12.04.2013 20:15 CET
2 : 0
(0:0)

Zbrojovka Brno - Sigma Olomouc 2:0

Hanáci se dlouho bránili, ale nájezdům domácí Zbrojovky přece jen neodolali. Dlouho to v Brně vypadalo na dělbu bodů, proti se ale v posledních dvaceti minutách postavili domácí Pavel Mezlík s Petrem Švancarou, jejichž góly ponechali tři body doma.

Sigma Olomouc chtěla alespoň na chvíli předskočit třetí Jablonec, ani to se jí ale nepodařilo. V Brně totiž domácímu výběru podlehla o dvě branky. Nutno podotknout, že velkou "zásluhu" na domácí výhře měl hostující útočník Adam Varadi, který byl po hodině hry vyloučen a Sigma tak dohrávala páteční předehrávku v oslabení.

Úvodní spolupráce Jakuba Petra s Michalem Ordošem skončila slabou střelou hostujícího útočníka, která brankáři Martinu Doležalovi nenadělala větší starosti. Jinak nám ale úvodní minuty nabídly jen mnoho nepřesností. Po pětadvaceti minutách jsme se sice branky dočkali, když síť za zády Zdeňka Zlámala rozvlnil Miroslav Markovič, ale kvůli ofsajdovému postavení nemohl být gól uznán.

Tři minuty po změně stran byl k vidění první z mnoha soubojů dvou jmenovců. V bráně Zbrojovky nastupuje zkušený brankář Martin Doležal, překonat se jej dnes snažil jeho o něco mladší jmenovec v útoku Hanáků. Po hodině hry si v hlavičkovém souboji neohrabaně počínal Adam Varadi a z rukou sudího viděl první žlutou kartu. Poté se do velké šance hnal znovu Srb Markovič, ale ani tentokrát brankáře Zdeňka Zlámala nepřekonal.

Následující momenty si možná ještě dlouho bude vyčítat Adam Varadi, který se - i přes jedno žluté ocenění - ohnal po protihráči a viděl žlutou kartu podruhé. Jedna a jedna rovná se jedna červená, takže Olomouc musela dohrávat v početní nevýhodě.

Výhodu jednoho muže v poli navíc využila Zbrojovka Brno asi dvacet minut před koncem, když se ke střele dostal Pavel Mezlík a s pomocí tyče vstřelil svůj třetí ligový gól probíhajícího ročníku. Co víc, Brno vedlo v utkání s favoritem 1:0.

Následně spálil dvě velké šance Karel Kroupa, který neprostřelil Zdeňka Zlámala ani po přihrávce Markoviče, ani v samostatné akci. Přesto Brňané nepykali za neproměnění šancí - naopak svůj náskok navýšili. Minutu pobyl na hřišti střídající Petr Švancara a po krásném náběhu mohl slavit důležitý gól. Tato pojišťující branka stačila domácím na to, aby v poklidu dohráli zápas a po jeho skončení slavili cenné tři body. Díky nim jsou desátí, Sigma zůstává čtvrtá.

Autor: Ondřej Pražák / onlajny.cz