Češi v zahraničí: Vydra se připomněl v Burnley. Trefil se Novák, zazářil Vaněček

16.09.2019 14:00 - Aktuality
David Vaněček (© pfla.hu)

Matěj Vydra si připsal asistenci v Premier League a Tomáš Vaclík se Sevillou zase po roce vede španělskou LaLigu. Dvakrát se trefil v Maďarsku útočník David Vaněček. V turecké lize se do listiny střelců zapsal obránce Filip Novák.

Itálie

Záložník Antonín Barák nastoupil za Udine v těžkém utkání na půdě Interu Milán. Jeho tým nakonec prohrál 0:1. Barák odehrál poslední dvacetiminutovku plus nastavení. V 70. minutě střídal Bosňana Jajala.

Obránce Aleš Matějů hrál za Brescii proti Bologni od začátku zápasu a připsal si jednu asistenci. V průběhu duelu, konkrétně v 63. minutě, se na hřiště dostal i záložník Jaromír Zmrhal. Divoký zápas, ve kterém Brescia vedla 2:0 a 3:1, nakonec skončil vítězstvím hostující Bologni 4:3.

Brankář Lukáš Zima odchytal za druholigové Livorno utkání v Ascoli. Dvakrát však musel lovit míč ze sítě a jeho tým prohrál 0:2.

Německo

Brankář Jiří Pavlenka odchytal za Werder Brémy celé utkání na půdě Unionu Berlín a pomohl mužstvu k vítězství 2:1. Kompletních 90 minut odehrál ve středu obrany také Theodor Gebre Selassie.

Brankář Tomáš Koubek se podílel na vítězství Augsburgu 2:1 v domácím utkání Frankfurtem. V 80. minutě dostal žlutou kartu za zdržování hry. V základní sestavě domácího celku byl také záložník Jan Morávek, který se na trávník vrátil po zranění. Vystřídán byl v 67. minutě.

Obránce Pavel Kadeřábek odehrál za Hoffenheim celé utkání proti Freiburgu. V dobrém na něj vzpomínat nebude. Jeho tým prohrál jednoznačně 0:3.

Anglie

Útočník Matěj Vydra z Burnley si zahrál po čase opět v Premier League. V 78. minutě zápasu v Brightonu vystřídal záložníka Jacka Corka. Svému mužstvu pak pomohl k remíze 1:1, když v nastaveném čase přiťukl šikovně míč Jeffu Hendrickovi, jenž pak povedenou ranou skóroval.

Španělsko

Brankář Tomáš Vaclík se Sevillou zase vede španělskou ligu. Jeho tým vyhrál na půdě Deportiva Alavés 1:0. Vaclík se na čisté konto příliš nenadřel. Domácí nevyprodukovali ani jednu střelu na branku.

Útočník Tomáš Pekhart nastoupil ve druhé španělské lize v základní sestavě Las Palmas. Mužstvo z Kanárských ostrovů doma ovšem podlehlo Almerii 0:3. Pekhart odehrál celý duel.

Nizozemsko

Útočník Tomáš Necid nechyběl v základní jedenáctce ADO Den Haag. Ten nakonec na půdě Feyenoordu Rotterdam prohrál 2:3. Necid se tentokrát neprosadil. Obě branky hostujícího celku si vstřelili domácí sami.

Obránce Josef Kvída odehrál ve druhé lize celé utkání za Nijmegen na půdě Den Bosche. Duel skončil nerozhodně 2:2, Kvída se do jeho průběhu zapsal žlutou kartou z 26. minuty. Nijmegen vydřel bod až brankou v nastaveném čase.

Záložník Richard Sedláček nastoupil v 54. minutě za rezervu AZ Alkmaar v utkání proti juniorce PSV Eindhoven. Jeho tým prohrál 2:3, přestože ještě v 65. minutě vedl 2:0.

Záložník Jaroslav Navrátil nastoupil v základní sestavě Go Ahead Eagles na hřišti Top Oss. Jeho tým vyhrál venku 2:1. Navrátil střídal v 72. minutě.

Polsko

Oba čeští fotbalisté, kteří hájí barvy Jagiellonie Bialystok, Tomáš Přikryl a Martin Pospíšil, nastoupili v základní sestavě pátečního utkání proti Legii Varšava. Duel skončil bezbrankovou remízou. Pospíšil odehrál celé utkání, Přikryl byl vystřídán v 57. minutě.

Útočník Michal Papadopulos hrál od začátku za Koronu Kielce v utkání proti Wisle Krakov. Papadopulos odehrál 72 minut. Duel skončil nerozhodně 1:1.

Záložník Petr Schwarz si připsal asistenci u první branky Rakówa Czestochowa v utkání s Arkou Gdyně. Schwarz odehrál celé utkání, stejně jako obránce Tomáš Petrášek. Od začátku hrál i Daniel Bartl. Ten dostal v 53. minutě žlutou kartu a v 75. minutě byl vystřídán.

Obránce Lukáš Kubáň odehrál ve druhé polské lize celé utkání za Stomil Olsztyn. Svému týmu pomohl proti Stalu Mielec k vítězství 1:0.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza remizovala doma s Wartou Poznaň 1:1. Od začátku hrál v jejím dresu Michal Bezpalec, který byl střídán v 62. minutě.

Rusko

Celý zápas za Spartak Moskva odehrál záložník Alex Král. Jeho mužstvo však doma nečekaně padlo s Uralem Jekatěrinburg 1:2.

Slovensko

Celý zápas za vedoucí tým slovenské ligy ze Žiliny odehrál obránce Filip Kaša. Jeho tým ale tentokrát na půdě Zlatých Moravců pouze remizoval 0:0.

Dunajská Streda zvítězila 1:0 na půdě Senice. V utkání se potkali dva čeští brankáři. Za domácí odchytal duel Vojtěch Vorel, za hosty Martin Jedlička.

Obránce Filip Twardzik nastoupil v základní sestavě Ružomberku proti Seredi. Za Ružomberok hrál také útočník Ondřej Novotný. Oba Češi odehráli celých 90 minut, po kterých nebyli příliš spokojení s výsledkem 1:1.

V úvodní jedenáctce Slovanu Bratislava, který hrál doma šlágr proti Trnavě, nastoupili dva Češi. Obránce Jurij Medveděv odehrál celých 90 minut a dostal v 86. minutě žlutou kartu. Žluté napomínání viděl už v 9. minutě také Erik Daniel, který byl vystřídán v 66. minutě. Slovan vyhrál doma 2:0 a stáhl náskok vedoucí Žiliny na jediný bod.

Maďarsko

Dvěma brankami se blýskl útočník David Vaněček. Jeho Puskás Akademie díky nim porazila Kaposvár 2:0. Český forvard vtěsnal oba zásahy do pouhých 120 vteřin mezi 47. a 49. minout. Odehrál kompletních 90 minut.

Skotsko

Brankář Václav Hladký odchytal za St. Mirren celé utkání na půdě Ross County. Porážce 1:2 ale nedokázal zabránit.

Turecko

Obránce Ondřej Čelůstka odehrál celé utkání za Antalyaspor proti Kayserisporu. Duel skončil nerozhodně 2:2.

Obránce Filip Novák skóroval v dresu Trabzonsporu proti Genclerbirligu. Reprezentační bek otevřel v 17. minutě skóre. Ve vápně si našel centr z pravé strany a hlavou ho poslal přesně k tyči. Utkání však nakonec skončilo nerozhodně 2:2, což je pro domácí ztráta. Novák odehrál celý zápas. V 59. minutě navrch dostal žlutou kartu.

Major League Soccer

Útočník Zdeněk Ondrášek nechyběl v základní sestavě Dallasu v duelu na půdě Chicaga Fire. Do střelecké listiny se ale tentokrát nezapsal, naopak si jeho tým odvezl vysokou porážku 0:4.

Chorvatsko

Stoper Stefan Simič odehrál celých 90 minut za Hajduk Split. Ten si z těžkého zápasu v Rijece přivezl bod za remízu 1:1.

Kypr

Omonia Nikósie remizovala 2:2 v Larnace. V základní sestavě hostů byli oba čeští obránci Michael Lüftner a Jan Lecjaks. Oba odehráli kompletních 90 minut.
Autor: Jiří Fišara