustit.
teebee8
26.07.2021 06:24
#
to že "musí" bych změnil na "měla by" Ale souhlas, i ten rapid ještě může vklidu sfouknout, když bude hrát v odvetě po celou dobu jako v prvním poločase prvního zápasu
Coutinho10
22.07.2021 22:28
#
my mame skupinu 100%, je fakt, ze ostatni to budou mit tezky, mozna Sparta pokud vyradi Rapid
22.07.2021 23:51
#
Sparta když vyřadí Rapid, má jasnou EL.
Coutinho10
23.07.2021 00:47
#
jj vim...to by pro bylo asi idealni, pokud vypadnou ted, tak treba Famagustu pak daji, ale v tom poslednim predkole o EL uz muzou mit velky problemy, ale jako ani ta konferencni liga nemusi bejt spatna
#
nebude to asi hned, ale je potreba to sbirat, aby ta ztrata na 14. misto se nezvetsovala a spis snizovala...my to sami neutahneme
Greny
22.07.2021 22:32
#
Tak pak doporučuju nemít v týmu 40 hráčů a ostatní dávat na hostování do týmu co poháry nehrají protože v lize pak není kvalita
#
Ty krávo, sice výhra ale tohle mělo být rozhodnutý takhle se tam budou ještě zbytečně bát
Brkoslav
#
Hrůza a děs. Ale je to Česká klasika, když se o poločase vede, hráči nastupují do druhé půle, jako by měli zakázané hrát fotbal. Už je na čase aby trenérští dinosauři začali odcházet.
Pablos
22.07.2021 21:00
#
bojím se hlavně, že to je hlavně hráči.. Mnohdy je vidět jak trenér žene dopředu, ale oni už mají dávno přeplo, že přece co, pohoda. Ale nikdo je pak za to asi nemrdá a ještě jsou pochválený.
#
První tři zápasy Českých klubů a 1. poločasy 3:0 a 2. poločasy 0:4! Ta naše mentalita pořád něco udržovat, místo toho aby se nomálně hrálo, je strašná
PaYaB
23.07.2021 05:20
#
U Plzně to prostě nepochopíš, měli je přejet tak 4:0, jinak aspoň v odvetě musí hrát a trošku zabrat.
#
Nechápu ten pesimismus, na to jak se hloupě dostali první půli do Csaplárovy pasti, tak je 2:1 ještě přijatelný výsledek.
berliner
22.07.2021 22:00
#
Koukam ze cenzor zapracoval na mych komentarich Dulezite nicmene je ze Plzen dostala Gol coz je pro mne dobra zprava a potesila i Santa Clara
teebee8
26.07.2021 06:20
#
tak odpluj na náckovskej eurofusbal.de, můžeš si tam nacíčkama notovat, jak jste nadřazeni všem ostatním. oh wait, ty vlastně nemůžeš, ty naplavená špíno z čech
#
Tahle stranka potrebuje nekoho kdo nebude prat ceskemu FC Koeficient jako koza drbani
#
Vsak krome toho ze mam nemecko-svycarske prapredky jsem mel slovenskeho dedecka A par zapsklych slovaku jednoznacne nestaci ja jsem vlastizradce rad a jsem na to hrdy
Coutinho10
22.07.2021 22:29
#
Puskas pro me zklamani...minule kolo jsem je videl a zkusene zvladnuli odvetu a dnes 1. zapas a dostanou trojku
#
Souhlas, Puskas už není, co býval. Ale třeba s podzimem zase chytne formu a bude vtipnej jako vždycky
#
To je nějaký podezřelý. Dve střely, jedna střela na bránu a vyhrají 3:0.
Coutinho10
23.07.2021 00:45
#
ajo jako jsem nechapal moc ten vysledek a asi teda mela mega peska, pokud ten prubeh zapasu byl takovy jako statistiky ukazuji a prohrajes 3:0
#
Zase klasika, hrajem jen první poločas...
...a navíc se ještě nesmyslně vytáhnou oba stopeři a pak to musí hasit jeden krajní bek, když na něj jdou dva útočníci Brestu.
oli9
23.07.2021 07:34
#
výhra. Jinak to byla celkem bída, ale Plzeň to zvládne a postoupí. Jestli Teda něco nevyvede Hruška v bráně, nechápu že tam ten člověk pořád je.... Včera při tom rohu kdy mohli srovnat na 2:2 by to ybl opět jeho gol

19:19 Hráčem týdne v Konferenční lize je Perica
Konferenční liga dává prostor na vyniknutí i méně známým hráčům a klubům a nyní se o tom přesvědčil Stipe Perica. Útočník Maccabi Tel-Aviv byl zvolen nejlepším hráčem prvního hracího dne nové soutěže, arménskému Alashkertu dal jeden gól a na jeden přihrál, velkou měrou se tak podepsal pod výhru 4:1. (uefa.com)
11:14 Mancini neposlechl Mourinha
Gianluca Mancini se podílel jednou brankou na vysokém vítězství AS Řím nad CSKA Sofia v Konferenční lize. Ke gólu ale přišel za zvláštních okolností. Skóroval po rohovém kopu, na který mu kouč zakázal jít. "Cítil jsem, že dám gól," řekl Mancini, který se ihned po vstřelené brance běžel radovat k lavičce, kde jej přivítal smějící se Mourinho. "Když se vás hráč zeptá, jestli může jít na roh, vy mu řeknete, že ne, ale on stejně jde a dá gól, tak se můžete prostě jenom smát," napsal Mourinho po zápase na sociální sítě. (football-italia.net)
16.09. Konferenční liga - výsledky (3)
Výsledky dnešních zápasů Konferenční ligy: Anorthosis - Partizan 0:2 (42. Menig, 68. Gomes), AS Řím - CSKA Sofia 5:1 (25. a 62. Pellegrini, 38. El Shaarawy, 83. Mancini, 84. Abraham - 10. Carey), Bodo Glimt - Zarja 3:1 (48. Saltnes, 49. Solbakken, 60. Pellegrino - 90. Hromov), Jablonec - CFR Kluž 1:0 (51. Pilař z penalty), Randers - Alkmaar 2:2 (27. Piesinger, 68. Graves - 24. Clasie, 34. Pavlidis).
16.09. Jablonec začal skupinu výhrou
Výsledek utkání Konferenční ligy: Jablonec - CFR Kluž 1:0 (51. Pilař z penalty).
16.09. Slavia přišla o Kačarabu
Na marodce Slavie se ocitl Taras Kačaraba. Ukrajinský obránce nedohrál zápas s Unionem Berlín, když utrpěl zranění v obličeji, podle prvních zpráv má zlomenou jařmovou kost.
16.09. V Jablonci se na branku stále čeká
Poločasový výsledek utkání Konferenční ligy: Jablonec - CFR Kluž 0:0.
16.09. Konferenční liga - výsledky (2)
Výsledky dnešních zápasů Konferenční ligy: Flora Tallinn - Gent 0:1 (54. Lemajić), HJK Helsinky - LASK Linz 0:2 (17. Maresic, 89. Monschein), Karabach - Basilej 0:0, Lincoln - PAOK Soluň 0:2 (45+2. Akpom, 56. Mitrita), Mura - Vitesse 0:2 (30. Tronstad, 69. Darfalou), Rennes - Tottenham 2:2 (23. Tait, 72. Laborde - 11. vlastní Bade, 76. Hojbjerg), Slavia - Union Berlín 3:1 (18. Bah, 84. Kuchta, 88. Schranz - 70. Behrens), Slovan Bratislava - FC Kodaň 1:3 (21. Henty - 18. a 68. z penalty Wind, 41. Stage).
16.09. Jablonec nastoupí i s uzdraveným Doležalem
Základní sestava Jablonce pro zápas Konferenční ligy proti CFR Kluž: Hanuš - Holík, Kubista, Zelený, Krob - Pleštil, Houska, Považanec, Kratochvíl, Pilař - Doležal.
16.09. Slavia o poločase vede nad Unionem
Poločasový výsledek utkání Konferenční ligy: Slavia Praha - Union Berlín 1:0 (18. Bah).