21.07.2013 17:00 CET
0 : 0
(0:0)

Baumit Jablonec - Zbrojovka Brno 0:0

První bezbranková remíza se zrodila v Jablonci. Čerstvý vítěz českého Superpoháru a účastník předkola Evropské ligy doma nedokázali najít gólový recept na Zbrojovku Brno. Moravané si tak odvážejí ze Střelnice velice cenný bod.

Úvod utkání patřil dle předpokladů Jablonci. Domácí měli míč častěji na svých kopačkách, ale do žádné vážnější šance se nedostali. Zhruba po dvaceti minutách začali "vystrkovat růžky" i Brněnští, ale ani oni si nedokázali vytvořit čistě stoprocentní šanci. Diváci se v krásném letním počasí spíše nudili a až ve 37. minutě je vysvobodila velká šance. Dobře hlavičkoval Kopic a ještě lepší zákrok předvedl gólman Hladký. Před koncem prvního poločasu ještě vyzkoušel střelecké štěstí znovu Kopic, ani tentokráte ovšem nepochodil.

Jablonecký Kopic se nakonec stal smutným hrdinou utkání. Čtvrthodiny před koncem zápasu měl na kopačce další velkou šanci. Brankáře Hladkého sice přehodil, ovšem míč skončil vedle tyče. Baumit v závěru utkání stupňoval svůj tlak a rozhodnout mohl vedle Kopice i Hubník. Ex-olomoucký útočník nedokázal trefit odkrytou branku a Jablonecké to muselo hodně mrzet.

V nastaveném čase diváci šance neviděli. Po druhé žluté kartě byl vyloučen brněnský Janotka, ale vliv na utkání to nemělo. Jablonec po nemasném a neslaném výkonu pouze remizoval s Brnem 0:0.