Češi v zahraničí: Wágnerova kyperská trefa a Trmalův portugalský debut

03.02.2021, 15:09
Aktuality
Tomáš Wágner zařídil v kyperské lize remízu a bod pro Neu Salamis. Mladý brankář Matouš Trmal má za sebou ligový debut v dresu portugalské Vitórie Guimaraes. Po zimní přestávce se rozběhla i s řadou českých legionářů polská Ekstraklasa.

Anglie

West Ham United prohrál doma s Liverpoolem 1:3. Celé utkání odehráli za domácí obránce Vladimír Coufal i záložník Tomáš Souček. Druhý jmenovaný dostal ve 49. minutě žlutou kartu.

Burnley prohrálo na hřišti Chelsea 0:2. V základní sestavě tentokrát nastoupil útočník Matěj Vydra. Odehrál 57 minut a pak byl vystřídán.

Ve druhé nejvyšší soutěži prohrál Bristol City na hřišti Derby County 0:1. Celé utkání za hosty odehrál s kapitánskou páskou na rukávu Tomáš Kalas.

V dresu Brentfordu naskočil v 82. minutě na hřiště v zápase proti Wycombe Wanderers Jan Žambůrek. Se spoluhráči oslavil vysoké vítězství 7:2, na kterém se podílel asistencí u šesté branky.

Itálie

Záložník Jakub Jankto ze Sampdorie Janov nastoupil do utkání proti Juventusu v 81. minutě. Už předtím stihl dostat mimo hřiště žlutou kartu za nesportovní chování. Jeho tým prohrál 0:2.

Celé utkání proti AS Řím v dresu Hellasu Verona odehrál záložník Antonín Barák. Především kvůli nepovedené desetiminutovce v prvním poločase prohráli hosté na Stadio Olimpico 1:3.

Brescia pokračuje v Serii B v nevýrazných výkonech. Tentokrát prohrála na půdě Ascoli 1:2. Celé utkání v dresu hostů odehrál obránce Aleš Matějů. Záložník Jaromír Zmrhal proseděl utkání na lavičce.

Německo

Hertha Berlín prohrála 1:3 ve Frankfurtu. Český záložník Vladimír Darida se na hřiště dostal až v 89. minutě.

Brémy v domácím prostřední remizovaly se Schalke 1:1. Celé utkání odehráli brankář Jiří Pavlenka i obránce Theo Gebre Selassie.

Bayern Mnichov přehrál doma jednoznačně Hoffenheim 4:1. Za hosty hrál od 58. minuty obránce Pavel Kadeřábek.

Útočník Patrik Schick hrál za Leverkusen od 59. minuty zápasu na hřišti Lipska. Domácí tým se radoval z vítězství 1:0.

Záložník Martin Hašek přispěl ve druhé lize k vítězství Würzburgu 2:1 nad Düsseldorfem. Asistoval u vyrovnávací branky Munsyho na 1:1. Hašek nastoupil v základní sestavě a vystřídán byl v 88. minutě.

Portugalsko

Brankář Matouš Trmal si v dresu Vitórie Guimaraes odbyl premiéru v portugalské lize. Odchytal utkání proti Marítimu, udržel čisté konto a přispěl tak k vítězství 1:0.

Belgie

Obránce Václav Jemelka odehrál celé utkání za Leuven proti Beerschotu. Jeho tým však v domácím prostředí prohrál 0:1.

Chorvatsko

Obránce Stefan Simič odehrál celé utkání za Hajduk Split proti Lokomotivě Záhřeb. Jeho tým však doma zaváhal a odešel poražen 0:1.

Kypr

Obránci Michael Lüftner a Jan Lecjaks odehráli celý zápas za Omonii Nikósie v derby proti Olympiakosu. Duel skončil nerozhodně 1:1.

Záložník Zdeněk Folprecht nastoupil v základní sestavě Ermisu proti AEL Limassol. Odehrál kompletních 90 minut a přispěl k remíze 2:2.

Pafos nestačil v domácím prostředí na AEK Larnaca a odešel poražen 1:4. V domácím dresu odehrál celých 90 minut obránce Josef Kvída.

Útočník Tomáš Wágner zařídil brankou v 88. minutě remízu Ney Salamis na půdě Ethnikosu Achnas 1:1. Wágner odehrál celé utkání.

Anorthosis Famagusta zvítězil 2:1 v zápase proti Karmiotisse. Záložník Josef Hušbauer odehrál za domácí první poločas.

Maďarsko

Záložník Jakub Plšek naskočil v 74. minutě v dresu Puskás Akademie do duelu na půdě MTK Budapešť. Jeho týmu se podařilo skórovat v páté minutě nastaveného času a odvezl si tak vítězství 1:0.

Záložník Jaroslav Navrátil nastoupil o víkendu v základní sestavě Kisvárdy na hřišti Ferencvárose Budapešť. Český fotbalista byl vystřídán v 81. minutě a pomohl k remíze 1:1.

V úterním utkání proti MTK Budapešť pak Navrátil nastoupil z lavičky do druhého poločasu. Jeho mužstvo však duel prohrálo doma 0:2.

Polsko

Raków Czestochowa nestačil doma na Pogoň Štětín a prohrál 0:1. K lepšímu výsledku nepomohli ani dva Češi v základní sestavě. Daniel Bartl odehrál do svého střídání rovnou hodinu. Petr Schwarz odehrál celé utkání.

Jagiellonia Bialystok přivezla tři body za vítězství 2:0 na půdě Lechie Gdaňsk. Podílel se na něm i český záložník Martin Pospíšil, který odehrál 86 minut.

Obránce Michal Frydrych odehrál v dresu Wisly Krakov celé utkání proti Piastu Gliwice. Jeho mužstvo odešlo s porážkou 3:4.

Kompletních 90 minut odehrál za Legii Varšava útočník Tomáš Pekhart. Jeho tým velmi nečekaně podlehl na půdě Podbeskidzie Bialsko-Biala 0:1. Za vítěze zapsal premiérových 82 minut Jakub Hora.

Rumunsko

Záložník Lukáš Droppa odehrál v dresu Voluntari první poločas utkání proti Sepsi. Pak byl vystřídán. Duel skončil nerozhodně 2:2.

Obránce Ondřej Bačo nedohrál v barvách Gaz Metan Medias duel proti Academice Clinceni. Český fotbalista nastoupil v základní sestavě, ale ve 45. minutě viděl červenou kartu.

Švýcarsko

Záložník Roman Macek nastoupil v dresu Lugana do utkání s Basilejí v 65. minutě z lavičky. Jeho tým v těch chvílích vedl 1:0. Nakonec odvezl remízu 2:2.

Turecko

Kasimpasa prohrála doma s Kayserisporem 0:1. Obránce Tomáš Břečka odehrál celé utkání. Český obránce nechyběl v sestavě ani v úterním duelu na hřišti Rizesporu, který skončil nerozhodně 1:1. Útočník Milan Škoda na domácí straně absentoval z důvodu nemoci.

Autor: Jiří Fišara