Preview: Kamerun - Súdán

Kamerun v posledním utkání ve skupině bude bojovat o vítězství, které mu zajistí postup do další fáze. Bez šancí nejsou ani Súdánci, ale jejich naděje jsou z oblasti divoké fantazie.

Mali prohrálo s Pobřeží slonoviny a na turnaji končí

Pobřeží slonoviny neztratilo ani v posledním zápase základní skupiny žádný bod. Mali nedalo šanci a "Orlům" zůstaly po zápase pouze oči pro pláč, jelikož druhé postupové místo díky výhře nad Beninem obsadila Nigérie.

Míč pro mistrovství Afriky prý dělá z brankářů hlupáky

Za gólové hody na fotbalovém mistrovství Afriky prý nemohou excelentní střelci, ale míč, který dělá z brankářů hlupáky. Prohlásil to gólman Jihoafrické republiky Moeneeb Josephs.

Sloni jsou v klidu, Mali potřebuje bod

Díky váhání konkurenční Nigérie vstupují oba týmy do posledního zápasu skupin s velmi dobrými nadějemi na postup. Pobřeží slonoviny už čtvrtfinále jisté má, Mali stačí získat proti Slonům k jeho jistotě jediný bod.

Nigérie hraje o vše, Benin o čest

Nigérie, jeden z favoritů letošního afrického šampionátu, je v hodně nezáviděníhodné situaci. Zelení orli ještě v Ghaně nedali ani jednu branku a k postupu mezi nejlepších osm jim nemusí stačit ani výhra nad Beninem.

Guinea jde překvapivě do čtvrtfinále

Outsider z Namibie si při premiérové účasti na šampionátu připsal první bod. Guinea zase potřetí za sebou postoupila do vyřazovací fáze. Po remíze 1:1 byli spokojeny oba týmy.

Ghana porazila Maroko a postupuje

Bod stačil ghanským fotbalistům k postupu do čtvrtfinále Afrického poháru národů. Nakonec si ze souboje s Marokem odnesli domácí "Černé hvězdy" všechny tři a uhájili tak první místo ve skupině. Poražení na turnaji končí.

Tunisko nedalo JAR šanci

Skvělý první poločas Dos Santose prakticky rozhodl o vítězi. Dva góly sám dal, třetí padl zejména díky jeho tyčce. V závěru pouze snižoval Mphela. Snaha Jihoafrické republiky byla celý druhý poločas zastavována výborným taktickým výkonem tuniské obrany.

Ghaně stačí k jistotě postupu bod proti Maroku

Ve městě Accra odehraje svůj poslední zápas v základní skupině A domácí Ghana. Soupeřem jí bude Maroko, které potřebuje pro postup vyhrát, což proti domácímu týmu plnému hvězd nebude lehká záležitost. Ghaně stačí pro jistotu postupu uhrát bod.

Guinea věří v postup

V jednom ze zápasů posledního kola skupiny A se na stadionu v Sekondi střetne Guinea s Namibií. Guinejci jsou zatím třetí, ale mají vše ve svých rukou a pokud vyhrají, měli by postoupit. To Namibijci jsou na tom o poznání hůř, jejich postupové šance jsou pouze v rovině teorie.

Angola porazila Senegal a míří za postupem

"Černé antilopy" se v prvním poločase trápily, ovšem po přestávce se rozjely, nasázely Senegalu tři branky a zaslouženě vyhrály 3:1. Na kontě už mají čtyři body a mílovými kroky míří do čtvrtfinále.

Egypt krůček od postupu do čtvrtfinále

Egypt po Kamerunu porazil i Súdán a je jen malý krůček od postupu do čtvrtfinále letošního afrického šampionátu. Súdán je na tom zcela opačně a jeho šance na účast v elitní osmičce jsou pouze teoretické.

Preview: Tunisko - Jihoafrická republika

V rámci skupiny D se na stadionu v Tamale střetnou týmy Tuniska a Jihoafrické republiky. Tyto dva týmy se potkaly i na posledním africkém šampionátu. Tehdy se po brankách Dos Santose a Benachoura radovali Tunisané a pro Jihoafričany znamenala porážka konec už v základní skupině. Oplatí svěřenci trenéra Parreiry svému soupeři porážku, nebo utkání dopadne podobně jako minule?

Kamerun rozdrtil Zambii

Kamerun uštědřil ambiciózní Zambii krutý debakl a postup má opět ve svých rukou. Zápas byl v podstatě rozhodnutý už po první půli, kdy svěřenci kouče Pfistera vstřelili v průběhu šestnácti minut hned tři branky.

Uplatit chtěli i Namibii

Namibie je druhou zemí afrického fotbalového šampionátu, kterou chtěl někdo uplatit. Za vypuštění posledního zápasu základní skupiny proti fotbalistům Guineje, který je na programu v pondělí, bylo prý nabídnuto 30 tisíc dolarů pro každého fotbalistu.