
Chance Liga Česko - Chance Liga
Reportáž

Pardubice ani na devátý pokus v lize nevyhrály, aspoň remízu vybojoval Východočechům Tanko
Pardubice remizovaly v devátém kole Chance Ligy na vlastním hřišti se Slováckem 1:1 a stále čekají na první ligové vítězství v nové sezoně. Do vedení se dostali hosté v závěru prvního poločasu, kdy se poprvé v české nejvyšší soutěži prosadil Alan Marinelli. Východočeši odpověděli po přestávce zásluhou čerstvého náhradníka Abdullahi Tanka. Tým z Uherského Hradiště tak po třech ligových porážkách získal alespoň bod.
Důležitý zápas pro další vývoj ve spodku tabulky se odehrál mezi Pardubicemi a Slováckem. Východočeský tým jako jediný stále čekal na ligovou výhru, kterou se zároveň mohl na soupeře bodově dotáhnout. Slovácko dokázalo dosud porazit pouze Teplice a navíc bylo s pouhými čtyřmi brankami nejméně skórujícím týmem ligy.
Začátek utkání byl velmi opatrný, se spoustou nepřesností na obou stranách a bez intenzity, přesto měly Pardubice viditelnou převahu. První velká šance však přišla až po čtvrthodině hry, kdy zcela volný Jan Řezníček napřáhl z dobrých 30 metrů a s lehkým přispěním hostujícího brankáře Milana Heči nastřelil tyč.
Chvíli nato se dostal do šance pardubický Filip Šancl, který ovšem po odražené přihrávce Giannise-Fivose Botose trefil pouze obránce před sebou. O minutu později zakončoval nebezpečně hlavou Filip Vecheta, Heča se za míčem jen ohlédl a od plic svým spoluhráčům vynadal.
Asi to zabralo, protože hned poté se zničehonic dostali po rychlé kombinaci k ohrožení branky také hráči z Uherského Hradiště, konkrétně Žan Medved, který donutil domácího gólmana k vynikajícímu reflexivnímu zákroku.
První branku utkání, a zároveň svou premiérovou v české lize, vstřelil minutu před koncem úvodního dějství argentinský forvard Slovácka Marinelli. Ten po hrubce obránce Konečného utekl z půlky hřiště, obtočil se zajímavě kolem vyběhnutého brankáře Jáchyma Šeráka a se štěstím míč umístil mezi tři tyče.
Domácí si v kabině zřejmě leccos řekli, protože na hřiště přišel zcela jiný tým, a to nejen díky dvěma změnám v poli. Východočeši přidali na aktivitě, zintenzivnili napadání a drali se před svatyni Slovácka. Po 10 minutách souvislého tlaku nakopl Řezníček míč dopředu, toho se zmocnil před chvilkou střídající Tanko, uvolnil se a zcela nekompromisně zavěsil, čímž vyrovnal na 1:1.
Domácí v tlaku nepolevovali a neustále se snažili trpělivou kombinací strhnout vítězství na svou stranu. Se stoupajícím časem ovšem přibývalo i nepřesností a ani jednomu týmu se nedařilo zakončit. Oba celky si tak body rozdělily.
V příštím kole zamíří Pardubice na hřiště předposledních Teplic, kde svedou bitvu o poslední místo v tabulce. Slovácko přivítá doma Karvinou, která pomýšlí na umístění mezi nejlepší šestkou.
Komentáře (3)
Přidat komentář2:0
0:2
1:0
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele