Plzeň v přípravě vstřelila dvacet tři gólů, Teplice vyrukovaly na soupeře z krajského přeboru

Včera, 15:05, aktualizováno včera, 22:18
Aktuality
Momentka z utkání Stod - Plzeň (© FC Viktoria Plzeň)

Hráči Plzně si v prvním utkání letní přípravy na novou sezonu zastříleli a Stod ze sedmé ligy v rámci jeho oslav 90. výročí porazili drtivě 23:0. Hattrick si za druhý celek uplynulé sezony nejvyšší soutěže připsala v premiéře nová posila ofenzivní záložník Tomáš Ladra, dokonce čtyřikrát se pak po změně stran trefil Christophe Kabongo.

Plzeňští se ve Stodu představili v rámci projektu Kopeme za fotbal, v němž profesionální kluby nastupují v přípravě proti celkům z nejnižších soutěží. Viktoria zatím nasadila z letních posil jen Ladru, další nové tváře včetně ostatních reprezentantů ještě mají po červnovém programu za národní mužstva volno. "Nikdo se nezranil. Kluci si zahráli, zaběhali a diváci se dobře bavili. To je důležité," hodnotil duel asistent trenéra Viktorie Jan Trousil.

Přípravné utkání:

Stod - Viktoria Plzeň 0:23 (0:12)

Branky: 4x Kabongo, 3x Ladra, 2x Vydra, 2x Novák, 2x Durosinmi, 2x Dweh, 2x Panoš, Markovič, Souaré, Kopic, Valenta, Lörincz, Bello.

Sestava Plzně:

I. poločas: Wiegele - Havel, Séne, Markovič - Kopic, Valenta, Novák, Souaré - Ladra, Lörincz - Vydra.

II. poločas: Tvrdoň - Dweh, Séne, Kubín - Bello, Panoš, Chalupa, Doubek - Slončík, Kabongo - Durosimni. Trenér: Koubek.

Přípravná utkání ostatních klubů z Chance Ligy

Olomouce výsledkově nezvládli úvod přípravy a v prvním letním utkání prohráli se Žilinou 0:2. Nováček nejvyšší soutěže Zlín remizoval se Zbrojovkou Brno 2:2 a Liberec porazil jiný druholigový celek Viktorii Žižkov 2:0. Mladá Boleslav vyhrála turnaj v Benátkách nad Jizerou, ve finále zvítězila nad Jabloncem až po penaltovém rozstřelu. Karviná překvapivě porazila Trnavu 3:1 a Hradec Králové zdolal jiný slovenský celek Skalicu 2:0.

Olomouc, která na jaře vyhrála domácí pohár, byla v úvodu aktivnější, prosadit se však nedokázala. Slovenský vicemistr pak ve 34. minutě otevřel skóre a po změně stran měl více ze hry. Sigma po prostřídání již tolik nehrozila, přesto mohla srovnat, Lukáš Vraštil však s přispěním gólmana trefil jen tyč. Žilina v závěru přidala pojistku.

"Každý výsledek je důležitý. Nemá cenu bagatelizovat, že tým prohrál. Ale jsme na konci prvního tréninkového týdne, zaměření jsme byli na kondici a rozložení zátěže. Z toho pohledu nám zápas účel splnil. Samozřejmě bychom si představovali lepší výkon, ale není důvod to zbytečně přeceňovat," citoval web Sigmy trenéra Tomáše Janotku.

Přípravné utkání v Krásnu nad Kysucou:

Sigma Olomouc - Žilina 0:2 (0:1)

Branky: 34. Faško, 88. Pekelský.

Sestava Olomouce:

I. poločas: Hruška - Chvátal, Huk, Leibl, Sláma - Breite, Spáčil - Navrátil, Fiala, Šíp - Růsek.

II. poločas: Stoppen - Slavíček, Vraštil, Král, Elbel - Jalovičor, Spáčil (65. Siegl) - Chvátal (65. Cahel), Fiala (65. Zahradníček), A. Uriča - Růsek (65. Proniuk). Trenér: Janotka.

Zlín s Brnem dvakrát prohrával, pokaždé ale dokázal vyrovnat. Branku na 2:2 vstřelil při své premiéře za "Ševce" portugalský záložník André Lopes, který přišel jako letní posila z rezervního týmu FC Porto.

Přípravné utkání ve Spytihněvi:

FC Zllín - Zbrojovka Brno 2:2 (1:1)

Branky: 40. Načkebija, 59. Lopes - 14. Kronus, 46. Břečka.

Sestava Zlína:

I. poločas: Dostál - Pišoja, Křapka, Černín, Bartošák - Brandner (33. Lopes), Akuowua, Machalík, Tkač, Načkebija - Poznar.

II. poločas: Belaník - Polášek, Kolář, Didiba (75. Osiris), Fukala - Lopes (62. Ovesný), Buchvaldek, Petruta, Ulbrich, Koubek - Kanu. Trenér: Červenka.

Také za Liberec se prosadila nová tvář. Úvodní gól při výhře nad Žižkovem dal ve 24. minutě záložník Ermin Mahmič. "Dali jsme obě branky v první půli, ale nechtěl bych hodnocení rozdělovat na dva poločasy. Protočili jsme všechny hráče, mají za sebou první týden, jsou tu i dorostenci. V tomto ohledu mě nikdo nezklamal," řekl liberecký trenér Radoslav Kováč.

Přípravné utkání v Mnichově Hradišti:

Slovan Liberec - Viktoria Žižkov 2:0 (2:0)

Branky: 24. Mahmič, 32. Lexa.

Sestava Liberce:

I. poločas: Pešl - Icha, Ogboi, Gabriel, Mikula - Dulay, Lexa, Hlavatý, Afolabi - Mahmič, Letenay.

II. poločas: Musil - Hodouš, Varfolomejev, Ogboi, D. Mašek - Yakubu, Kop, Hruška, Strnad - Nyarko, L. Mašek. Trenér: Kováč.

Teplicím odřeklo zápas Táborsko, Severočeši se tak představili v Proboštově proti tamnímu celku hrajícímu krajský přebor. Prvoligový favorit zvítězil vysoko 8:1, z toho sedm branek dal už v úvodním dějství. Jednou se trefila i slovenská posila Matej Riznič.

Přípravné utkání:

Proboštov - FK Teplice 1:8 (0:7)

Branky: 69. Brodský - 8. a 22. Beránek, 10. Riznič, 12. Pulkrab, 29. Sedláček, 32. Krejčí, 40. Havel, 85. Auta.

Sestava Teplic: Čechal - Švanda (46. Bílek), Havel (46. Audinis), Danihel (59. Večerka), Riznič - Krejčí (46. Kozák), Sedláček, Beránek, Trubač (59. Jukl), Radosta (46. Auta) - Pulkrab (59. Svatek). Trenér: Frťala.

Mladá Boleslav a Jablonec se po pátečních semifinálových výhrách na turnaji v Benátkách nad Jizerou utkaly o celkové prvenství. Severočeši otočili stav, ale v 87. minutě srovnal z akrobatické pozice Solomon John a poslal zápas do penalt. V rozstřelu zvítězili Mladoboleslavští 4:2.

"Postupně přicházíme na věci, které je potřeba vylepšit. S kluky jsem byl v průběhu prvního týdne přípravy spokojený. V turnaji jsme dali příležitost všem zdravým hráčům a jsme samozřejmě rádi, že jsme výsledkově obstáli," řekl nový mladoboleslavský trenér Aleš Majer.

"Když připočteme, že to byl druhý zápas za dva dny a byli jsme v 17 lidech, v některých fázích to bylo vidět. Mladá Boleslav vypadala živější, mají mladé mužstvo, ti hráči snášejí zátěž lépe než někteří naši starší. Po gólu na 2:1 už byla na některých patrná velká únava a už jsme to chtěli spíš asi dohrát, což se nám nevyplatilo. Závěr dostal soupeř do penalt a v nich jsme byli horší," uvedl jablonecký trenér Luboš Kozel.

Přípravný turnaj v Benátkách nad Jizerou - finále:

FK Mladá Boleslav - FK Jablonec 2:2 (1:1), na pen. 4:2

Branky: 22. Vojta, 87. John - 43. Polidar, 75. Cedidla.

Sestavy:

M. Boleslav:

I. poločas: Floder - Kadlec, Králik, Fiker, Fulnek - Penner, Lehký, Vlček, Zíka - Fila, Vojta.

II. poločas: Kořán - Kostka, Donát, Král, Zachoval - Kaulfus, Zíka (67. Vlček), Macek, John - Hora, Buryán. Trenér: Majer.

Jablonec: Hanuš (46. Kotlín) - Cedidla, Tekijaški, Nykrín (69. Karban) - Čanturišvili (62. Penxa), Beran (46. Lavrinčík), Fortelný (46. Suchan), Polidar - Alégué (62. Makanjuola), Chramosta (46. Omon) - Jawo (69. Souček). Trenér: Kozel.

Karviná si nečekaně poradila s Trnavou, třetím celkem uplynulé sezony slovenské ligy a vítězem domácího poháru. "Celý zápas jsme měli pod kontrolou, kluci byli silní na míči a šla nám kombinace. Určitě jsme mohli dát víc než jen tři góly. Těší nás, že i po volnu jsou na začátku přípravy stále ve hře vidět naše principy. Pro soupeře jsme až nechutní tímhle stylem," prohlásil asistent trenéra Marek Bielan.

Přípravné utkání v Jaslovských Bohunicích:

MFK Karviná - Trnava 3:1 (1:0)

Branky: 31. Singhateh, 47. Samko, 83. Vecheta - 75. Kudlička.

Sestava Karviné:

I. poločas: Lapeš - Chytrý, Krčík, Carneiro, Fleišman - Boháč, Štorman - Kačor, Ayaosi, Singhateh - Gning.

II. poločas: Neuman - Vallo, Drobek, Camara, Fleišman (66. Chytrý) - Lawali, Traoré - Samko, Ezeh, Šigut - Vecheta. Trenér: Hyský.

Hradec Králové proti Skalici rozhodl už v první půli, kdy se trefili Petr Juliš a Štěpán Harazim. Za "Votroky" poprvé nastoupila hvězdná posila, bývalý kapitán české reprezentace Vladimír Darida.

Přípravné utkání v Opatovicích nad Labem:

FC Hradec Králové - Skalica 2:0 (2:0)

Branky: 4. Juliš, 38. Harazim.

Sestava Hradce: Vízek - Holovackij, Petrášek, Čech - Harazim, Darida, Kučera, Horák - Juliš, Mihálik - Hodek. Trenér: Horejš.

Autor: ČTK

Komentáře (20)

Přidat komentář
Sigma Olomouc

Pro Plzeň

Pro nás. Ale prohra na začátku přípravy nic neznamená

Reagovat
Bex5

Kdo tu napíše, že Ladra si už maže hejtry na chleba?

Reagovat
Godwinson

Takovy pratelaky jsem si vzdycky daval pred sezonou v FMku, takze Plzen

Reagovat
oli9

Reagovat
C-M@ster

Artis vyhrál 4:0 s Petržalkou.

Reagovat
Sigma Olomouc

Tvl tak v tom případě jsou pěti let v LM

Reagovat
Sigma Olomouc

*do pěti let

Reagovat
Witcher

Ještě že už góly venku nic neznamenaji to by ch jim do odvety nedával moc šancí

Reagovat
BaggioRoberto

Jak toate s tím číslováním soutěži? Nejsme na to zvyklí. Já si to preocitavam na starý formát, jinak mi to řekne málo. Tohle jsem počítal na okresní přebor. Proč ne. Každá navsteva profiku v nižších soutěžích má smysl.

Reagovat
BaggioRoberto

To se nedá přečíst. Doba Al. Správně texty kujvi.

Reagovat
John Obi Mikel

Pokud dobře počítám tak okres je až osmá a tohle bude b-třída.

Reagovat
mistr129

Reagovat
Mrcix

Je to tak, vím že je 1.A třída je teď 6.liga

Reagovat
Kepy_FCB

Stodolovi - Plzeň

Reagovat
Pablos

Jak lépe oslavit výročí 90. let klubu, než dostat 0:23

Reagovat
Pablos

* 90 let

Reagovat
fantomas10

ale divaci se bavili

Reagovat
Moshe Dajan

Reagovat
arvncrtx

Taky jim mohla Plzeň nechat aspoň plichtu, když šlo o narozeninovou oslavu.

Reagovat
Lojd

to maj z toho, ze chteli hrat trojuhelniky, kdyz na to nemaj

Reagovat

Sledování komentářů

Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.

Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele